A falu (2004)

The Village

A falu

Artemisia   2018. 06. 06.

Pikáns és érdekfeszítő a film kiinduló helyzete. A visszafogottan horrorisztikus elemek ízlésesen vannak vegyítve a történetben, de erősebb a drámai felhang és a társadalomkritika. Az atmoszféra megteremtése maga a tökély, elképesztő keveréket alkotnak az autentikus falusi képek és tájak, az 1800-as éveket idéző, szigorú kommuna hangulat, és a baljós, feszült horroros jelenetek. A szenzációs alakítások és a szinte élő karakterek szintén rengeteget hozzáadnak a film minőségéhez, pl. a mentálisan sérült fiú, meglepően csavaros módon alakítja a cselekményt, és akinek a szerepében Adrian Brody óriásit alakít. A film szatírikus oldalára erősít rá, hogy a vak lánynak nyílik fel először a szeme a faluban zajló, gigantikus átverésről. Kihagyhatatlan mestermunka.

indingo   2017. 07. 16.

Kedvelem ezt a filmet, mert teljes bizonytalanságban van a néző. Nem sok mindent látunk, nem tudjuk a kort kezdetben. Félünk, de nem tudjuk, hogy mitől, nem az az arcba nyomos, szájbarágós típus.

Norbert93   2018. 08. 07.

Érdekes film a kierőszakolt elszigeteltségről. Konkrétan el sem lehet dönteni hányadik században folyik a történet mindaddig, míg nem találkozik a néző a civilizációval. Nem egy zseniális darab, de mindenképp érdemes megnézni és elmerülni a világában.

doroffee   2016. 02. 14.

Nekem nagyon tetszett ez a film. Főleg a szerkezete tetszett, az, hogy mindig vannak benne csavarok, amikre nem számít az ember - pont ezért a kedvenc részemet le sem írom, mert óriási spoiler lenne. Mindenesetre sokat elmond a film társadalomról és fanatizmusról. A képi világa meg elbűvölő.

Zsuzsy   2017. 08. 17.

Mélyen lélekbe ható horror. De keményebb thriller kategóriában is megállja a helyét mert lelkileg hagy nyomot a nézőben. Mind a színészi szereplés, mind a rendezés profi.

A faluban számos elképesztő mozgóképes pillanat van, de a frusztráló összkép egy saját stílusának rengetegében egyre inkább elvesző alkotóról tesz tanúbizonyságot.
7/10 több»

Adrian Brody pszichológiai szakkönyveket olvasott, hogy felkészüljön Noah szerepére.

(Artemisia )

Teljes egészében az USA-ban vették fel, összesen 5 helyszínen.

(Bogi87 )

A világpremier az USA-ban volt, Brooklyn, New York-ban 2004. július 26-án.

(Bogi87 )