Az időgép

Az időgép

The Time Machine

Guy Pearce

Alexander Hartdegen (Guy Pearce) éles elméjű tudós és feltaláló, aki életét annak szentelte, hogy bebizonyítsa, az időutazás lehetséges. Személyes okok vezérlik, ugyanis szerelme tragikus körülmények között meghalt, Alexander szeretné megváltoztatni a múltat. Miközben a gépét teszteli, váratlanul… Több

Rendező: Simon Wells
Író: H.G. Wells
Forgatókönyvíró: David Duncan, John Logan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2002.08.01.

Az időgép  (1960)

2023.08.26 Ergit

Látványos és izgalmas film.

2023.03.30 Erik Csok

Érdekes jövőkép

Az a fajta film, amire leülsz, megnézed, és kikapcsolódsz másfél órára. Nagyon érdekes témát feszeget, és vannak benne elgondolkodtató dolgok, érdekes jövőképet mutat. Nagyon másra számítottam, de így is bejött nekem ez a film. Még egy kis mondanivalót is hordoz magában, amit én csak szeretek az ilyen filmekben. Nem tudom, mit mondjak még, akit érdekel nézze meg, elgondolkodtató alkotás.

2015.05.05 titra

Ez a film egy H.G. Wells novella alapján született, az eredeti mű 1895-ben került ki az író fejéből, akkoriban az az alapötlet, hogy valaki időgépet építve próbál változtatni a jövőjén annyira még azért nem volt ám elhasználva, mint manapság. A parad... Több

2019.06.28 Ms. Akárki

Nagyon érdekes és elgondolkodtató. Időutazás ugyan megoldotta a főhős szerelmét mégsem tudja megmenteni, amikor egy kis rablás elfajul és lelövik. Egy baleset folytán jócskán eltéveszti az időt és nagyon izgalmas látni ahogy próbál beilleszkedni és alkalmazkodni ehhez az utópisztikus világhoz.

2021.05.29 drg0602

Kellemes kis alkotás...

Tökéletesen lefoglalt. Látványos, helyenként izgalmas kaland film. Mindenképpen ajánlom. Érdemes megnézni.

A Dreamworks stúdió 35. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Simon Wells, a rendező a film alapjául szolgáló regény szerzőjének, H.G. Wells unokája.Szerző: ps

Guy Pearce eltörte az egyik bordáját a forgatás során.Szerző: ps

Guy Pearce szinte az összes veszélyes jelenetet maga hajtotta végre. Guy nagyon csalódott volt, amikor a rendező végül kaszkadőrt használt helyette.Szerző: ps