Az ember gyermeke

Children of Men

2019.02.19 Timcsi

Nem egyszerű film, amely egy távoli jövőt vetít előre. Érdekes fikció és a körítés is megfelelő.

2019.05.01 petraszab

Nem tudom eljut-e valaha oda az emberiség amit a film feszeget, bár jó úton járunk afelé. Érdekes világot teremtett, voltak benne jó megoldások.

2023.10.20 Filmworlds blog

Nagyon aktuális jövőképet mutat meg

A jelenlegi világunk átalakulóban van: mindenhol a válság jelei mutatkoznak (járványok, migránsok, háborúk, klímaválság... stb.), és rohamléptekkel haladunk egy olyan lepusztult jövő felé, melyet Alfonso Cuarón 2006-os filmje, Az ember gyermeke (Children of Men) is bemutat. Nem elsősorban a gyermektelenségre gondolok, hanem arra a zűrzavaros világra, melyben a történet játszódik. Nincs közbiztonság, a migránsok mindent ellepnek, a rendőrség bárkit lelőhet és általános a nyomor. A legfőbb karakter, Theodore Faron (Clive Owen) ebben a közegben kell hogy megmentse (kimenekítse) az utolsó babát váró nőt, Kee-t. A nő közben megszül, világra hozza a Föld egyetlen kisbabáját. (A történet szerint ugyanis a bolygón ismeretlen okból már 18 éve nincsenek szülések, a nők ugyanis mind meddővé válnak.) Theo helyzete nem könnyű: a nyomában van egy banda plusz a rendőrség is, nem beszélve a rengeteg bűnözőről, akik mind veszélyesek a menekülőkre nézve. Az ember gyermeke különleges film, főleg így 2023-ban megtekintve és látva a történetben felvázolt jövőbeni világot. Értékelés: 4 csillag (75%).

2024.01.01 Majorkas

Realisztikus

A legrealisztikusabb posztapokaliptikus film, amit valaha láthattunk.

2020.07.20 Di Canio

Nem igazán szeretem a sci fiket de ez nagy film, talán mert lehetne valóságos is. Jól meg van csinálva, jó történet jó díszletek.

2019.07.16 Bizsu82

Elgondolkoztató és érdekes történet. A film teljes hosszában lekötött, egy percet sem unatkoztam rajta. Ugyanakkor lehangoló is és kissé nyomasztó, de mindenesetre nagyon hatásos.

2020.10.20 belavagyok

Rengeteg film készül arról, hogy milyen jövő vár ránk. Ez még a földhöz ragadtakhoz tartozik, sehol egy UFO vagy zombi. A története figyelemre méltó és elgondolkodtató.

2020.10.17 bbozsi

Az egyik legfantasztikusabb film! Izgalmas-mozgalmas, tartalmas, innovatív képileg, befogadható, de sokáig megmarad. Nincs ember, akinek ne ajánlanám.

2016.01.01 Elkoo

Clive Owen emlékezetesnek mondható alakítást nyújtott ebben a filmben. Félő,hogy ez fog történni a jövőben az emberiséggel.

2015.08.09 Rikudou6

Minden megvan benne a tökéletes szórakozáshoz. Még ma is a könnyed műfajok egyik legnagyobbjának tekinthető. Leköti az ember figyelmét, kalandos vonalvezetéssel fűszerezve.

2015.05.20 a.edit63

Kicsit hülyeség, meg unalmas, de amúgy jó volt nézni. Érdekes is, ahogy szépen lassan csöpögtek az utalások a múltra, az okokra és lassan összeállt a kép. Látványa, stílusa a helyén van.

2016.04.19 mrfaktor

Alfonsó Cuaron ismét bebizonyította hogy az egyik legnagyobb rendező. Képei belénk égnek és sokáig nem engednek. A film végi vágás nélküli snitt pedig minden idők egyik legprofibb jelenetsora.

2014.11.29 tamas84

Én untam egy kicsit, persze szépek a képek, meg jók lennének a karakterek, de valahogy nem állja meg a helyét a történet. Olyan félkarú, erőtlen a vízió ez, legfeljebb is csak erős közepes.

2017.01.15 holnaputan

Tervben van a könyv elolvasása, mert nagyon megfogott a film. Akár ez lehet a jövő. Érdekes volt a története és kellemes a szereposztása.