Vakító fény

Vakító fény

Blinded by the Light

1987-ben egy tinédzser Bruce Springsteen zenéjén keresztül próbálja megérteni saját családját, illetve próbál felnőtté válni.

(Nagy Levente)

Rendező: Gurinder Chadha
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier: 2019

2020.12.01 ruman666

Szívmelengető és szívbemarkoló egyszerre - az a film, amin nevetni és sírni pont ugyanazzal az átéléssel lehet. Engem nagyon elkapott - remek kis film!

2019.12.03 Gyula

Az elején nagyon elmékeztet a Yesteday című filmre, bár teljesen máshogyan dolgozza fel a témát és máshova is futtatja ki, nekem a két alapötlet nagyon egybecseng, és ezzel már egy picit el is vette a kedvemet tőle - aztán végül is szépít. Szórakoztató, de totál felejthető film.

2020.05.03 Miikeee166

Ne dőlj be neki, ebbena filmben sokkal több van, mint Bruce Sringsteen zenéje - és nagyon jól is teszi ezt. Kerek történet, remek alakítások, szuper rendezés, ez egy teljesen jó film.

AZ "I'll Stan By You" című Springsteen-dal eredetileg a Harry Potter és a bölcsek köve c. filmhez íródott, ám végül nem került bele a filmbe. Ugyan 2016-ban kiszivárgott a dal, az első hivatalos megjelenése ebben a filmben van. Szerző: Varga_Júlia

A Blinded By the Light című számot eredetileg Bruce Springsteen szerezte, és szerinte a legfontosabb mondanivalója a dal utolsó két sora, ami magyarul így hagzik: Anyám azt mondta, hogy ne nézzek a napba - de anya, ott van az igazi móka. Szerző: Varga_Júlia

Atlanta
2016