Az Amazonas kincse

Filmelemző   2018. 05. 09.

Ha van olyan filmes műfaj, hogy akció-kalandfilm, akkor Az Amazonas kincse oda tartozik. Ráadásul a kategória legjobbja: vicces, látványos, izgalmas egyszerre és még az alapsztorija is jó. Dwayne Johnson szenzációs benne: egyformán teljesedhetett ki ökörködő és akciósztár oldala. Pont neki való karaktert alakíthatott. A dzsungel helyszínek egzotikussá teszik a történetet, a verekedések hihetőek. Minden korosztály számára élvezhető mozi. Nekem nagyon bejött, értékelésem erős 8.5 pont. Bár nem az évtized filmje, nagyon szórakoztató.

thedarkman99   2018. 09. 25.

Az egyik legjobb kaland-akció. Nagyon jó akció jelenetekkel, és mellesleg nagyon jó poénokkal dúsítva persze. aki ismeri Dwayne Johnsont és Seann William Scott-ot azt nem érte meglepetés. Nagyon jó páros. Imádtam.

tjanika   2016. 11. 09.

Nekem bejött. Lehet,hogy elfogult vagyok a főszereplő miatt (Dwayne Johnson),de tetszettek a verekedős jelenetek és az akciók is. Jó szövegek is vannak benne,úgyhogy nálam öt csillag.

quentin   2016. 04. 11.

Egyszerű kalandfilm számos poénnal és a mindig vicces Seann William Scottal és a mindig kemény Dwayne Johnsonnal a főszerepben. Peter Berg laza könnyedséggel varázsolja el a nézőket, és egy olyan képzeletbeli, de halványan valószerű világba kalauzol, ahol önfeledt kikapcsolódással tölthetjük ezt a röpke másfél órát.

tamas84   2016. 04. 02.

Ez a film nem akar túl sok lenni, de amire vállalkozik, azt maradéktalanul teljesíti is. A történet kellőképp izgalmas és vicces, ráadásul van benne pár megjósolhatatlan fordulat is. A rendezés tisztában van azzal, hogy ez nem egy komoly műfaj. Annak ellenére, hogy nem lehet komolyan venni, szórakozni még lehet rajta.

Jon Gries
Christopher Walken
Ernie Reyes, Jr.
Ernie Reyes, Jr.
Seann William Scott

81 millió dollár összbevételt produkált.

(LionelMessi10)

85 millió dollár a film költségvetése.

(LionelMessi10)

A filmben látható bódító gyümölcs, a konlabos valójában a közönséges chirimoya, aminek nincs paralizáló hatása, sőt, nagyon ízletes és közkedvelt gyümölcs.

(ps)