A kör

Ringu

2023.08.03 Jocpappa

Halvány gőzöm sincs, hogy került el ilyen sokáig a Japán változat. Nagyon-nagyon hosszú időn keresztül akárkit kérdeztél, hogy mondjon egy jó horrort, biztos, hogy A kört mondta. (Az amcsit.) Nem értettem, hogy miért, mert Nekem nem volt már akkor se... Több

2022.03.29 JRD

Nyomasztó, félelmetes és japán

Ez a film megmutatja, hogy a japán horrorok miért is jobbak, mint az amerikaiak. (Az amerikaiak sem véletlenül igyekeztek lekoppintani a sztorit, de valljuk be: közel sem sikerült olyan jóra, mint az eredeti.) Az egész film légköre baljós, nyomasztó. A néző folyamatosan "lelki terrorban" van tartva. Pedig nincsenek benne nagy filmes trükkök, sem pedig millió dolláros látványelemek. Csak hang, némi mozgáskultúra és baljós hangulat, no meg jó színészi játék. Számomra ez az etalon a horroroknál. De kinek mi jön be. Döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Sokkal jobb,mint az amerikai változata,egyszerűen nyomasztóbb,sötétebb és félelmetesebb,szebb képi világgal,és jobban előadott sztorival.Az ázsiai színészek jobban tudják az érzelmeiket megmutatni a képernyőn keresztül.Ez pedig tökéletesen átjön,és fogyasztható.Gyengébb idegzetűeknek nagyon nem ajánlott.

2023.03.23 Kóborló

Az elátkozott videókazetta

Valahogy úgy voltam az ázsiai filmes felhozatallal, hogy még anno gyerekkoromban kimondottan kedveltem őket (mert hát ki nem kedvelte – főleg az idő tájt – Jackie Chan karatés bohóckodásait), de ahogy teltek az évek, úgy veszett a múlt ködébe fiatalk... Teljes kritika

2018.05.29 BoBamburg

Hozza a japán horroroktól elvárható minőséget. Mivel az amcsit láttam elösször (nem is kevésszer és azt is szintén nagyon jó filmnek tartom), így sok újdonságot nem tartogatott a film, még ha apróbb változtatások voltak is (bár tény, hogy a japán ver... Több

2015.07.28 Fildi

Klasszikus, emlékezetes horror, ami valóban hozza azt amit a kategóriától várhatunk: izgalmas, félelmet, rettegést keltő. Tényleg végig borzongtam a filmet, megragadott!

2017.12.23 Deku

Hogy lehet mégis egy filmet ennyire elkapkodni. Mert ezen érződik, hogy nincs egyben a sztori a karakterekkel. Azért annyi pozitív dolgot tudok mondani, hogy a végét kellően lezárták és ez itt ilyen esetben már igencsak nagy szó.

2018.03.31 Zsceeeka

Az amerikai változatánál jóval "keményebb" szerintem, tud valamit, amit az nem (bár az amerikai változatot is szeretem). Sajnos ezt csak később láttam, pedig izgalmasabb lett volna ezt megnézni először.

2021.08.30 Gauss

Az amerikai változatot láttam először, ezt csak jóval utána. Nem tudom, miért hájpolják ezt a filmet, unalmas, és egy cseppet sem félelmetes. A sztori jó, de a kivitelezés gyenge. Csak azért, mert ez az eredeti? :) A remake-je szerintem sokkal jobb, sőt.

2015.06.04 era93

Szerintem bőven jobb mint az amerikai változat. Jobb sztori és értelmesebb felvezetés. Erős kis horror így tényleg csak az fogja szeretni aki a kategória híve és nem riad meg túl könnyen.

2015.08.21 Moria99

Itt nem igazán tudtam eldönteni, hogy most kedveltem-e a filmet avagy sem. Voltak benne jó pontok de elég sok volt az ami le is húzta szóval maradjunk abban, hogy olyan erős közepes.

2017.01.17 Katkatt

Az egyik legjobb a témában, elég inteligens a felépítése és végig izgalmas a története. Kíváncsi leszek a 2017-es folytatásra.

2016.11.17 Fiatalság kirobbanó ereje Nézhetetlen

A címéről mindig az Edda féle kör jut az eszembe, de ez attól is sokkal rosszabb, szerintem ennek semmi értelme. A színészek valami csapnivalóan alakítanak, a helyszínek csúnyák, egyszerűen egy nagyon rossz.

2015.06.17 AESB

Ez a film nagyon brutális! Egyszer láttam, de nem is akarom többször megnézni. Nagyon pánikoltatós, félelmetes film és tényleg sokkal jobb, mint az amerikai változat, de általában a japán horrorok mindig brutálisak!