Az Amazonas kincse

The Rundown

2023.09.12 Ahoj poplacsek

Tizenvalahány éve láttam már, de nem emlékeztem

Olvastam, hogy sokszor adják televízióban, de nekem nincs bevezetve a házba az a fajta szórakoztatás. Úgyhogy én utoljára (és először) tizensok éve láttam, és el is felejtettem. Negyed óra után már elkezdtem emlékezni, de októberre (vagy jövő hétre) megint el fogom felejteni. Lehet, hogy ezért adják gyakran televíziókban, mert könnyű elfelejteni, így újra és újra úgy lehet nézni, mint új filmet. Mint egy nem túl emlékezetes, de új filmet. Az új itt idézőjelben értendő, ez egy késő huszadik századi klasszikus akció-kalandfilm, amiben a még ifjú szikla foglalkozású Dwayne Johnson alaposan szétcsihi-puhiz minden gonoszt, akik ostorral, égő botokkal és egyéb szuper kalandos eszközökkel támadnak. Van a csihi-puhin kívül minden más is, ami kell. Romantikus szál, egzotikus táj, gonoszul viselkedő gonoszok, minden, ami csak kellhet. A 49. percben végre még a kigyúrt hős pólója is lekerül, juhé, kár, hogy heteroszexuális férfi vagyok, de a női nézők nevében ezt nagyra értékelem. A történet elképesztően egyszerű, és nem túl érdekfeszítő. Könnyű szabadidős nézegetésre azért megfelel.

Rosario Dawson egy jó kis csaj, ezért lett két csillag. A nem színész "Szikla" itt is a bárgyú fejével bosszantja a nézőket. Semmi extra, poénosnak tűnő képsorok, de közben nulla történet. Tucatfilm, amihez sajnos színészek is csatlakoztak.

2021.02.21 taba

* * * * * * csillag

Ez a film a kedvenceim közé tartozik. Jól kitalált, humoros, cselekményben gazdag, kerek egész történet. Dwayne Johnsonnak itt még nem ért fülig a szája, a karakter mégis tökéletesen rá volt szabva vigyorgás nélkül is. A vigyorgást Seann William Scott vállalta a filmben, nem kevés sikerrel. Az i-re a pontot pedig Christopher Walken remek játéka tette fel. Sajnálom, hogy nem készült hozzá folytatás. Nálam 6 csillag.

2018.05.09 Filmelemző

Ha van olyan filmes műfaj, hogy akció-kalandfilm, akkor Az Amazonas kincse oda tartozik. Ráadásul a kategória legjobbja: vicces, látványos, izgalmas egyszerre és még az alapsztorija is jó. Dwayne Johnson szenzációs benne: egyformán teljesedhetett ki ... Több

2018.09.25 thejoker

Az egyik legjobb kaland-akció. Nagyon jó akció jelenetekkel, és mellesleg nagyon jó poénokkal dúsítva persze. aki ismeri Dwayne Johnsont és Seann William Scott-ot azt nem érte meglepetés. Nagyon jó páros. Imádtam.

2016.04.02 tamas84

Ez a film nem akar túl sok lenni, de amire vállalkozik, azt maradéktalanul teljesíti is. A történet kellőképp izgalmas és vicces, ráadásul van benne pár megjósolhatatlan fordulat is. A rendezés tisztában van azzal, hogy ez nem egy komoly műfaj. Annak ellenére, hogy nem lehet komolyan venni, szórakozni még lehet rajta.

2016.11.09 tjanika

Nekem bejött. Lehet,hogy elfogult vagyok a főszereplő miatt (Dwayne Johnson),de tetszettek a verekedős jelenetek és az akciók is. Jó szövegek is vannak benne,úgyhogy nálam öt csillag.

2016.04.11 quentin

Egyszerű kalandfilm számos poénnal és a mindig vicces Seann William Scottal és a mindig kemény Dwayne Johnsonnal a főszerepben. Peter Berg laza könnyedséggel varázsolja el a nézőket, és egy olyan képzeletbeli, de halványan valószerű világba kalauzol, ahol önfeledt kikapcsolódással tölthetjük ezt a röpke másfél órát.