A múmia

The Mummy
Ronin

John Hannah
Brendan Fraser

A fáraó kivégezteti Osiris főpapját, Imhotepet, és saját szeretőjét, miután megtudja, hogy egymásba szerettek. Imhotep holtteste egészen 1925-ig békében nyugszik Hamunaptrában. Ekkor kincsvadászok bolygatják meg sírját, így Imhotep szelleme kiszabadul, és megszáll egy egyiptomi papot.… Több

Rendező: Stephen Sommers
Premier (HU): 1999.06.24. | SkyShowtime (2023.02.14.)

A múmia  (1932)

2024.02.09 Kinga Kecskeméti

Ifjúkorom egyik kedvenc filmje minden hibája ellenére. A bálna című film kapcsán jutott eszembe, azt hiszem, újra kellene néznem. Mindig is vonzódtam a titokzatos egyiptomi történetekhez, a fáraók világához. Tetszett a történet, még ha mese is csupán... Több

2019.04.06 Puncs

Nagy durranás volt a maga idejében, lassan ez a film is klasszikussá érik a kalandfilmek között. Nagyon jó a történet, egy percig sem unalmas, végig feszültséggel teli, néhány jelenet pedig kifejezetten félelmetes. A szereplőgárda is telitalálat volt... Több

2017.07.18 Deku

Ikonikus film mely számomra akkoriban elég ijesztő tudott lenni. Persze manapság ez már nem ér el akkora hatást de maga a történet még mindig eszementül jó.

2017.07.19 Orosz István

Nekem ez a film az egyik kedvenc misztikus filmem, mely az egyiptomi mitológiát használja fel. Jó a történet vannak benne csavarok, egy szóval aki szereti a misztikus filmeket, és még nem látta, ne habozzon

2019.06.15 Ms. Akárki

A mai napig az egyik kedvenc filmem. Tinédzserkorom nagy durranása volt. Rachel Weis-t nagyon szeretem azóta is. Tökéletes akciókaland történelmi elemekkel elegyítve szórakoztató humoros köntösbe bújtatva és persze megfelelő romantikus történettel társítva. Tökéletes romantikus kalandfilm.

Zenét Jerry Goldsmith szerezte.Szerző: JRD

George Lucas cége végezte a különleges effektusokkal kapcsolatos munkálatokat.Szerző: JRD

A marokkói hadsereg jelenlétét és valós feladatát csak a forgatás után árulták el a közreműködőknek.Szerző: JRD

A forgatás teljes ideje alatt a marokkói hadsereg védte a forgatást és a stábtagokat, még emberrablás ellen is.Szerző: JRD

(2017. 06. 26.)
A manapság futószalagon érkező látványfilmek után igazi felüdülés volt újranézni ezt a régi kedvencet, mert van benne szív, ötlet, fantázia, kreativitás, szerethető és emberi, annyi szuperhős után (na jó, előtt) jó volt látni esendő karaktereket, amelyek nagyon jól meg lettek írva, jól el lettek játszva. Több