A falu (2004)

The Village

A falu

Bazzzsi   2020. 10. 19.

Nagyon szeretem ezt a filmet, a műfaj kedvelőinek kötelező darab. Izgalmas és misztikus, rejtélyekkel teli.

Artemisia   2018. 06. 06.

Pikáns és érdekfeszítő a film kiinduló helyzete. A visszafogottan horrorisztikus elemek ízlésesen vannak vegyítve a történetben, de erősebb a drámai felhang és a társadalomkritika. Az atmoszféra megteremtése maga a tökély, elképesztő keveréket alkot... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

Az eleje felcsigázott és tetszettek a különböző mélységű karakterek, de aztán nagyon ellaposodott a történet.

indingo   2017. 07. 16.

Kedvelem ezt a filmet, mert teljes bizonytalanságban van a néző. Nem sok mindent látunk, nem tudjuk a kort kezdetben. Félünk, de nem tudjuk, hogy mitől, nem az az arcba nyomos, szájbarágós típus.

harnas1207   2018. 12. 10.

A film végén lévő csavar nagyon jó, de nem kárpótol azért amit addig ki kell állnunk. A falu élete és a szörnyek létezése az elején érdekfeszítő, de utána már érezzük valami nagyon sántít. A vak lány és bolond barátja a kezdettől az idegeimre mentek,... több»

stevepisti   2020. 10. 15.

Jó kis misztikus – thriller. Shyamalan jól összerakott filmje, egy érdekes kis faluba kalauzol el minket. A szereplőgárda is rendben van, Adrien Brody szeret szélsőséges szerepeket játszani és tud is, ez valakinek vagy bejön vagy nem, Bryce Dallas Ho... több»

Norbert93   2018. 08. 07.

Érdekes film a kierőszakolt elszigeteltségről. Konkrétan el sem lehet dönteni hányadik században folyik a történet mindaddig, míg nem találkozik a néző a civilizációval. Nem egy zseniális darab, de mindenképp érdemes megnézni és elmerülni a világában.

Adrian Brody pszichológiai szakkönyveket olvasott, hogy felkészüljön Noah szerepére.

(Artemisia )

Teljes egészében az USA-ban vették fel, összesen 5 helyszínen.

A világpremier az USA-ban volt, Brooklyn, New York-ban 2004. július 26-án.

A Rotten Tomatoes oldalán 43%-ot kapott 206 kritika alapján.

257 millió dolláros bevételt generált, 71,5 millió dollárból jött létre.

A befejező stáblista alatt az "eseményekből" láthatunk képeket.

A James Newton Howard által megírt zenét mindenki nagyon dicsérte.

A forgatás során a szigorú biztonsági intézkedések kijátszva valaki ellopott egy példány a szkriptből, így már egy évvel a bemutató előtt kitudódott a történet vége. Ám 2004 áprilisában visszahívták a színészeket és felvettek egy új befejezést, ami teljesen más lett, mint az ellopott verzió.

A film elkészítése előtt a szereplőgárda részt vett egy XIX. századi felkészítő táborozáson.

A rendező Bryce Dallas Howardot meghallgatás nélkül vette fel, miután látta egy színházi szerepben.

A faluban számos elképesztő mozgóképes pillanat van, de a frusztráló összkép egy saját stílusának rengetegében egyre inkább elvesző alkotóról tesz tanúbizonyságot.
7/10 több»