Ausztrália

Australia

2022.06.03 Artemisia

A szerelem ereje

Baz Luhrmann a Vörös függöny trilógia zseniális lezárása, a Moulin Rouge után kissé más műfaj felé fordult. Szülőföldje, Ausztrália történelmét énekli meg egy nagyszabású romantikus, történelmi eposz formájában. Témaválasztásában ugyan eltér Luhrman... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

Picit hosszúnak találom, főleg, ha TV-ben reklámokkal dúsítva nézi az ember, de elég jó film. Ausztrália természete csodálatos, a kisfiú pedig jó választás volt a szerepre.

2015.09.08 rbernadett

Nagyon szeretem az ilyen, hosszabb időszakot magába foglaló drámákat, aminek van eleje, közepe és van vége. Ausztrália pedig....Ausztrália. Nem is lehetne szebb helyre helyezni egy ilyen történetet. Valami mégis hiányzott.

2017.07.12 MP170506

Imádom! Gyönyörű film, tele igazi, mély érzelmekkel. Nagyon szép a képi világa és a színészek is fantasztikusak. Igaz, hogy nagyon hosszú, de végéig leköti a néző figyelmét.

2018.08.10 TomÁcs

Nagyon szép történetű film, remek szereposztásban és mindez egy csodás környezetben.

2018.04.27 Filmelemző

Ambivalens érzésekkel néztem meg ezt a filmet: lenyűgözött a táj, a sok gyönyörű felvétel, a rengeteg szép és egzotikus háttér, ugyanakkor idegesített a temérdek elcsépeltség a sok üres frázis, a milliónyi mesterkéltség és bárgyú hatásvadászat. Gyeng... Több

2017.07.27 Lonka

Gyönyörű helyszíneken játszódott a film és nem egy sablonos, üresfejű alkotás. Igazán sok minden történt benne, volt szerelem, harc, egy kis misztikum, fajgyűlölet.

2017.12.19 Greeta

Engem már a helyszín, az atmoszféra megvett. Nagyon tartalmas film, elképesztően sok minden történt benne. erős karakterek vannak a filmben, kezdve a kisfiúval.

2020.10.26 belavagyok

Nagyon szerettem a filmben Hugh Jackman és Nicole Kidman párosát. Előbbi ugye Ausztráliában született. A filmben elképesztőek a tájak, a története lenyűgöző.

2016.08.19 Timike

Látványos és tartalmas film. Sok minden történik benne és a sztori is jó.

2017.12.30 authorgirlll

Nagyon jó háborús film a küzdelemről és arról hogy egy nő is képes férfi munkát végezni. Gyönyörű helyszínek. A színészek fenomenálisan alakítják az összes karaktert.

2016.10.07 cinderella

Igaz hosszú a film, de ez engem egyáltalán nem zavart. Mindenképpen érdemes időt szánni rá, igazán szép és érzelmekkel teli alkotás, gyönyörű helyen játszódik és sokféle témát magában foglal.

2015.06.06 VenuszProjekt

Nem olyan rossz ez a film, sőt, egyáltalán nem mondható annak, de azért végignézni mégis kínszenvedés. Iszonyatosan hosszú, és annyira azért nem mozgalmas történet, hogy végig lekössön. Engem egyáltalán nem nyűgözött le, nem ragadott magával, pedig a főszereplőket kedvelem, de mégsem.

2015.09.25 tamas84

A film hosszú, hullámzóan, de törtlenül halad előre, többé-kevésbé képes is fenntartani a figyelmet, de a film vége nekem nem tetszett. Könnyed komédiának indul, majd szerelmi tündérmesébe csap át, amiből kalandos utazás lesz, majd háborús film végül... Több