A nyolcadik utas: a Halál

Alien

A film az első vágáson átesve 192 perces volt.Szerző: dulkap

Az Entertainment Weekly minden idők harmadik legfélelmetesebb filmjének szavazta meg a Nyolcadik utast.Szerző: dulkap

Az űrhajó eredeti neve Snark volt. Aztán jött a Leviathan, míg végül Nostromo lett belőle.Szerző: dulkap

Ezzel filmmel történelmet írtak az alkotók. Korábban egy sci-fiben sem volt női főhős.Szerző: Yosihiro

Mivel gyakorlatilag az összes menő hollywoodi rendező visszautasította a munkát, Ridley Scottot a Cannes-i Filmfesztivál után keresték meg az ajánlattal, miután ott látták az első filmjét. Amikor igent mondott, 24 óra múlva már egy Los Angelesbe tartó járaton ült, ment dolgozni.Szerző: Nathan03

H.R. Giger eredeti rajzain a lénynek vannak szemei, ellentétben filmbeli szörnnyel.Szerző: Beke Gábor

Bolaji Badejo, aki az idegent játssza a filmben, egy grafikus, akire az egyik szereplőválogató figyelt fel egy pubban. Több mint két méter magas volt, vékony karokkal, a stábnak pedig pont ilyen emberre volt szüksége. A férfinek egy speciális hintát építettek, amire az idegen jelmezében le tudott ülni a forgatási szünetekben.Szerző: Beke Gábor

Az egyik tervező művész, Ron Cobb ötlete volt, hogy az idegen savat vérezzen. Akkor állt elő az ötlettel, amikor Dan O'Bannon nem talált semmilyen indokot, hogy a legénység miért ne lőhetné le egyszerűen az idegent.Szerző: Beke Gábor

A legenda, miszerint a színészek (beleértve John John Hurtöt is) nem tudták, hogy mi fog történni a mellkasból kikelő lény jelenetében, részben igaz. Elmagyarázták nekik, hogy körülbelül mi fog történni, de nem kaptak semmilyen részletes instrukciót. Veronica Cartwright nem számított rá, hogy lespriccelik művérrel.Szerző: Beke Gábor

Hogy Jones, a macska ijedten viselkedjen, egy németjuhászt vittek a közelébe. A két állat közé egy vásznat tettek, így azok nem láthatták egymást. Majd a vásznat hirtelen elvették, mire Jones ijedten sziszegni kezdett.Szerző: Beke Gábor