A Magnum ereje

A Magnum ereje

Magnum Force

A San Francisco-i rendőrség két tagját, a bűnözőkkel szembeni durva bánásmódjáról elhíresült Piszkos Harry Callahant és új partnerét egy időre felfüggesztik, és eltiltják őket a gyilkossági ügyek nyomozásától. Ám azokra a bűnözőkre, akiknek sikerül büntetés nélkül megúszni tetteiket, ismeretlen gyilkosok sújtanak le. Carmine Riccát hiába vádolták meg gyilkossággal, bizonyítékok hiányában a bíróság felmenti. De Ricca nem sokáig élvezheti a szabadságot, egy motorosrendőr leállítja az autóját és végez vele. Callahan főnöke parancsai ellenére váratlanul megjelenik a bűntény helyszínén és nyomozásba kezd. Ricca halálával furcsa gyilkosságsorozat veszi kezdetét, az áldozatok pedig egytől egyig az alvilág közismert figurái.

Rendező: Ted Post
Premier: 1973.12.20.
Több

2021.11.21 Interfectorem Sabnock

Nem szólok, csak lövök! Eastwood örök!

Na igen, sejtettem... A véleménynyilvánítás szabadsága hazánkban már régen megbukott... Sebaj... Ugorjunk hát vissza 1973-ba. Kifejezetten jó év volt a filmgyártás szempontjából... Ebben az évben mutatták be például a The Exorcist című filmet, a Sokk... Teljes kritika

2019.02.18 Filmdoki

A zsaru visszatér

Harry két év szünet után tért vissza Magnumjával a kezében, hogy ezúttal egy csapat motoros rendőr nyomába eredjen, akik önkényesen szolgáltatnak igazságot. A Magnum ereje nagyobb, akciódúsabb, mint elődje, azonban nem feltétlen jobb. Első megtekinté... Teljes kritika

2017.03.11 NorbiP

Ahhoz képest, hogy folytatás, és azok általában rosszak szoktak lenni, ez kifejezetten jó volt. Szeretném kiemelni az utolsó 15-20 percet, ami meglepően badass volt.

2015.09.01 Barthy

Talán meg merem kockáztatni, hogy tökéletes lett. Hát ez a film... eszméletlen ütős. Egy igazi kuriózum! De persze nem is vártam kevesebbet tőle. Ajánlom!

David Soul ezen filmben való alakításnak köszönheti, hogy felfigyeltek rá és a Starsky & Hutch krimisorozatban megkapta Ken Hutchinson nyomozó figuráját.Szerző: Bogi87

Mitch Ryan ennek a filmnek köszönheti, hogy szélesebb körben is ismert lett. Szerző: Bogi87

Hal Holbrook karrierjét A Magnum ereje indította be. Szerző: Bogi87

A motoros rendőrök kaszkadőrjei Triumph Bonneville motorokat használtak, ugyanis ezek súlya könnyebb. Szerző: Bogi87