Szahara

Sahara

2023.07.27 Harper

Izgalmas sztori a Szahara

Szahara címen több jó film is született már, de a Breck Eisner által rendezett 2005-ös Szahara a legjobb közülük. Ennek egyik oka a főszereplők alakítása, a másik pedig az érdekes alaptörténet. A központi karakter Dirk Pitt (Matthew McConaughey), a megszállott kincsvadász, aki egy eltűnt amerikai polgárháborús hajót kutat mindvégig, melyben legfőbb segítője Al Giordino (Steve Zahn), akivel vicces és vagány párost alkotnak. Idővel hozzájuk csapódik egy csinos doktornő is, Eva Rojas (Penélope Cruz). Ez a három színész a garancia a remek szórakozásra 124 percen keresztül. A helyszínek, az afrikai háttérképek bámulatosak, ezek önmagukban is kicsit elszórakoztatnak bennünket. A film második fele kalandfilmből akciófilmbe vált át, amit a legkevésbé sem bánhatunk, mert nagyon jók az akciójelenetek. Mindent egybevéve tényleg jó szórakozást kínál szinte minden korosztály számára, de leginkább a Matthew McConaugheyés Penélope Cruz rajongók számára. Nálam a színészek és a sztori miatt erős 75-80 százalékos film.

2020.04.13 Artemisia

Egyszeri nézés erejéig tökéletesen leköti a nézőt, azonban úgy érzem, hogy a készítők nem adtak bele mindent a filmbe, nem használták az összes lehetőséget, ami a történetben rejlik, néhol kifejezetten hanyagul kezeltek egy-egy témát. Pl. egy esetleg... Több

2021.02.13 dailyfilmsan

Annyira amatőr ez a film, hogy nem is értem a motivációt, ami vitte előre az elkészítését. És nem a forgatókönyvben leírt motivációra gondolok, ami a történet vonalát vinné előre, mert az nem sok van, hanem a készítők és a szereplők motivációját. Nag... Több

2020.10.14 Yosihiro

Szahara

Mint a film mutatja is, egy kiszáradt alkotást kapunk. Némi eső jól lett volna ebbe az filmbe. Ugyan próbálkoztak, de mégsem sikerült, és elég száraz lett. Igazából nem éreztem azt, hogy az akciójeleneteknél kapnék pluszt. Csupán a kiszámítható lépések jöttek. A történetet sem úgy vezették le, hogy érthetőbb legyen. Vannak ugrások, amit a nézőnek el kell képzelni a filmhez, és ez kissé zavaró lehet. Pár tájjelenet azért ad némi vigaszt és némi látványt, de mégsem éri el a jó kategóriát. Az érzelmek sem tombolnak, csupán pislákolnak, mindenből ízelítőt kapunk. A végkifejlet örömteli, ez pozitív az egész filmben. Összességében a film rendezése és forgatókönyve jó, de lehetett volna ezt másképp is összerakni. A színészek nem tudnak a 3 csillag fölé emelkedni, egy sablonos szintet hoznak. A zenei és képi effektek jók. Így az összképet figyelembe véve nálam csak 3 csillagos a film. Nem sok kellett volna a jó kategóriához, de nem tudott adni a film olyan plusz érzést, amiért oda sorolnám. Igazából nézhető film, van benne humor, romantika, kis akció, és ha ezt összekeverem, akkor ezt a közepes színvonalat kapom, de mindenki döntse el saját maga. Nekem száraz maradt, mint a Szahar... Üdv, Yosi

2019.07.26 Ms. Akárki

Klasszikus kincsvadászos film zseniális történettel és szereplőgárdával. Kifejezetten tetszett, hogy nem csupán a kincset keresik, hanem azt is, hogy mi az amivel a vizet mérgezik, így legalább nem csak a pénz után futnak önös érdekből az egész filmben.

2018.07.18 Norbert93

A romantikus, kincskereső kalandfilmek megerőszakolása. Gyenge, erőltetett és unalmas.

2019.03.04 harnas1207

Ritka gyenge kalandfilm. A múmia és az Indiana Jones filmek között helyezkedik el színvonal alapján. Az erős szereplőgárda ellenére is alig nézhető.

2018.03.28 NFG

Nekem jó ideig ez volt az egyik kedvenc kalandfilmem! Jobbnál jobb színészek játszanak benne, valamint számomra izgalmas és néha kissé humoros összképet alkotott!

2015.06.29 Enccso

Ez egy jó kis kalandfilm, nem sok hasnoló műfajú film készül mostamság, szóval nekem üdítő volt megnézni. Humoros, szellemes, izgalmas, nem várok többet az ehhez hasonló filmektől, így pedig jó kis szórakozás.

2023.07.17 Boro

Kövezzetek meg, de ezt én bármennyiszer képes vagyok megnézni!

2016.02.23 skyman

Jó kis film volt, meg lehetett nézni egyszer, nem jelentett csalódást. Izgalmas volt, fordulatos, élveztem, ki tudott kapcsolni. Alapvetően ennyit lehet elvárni szerintem egy ilyen filmtől.

2019.07.14 danaso

Nem volt túl izgalmas film, Matthew elég jól játszott, mint szokásosan, de maga a sztori viszonylag uncsi volt, plusz ezerszer lerágott, sima kalandfilmes séma, amiből minden öt évben csinálnak egyet. Nem volt az igazi.