A múmia sírja

A múmia sírja

Blood from the Mummy's Tomb

Egy régészeti expedíció tagjai Londonba szállítanak egy varázserejéről híreskoporsót, mely egy egyiptomi királynő maradványait őrzi. Mikor az uralkodó lelke egy fiatal lány testében tér vissza a Földre, furcsa események kezdik félelmben tartani a… Több

Forgatókönyvíró: Christopher Wicking
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1971.10.14. | Netflix (2021.12.01.)

2023.07.07 Interfectorem Sabnock

Ez nem a Drakula

Hiába, Stoker a Drakula sikerét már nem tudta megismételni. Mi az oka? A ’70-es évek elejére nagyon lelassított a Hammer-filmstúdió „monster movie” gépezete. A nagyobb szériáik már éppen az utolsó epizódoknál jártak, és szinte minden klasszikus sz... Teljes kritika

A film Bram Stoker "The Jewel of Seven Stars" című regénye alapján készült. Szerző: dulkap

Az egyetlen Hammer "Mummy" film amiben nem szerepelt Michael Ripper.Szerző: dulkap

A rendező Seth Holt szívinfarktus következtében elhunyt, mielőtt befejezhette volna a filmet. A munkákat Michael Carreras fejezte be.Szerző: dulkap

Tod Browning karakter a nevét a híres rendezőről kapta, aki az 1931-es Dracula című filmet is rendezte. Szerző: dulkap

Andrew Keir váltotta Peter Cushingot egy napi forgatás után a stábban, hogy Cushing ápolhassa beteg feleségét. Szerző: dulkap

(2018. 03. 20.)
Blood from the Mummy's Tomb
Egészen 1999-ig és Stephen Sommer-ig kellett várni, hogy a titkozatos ókori rémségek ismét főszereplővé avanzsáljanak egy filmben, mellyel megkezdődött a Múmia filmek egy új korszaka.
Értékelés: 7/10 Több