Az esemény (2008)

The Happening

Az esemény

Ms. Akárki   2019. 07. 23.

Imádom az ilyesmi eszes katasztrófa, világvége filmeket. Bár azért a végén ennél egy kissé több magyarázatot is meghallgattam volna. Ütős volt az alapstory, bár az a megcsalásos szál nem igazán illett bele szerintem a csaj részéről.

indingo   2016. 02. 18.

Nekem nagyon tetszett a film alap története, hangulata. Kezdetben azt hiheti az ember, hogy már megint az UFO-k vannak a dologban, de ehelyett egy egészen más dolog áll a háttérben, amely akár - persze nem ilyen szintekig -, komolíabb hatással is lehet az emberiségre vagy már van is!

rbernadett   2015. 06. 09.

Ez a film engem nagyon felzaklatott, nem is tudtam végignézni.

Deku   2017. 11. 20.

Nem volt meg benne minden amit elvárhattunk volna egy ilyen típusú filmtől. Simán vártam volna még több pörgést izgalmat vagy nem is tudom. Nem rossz ez csak szimplán gyenge.

Szilonka   2017. 06. 06.

Nem mindennapi történet, ahol nem zombik vagy ufók a fő ellenség, hanem valami egészen más. Szeretem az ilyen filmeket, amellett, hogy eléggé felkavaró.

TomÁcs   2016. 05. 08.

Látványos, izgalmas film egy érdekes megközelítést boncolgat. Érdemes megnézni, mert viszonylag egyedi témában készült.

VvV   2018. 11. 23.

Korrekt történet és remek színészek. A története nekem nagyon bejött.

163,4 millió dollár bevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

A filmnek 48 millió dollár volt a költségvetése.

(LionelMessi10)

A film 91 perces, a rendező eddigi legrövidebb filmje.

(magyaristvan)

A rendező első R-es besorolású filmje.

(magyaristvan)

A rendező első filmje amiben nem jelenik meg fizikálisan. A hangja viszont benne van.

(magyaristvan)

A film jeleneteit sorrendben rögzítették.

(magyaristvan)

A kilenc fő karakterből hét neve "J" betűvel kezdődik.

(SódóGA)

A rendező állítása szerint a film jeleneteinek 85%-a külső helyszíneken játszódik.

(SódóGA)

Mark Wahlberg bevallotta, megbánta, hogy elvállalta a szerepet, de úgy gondolja, nem lehet őt elítélni azért, mert ki akarta próbálni, milyen egy tudományos területen dolgozó tanárt alakítani. Legalább nem rendőrt vagy csalót játszott, tette hozzá.

(SódóGA)

M. Night Shyamalan kölcsönözte a hangját Joe-nak, aki többször is keresi Almát mobiltelefonon. Az esemény a rendező első olyan filmje, amelyben nem jelenik meg a vásznon.