63% 151 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

A csodálatos első randi után Bea és Ben tüzes vonzalma jéghideggé válik – egészen addig, amíg váratlanul újra össze nem találkoznak egy ausztráliai esküvőn. Így hát azt teszik, amit bármelyik érett felnőtt ember megtenne: úgy tesznek, mintha egy pár… Több

Rendező: Will Gluck
Forgatókönyvíró: Ilana Wolpert, Will Gluck
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2024.01.18. | Telekom TVGO (2024.03.18.)
Forgalmazó: InterCom

2024.03.01 Ари Шандор

Ha nics ló...

4 csillag a mostanában megszokott mezőnyben. A férfi főszereplő gáz erre a szerepre – szerintem. Idegesítő benne a langyi-érzékenyítés/tukmálás. A film leginkább giccses. DE. A mostani filmek közt egész nézhetőnek számít. Többször mosolyogtam is, vannak benne jó poénok. De amiért az átlagos fölé értékelem, az Sydney Sweeney. Most fedeztem fel magamnak egy másik filmben... kifejezetten tehetségesnek tartom. És egy szemet gyönyörködtető látvány is összességében a maga sportos alkatával, a nagy szemeivel, a mosolyával. Igazán különleges... és ha eléri a 30-32 éves kort, tarolni fog. :-) Ha másért nem, miatta érdemes megnézni. Na, viccet félretéve. Egy sablonos kis sztori, nincs benne semmi kimagasló, de mégis érdemes egyszer megnézni. Van pár jelenet, ami mosolyt fakaszt. És ha épp nincs jobb dolgod... szóval ha nincs ló, jó az Imádlak utálni...

2024.01.21 Lone Wolf

Felszínes, unalmas és mesterkélt az Imádlak utálni

Jelentős felhajtással került a mozikba az Imádlak utálni című romantikus vígjáték Will Gluck rendezésében, Sydney Sweeney és Glen Powell főszereplésével. A beharangozás elsősorban annak szólt, hogy mennyire vicces lesz és mennyire nagyon romantikus. A viccek sajnos elmaradnak, humor is minimális van benne, a romantika pedig meglehetősen mesterkélten hat. Az egész sztori lényege, hogy gazdag, unatkozó milliomosok hogyan kevernek-kavarnak párt keresve, egy ausztráliai családi eseményen, ahol egy leszbikus pár esküvőjére gyűlnek össze. Mindenki kőgazdag, mindenki jól néz ki, és mindenkinek az a legnagyobb gondja, hogy ki kivel jön össze. Ezek nagyjából a közös pontok. És ott van a két főszereplő. Szinte semmit nem tudunk meg róluk, csak hogy kisportoltak, jó testűek és egymást kerülgetik, majd jól összejönnek a legvégén. A forgatókönyv nagyon ügyel arra, hogy egyetlen valódi és mély érzelem sem legyen véletlenül sem ebben a filmben. Nagyon felszínes, nagyon unalmas és nagyon mesterkélt, sőt hatásvadász, miközben nagyon romantikusnak akar látszani. Nem jött össze. Értékelés: 50% jóindulattal.

2024.01.25 Harper

Közepes humor, felszínes cselekmény

Önmagában lehet jó egy vígjáték akkor is, ha felszínes, de ha felszínessége mellett még humorban is gyenge, akkor a végeredmény nem lehet jobb közepesnél. Ez a baj ezzel a filmmel. Szép emberek, kisportolt hapsik, csinos nők szerepelnek benne, de az egész alapsztori borzasztóan klisés és gyenge, miközben túl sok vicces helyzetet sem kapunk. A film elején a WC-ben nadrágját vízzel lelocsoló fiatal már megvolt sok más filmben is. A nadrágba került pók miatt pucérra vetkőző főhős pedig nem annyira vicces. Az egymás fenekének balfék fogdosása pedig alpári és mesterkélt. Ahogyan sajnos az egész is úgy, ahogy van. Elég sok dolog hiányzik ebből a vígjátékból, de leginkább a jó sztori és a jobb színészi játék. Úgy tűnik, hogy pusztán kigyúrt macsókkal és bombázókkal még nem lesz garantált minőség, kell a jó forgatókönyv, eredeti történet, minőségi rendezés és leginkább az átlag feletti színészi teljesítmény (vagy legalább több szájukba adott poén). Egy mozijegy árára még így is elmegy. Egyszer. Max.

2024.01.31 Jerico

Nagyon gyenge

Várok már egy ideje egy szellemes vígjátékra, és azt hittem, végre összejön, de az Imádlak utálni annyira semmitmondó, üres és sablonos, hogy tipikusan két csillagos produkció csupán. Az egész arra megy rá, hogy a kockahasú macsót és a kebelcsoda Sweeney kisasszonyt csodáljuk, ahogy nagyon szellemesnek tűnnek. De nem azok. Az alpáriság csak ráadás a sok meztelenkedéssel. Mondanám, hogy a lazulni vágyó, romantikát akaró vígjáték fanok kedvelni fogják, de valójában csak akkor fogják, ha az ízlésüket félreteszik.

2024.01.22 Mz/X

Már-már meglepően jó!

Egy újabb (10 dolog, rád gondolok) abszolút élvezhető Shakespeare-feldolgozás! A kémia a színészek közt tökéletes, és konkrétan visítva nevettünk a moziban, ami ezer éve nem történt meg semmilyen vígjáték kapcsán. Szerethető film, kikapcsolódásnak tökéletes, és romkomnak sem utolsó.

A film 696 738 524 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 298 640 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

Dermot Mulroney, aki Bea apját alakítja, az 1990-es években és a 2000-es évek elején romantikus férfi főszerepekkel ért el nagyobb sikereket.Szerző: csd

#2

A forgatás alatt Sydney Sweeney-t megharapta egy pók. Az eset a felvétel közben zajlott, így az kikerült az internetre is.Szerző: csd

#3

A film elején Halle (Hadley Robinson) azt mondja Beának (Sydney Sweeney), hogy mióta a szüleik Ausztráliába érkeztek, az anyja azt hiszi, hogy ő maga is ausztrál. Rachel Griffiths (aki az anyjukat alakítja) valójában az ausztráliai Melbourne-ből származik.Szerző: csd

#4

Az üzlet neve, ahol az esküvői tortát kapják, Dogberry's. Dogberry volt a neve a rendőrnek a Sok hűhó semmiért című darabban.Szerző: csd

#5

Értékelés: 5/10
(2024. 01. 21.)
Mesterkélten szirupos romantika
Will Gluck rendező kétségtelenül csinos főszereplőkkel készítette el új romantikus vígjátékát, melyhez gyönyörű ausztrál helyszíneket választott. Itt azonban meg is szakad az elismerést kifejező jelzők sora, mert maga a történet és a színészek játéka mesterkélt és szirupos. Minimális humor, hatásvadász romantika és unalmas alaptörténet, melyhez óva... Több