Szahara

Artemisia   2020. 04. 13.

Egyszeri nézés erejéig tökéletesen leköti a nézőt, azonban úgy érzem, hogy a készítők nem adtak bele mindent a filmbe, nem használták az összes lehetőséget ami a történetben rejlik, néhol kifejezetten hanyagul kezeltek egy-egy témát. Pl.egy esetleges... több»

Ms. Akárki   2019. 07. 26.

Klasszikus kincsvadászos film zseniális történettel és szereplőgárdával. Kifejezetten tetszett, hogy nem csupán a kincset keresik, hanem azt is, hogy mi az amivel a vizet mérgezik, így legalább nem csak a pénz után futnak önös érdekből az egész filmben.

harnas1207   2019. 03. 04.

Ritka gyenge kalandfilm. A múmia és az Indiana Jones filmek között helyezkedik el színvonal alapján. Az erős szereplőgárda ellenére is alig nézhető.

Norbert93   2018. 07. 18.

A romantikus, kincskereső kalandfilmek megerőszakolása. Gyenge, erőltetett és unalmas.

NFG   2018. 03. 28.

Nekem jó ideig ez volt az egyik kedvenc kalandfilmem! Jobbnál jobb színészek játszanak benne, valamint számomra izgalmas és néha kissé humoros összképet alkotott!

Enccso   2015. 06. 29.

Ez egy jó kis kalandfilm, nem sok hasnoló műfajú film készül mostamság, szóval nekem üdítő volt megnézni. Humoros, szellemes, izgalmas, nem várok többet az ehhez hasonló filmektől, így pedig jó kis szórakozás.

danaso   2019. 07. 14.

Nem volt túl izgalmas film, Matthew elég jól játszott, mint szokásosan, de maga a sztori viszonylag uncsi volt, plusz ezerszer lerágott, sima kalandfilmes séma, amiből minden öt évben csinálnak egyet. Nem volt az igazi.

William H. Macy
William H. Macy
Rainn Wilson
Matthew McConaughey

Modibot Paulin Fodouop francia színész játssza. Ez az egyetlen amerikai filmje.

(Thibo84)

A rendező Breck Eisnernek ez volt az első nagy költségvetésű filmje.

(Thibo84)

A helikopter felrobbantásához mind a miniatűr, mind az életnagyságú modellt felhasználták.

(Thibo84)

A végső jelenetet a tengerparton, a spanyolországi Cala Sa Boadella strandon vették fel.

(Thibo84)

A filmben több mint 150 000 lőszert használtak el.

(Thibo84)

Breck Eisner azt mondta, hogy a jelenet, ahol Dirk és Eva flörtöl, az a pillanat, amikor tudta, hogy működik közöttük a kémia.

(Thibo84)

Dayna Cussler Kitty Mannockot játszotta, de a jelenetét kivágták.

(Thibo84)

Öt konföderációs érmét és 15 000 arany lemezt készítettek a film egy jelenetéhez.

(Thibo84)

Christian Bale is esélyes volt Dirk Pitt szerepére.

(Thibo84)

Háromszáz egyedi jelmez készült az összes Tuareg számára.