Romlott oktatás

Bad Education

2023.02.03 De Matt

Kifejezetten jó

Nagyszerű látlelet korunk társadalmi idézőjeles berendezkedéséről. És bár a film egy bizonyos botrányos esetről szól, sokkal több annál: a modern társadalomban ma már nagyon gyakran előforduló parazita-mentalitásáról, a pénz már-már mérgező hatalmáról szól. És szól arról is, hogy nem minden fekete vagy fehér, a kísértésről, arról, hogy sokan benne vannak, sokan félrenéznek, és arról is, hogy milyen képmutató ez a világ. A filmben benne van a modern társadalom veszélyes hanyatlása a semmibe. És ez még csak a felszín, ennél a valóság sokkal rosszabb.

2021.03.08 qwer

Annak ellenére, hogy érdekes témát, ráadásul megtörtént eseményt dolgoz fel, átlagos, számomra sajnos könnyen feledhető film. Vártam, hogy kicsit fokozódik a feszültség, de végig bosszantóan unalmas és lapos maradt. Amiben a pozitívumot kerestem, az ... Több

Teljességgel elfogadható film.

Milyenek is az emberek? Szép nyugodtan mindenki éli világát, első ránézésre senkit sem érdekel a másik.... Közben a helyzet teljesen más, abszolúte nem így van! Korrupció, zsarolás, és persze a sikkasztás.... Ezek mind létező problémák, és ideje, hog... Teljes kritika

2021.10.24 Timcsi

Nem lett rossz a film, bár az igaz, hogy a történetből sokkal több mindent kihozhattak volna a készítők. A filmet megnézed, de egy hét után már megkopik az élmény.

2020.11.01 indingo

A történet megérdemelt volna egy kicsit jobb filmet. Megtörtént eseményeket dolgoz fel, és megdöbbentő, hogy egy ekkora csalást a helyi iskolaújság buktat meg. Helyenként kicsit összecsapott volt, a stikliket én kicsit jobban bemutattam volna.

2020.04.30 elekm90

Szórakoztató alkotás, és végre ismét egy jó szerep Hugh Jackmannek. Allison Janney szintén remekelt. Nagyon jó humora van a filmnek, engem Steven Soderbergh egyes filmjeire emlékeztetett ez a fajta intelligens humor.

2020.02.16 Toncsi

Nehéz szóhoz jutni egy ilyen film után; látszólag csak egy botrányt dolgoz fel, azonban sokkal több ennél. Megmutatja, mi mindenre képes az ember, hogy meg tudja tartani a magának megálmodott életet, miközben görcsösen figyel, hogy megőrizze a látsza... Több

2020.02.26 lexlutor

Izgalmas bűnügyi történet, aminek csak növeli az értékét, hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel. Rám sokkolóan hatott, mert nincs benne erőszak vagy gyilkosság, "csupán" erkölcsi témákat boncolgat, mégis képes az embert a képernyő elé szegezni, annyira életszerű és hihető az egész.

2020.01.14 dakod

Egy perc kétségem sem volt afelől, hogy ez egy jól eltalált film. Remekül megvan írva, remek karakterekkel dolgozik. Nagyon jó a humora, amely sokszor kissé fájdalmasa is hasít bele az emberbe.

2020.03.22 Szate88

Nagyon furcsa volt látni Hugh Jackmant egy ilyen szerepben, ugyanakkor szuper érzés, hogy ilyen ügyesen megáltla a helyét. Szerintem fantasztikusan alakított, a sztori pedig egészen jól meg van írva. Igazán különleges darab a Romlott oktatás, amit csakis ajánlani tudok.