Casper (1995)

Casper

Casper

Sabnock Sanatory   2019. 09. 08.

Idegesítő,unalmas,és rémesen összefércelt munka. A gyermekemmel néztem,mikor kb öt éves volt,de még ő is unta. Talán többet nem is kell,hogy mondjak.

Deku   2017. 09. 13.

Nem találok megfelelő kifejezést erre a filmre. Legalábbis nem tudom mit mondjak. Elképzelhetetlenül nem jött be ez a film és ez nagy szó. Rémes cselekménye volt és gyenge is a szereposztás.

Thibo84   2016. 06. 22.

Egy aranyos, ugyan akkor vicces film. Minden korosztálynak ajánlott.

Ms. Akárki   2019. 05. 18.

Nagyon édes film egy gyermekszellem kalandjairól és hogy miken kell átmennie egy hogy végülis rájöjjön hogy ki is ő valójában és miként vált szellemmé. Homoros és érzelmes film. Gyönyörűen megoldották a szellemek jeleneteit is, ahhoz képes hogy milyen régi film. Látványos.

TribeBubu   2017. 05. 25.

Jópofa, szomorkás kis átirata a régi rajzfilmnek (az eredetit valamiért sosem szerettem.) Nem egy kiemelkedő feldolgozás, de szép történetet találtak ki hozzá, a zene pedig egyenesen gyönyörű, ez pedig sokat dob a hangulatán. Halloweenre tökéletes családi film.

Owotonor   2019. 02. 01.

Nagyon szerethető kis film volt, humoros, érzésekkeli és nagyon hangulatos alkotás, szép helyen játszódott.

Csillagpor   2018. 10. 22.

Főleg csak a nosztalgiafaktora miatt imádom ezt a filmet. Annó még autósmoziba néztük a családommal. Emlékszem nem láttam ki a kocsiból így előreültettek a kocsiban egy pokrócra a sebváltóra :) Aranyos történet.

A filmben feltűnik Dan Aykroyd, mint Dr. Raymond Stantz (a Szellemírtókban Aykroyd karakterének neve). A színész nemcsak a Szellemírtókbeli ruhájával utalt korábbi filmjére, hanem egy mondattal is: "How you gonna call? Someone else!"(A magyar szinkronban úgy szerepelt: "Tudják kit hívjanak? Valaki mást!")

1995-ben a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.

Ez volt az első mozifilm, amelynek a címét egy számítógéppel animált karakter adta.

(ps)

Kat és James vezetékneve a filmben Harvey. A Harvey kiadó nyomta a Casper, a barátságos szellem című képregényt.

(ps)

Abban a jelenetben, amelyben Casper a világítótoronyhoz vezeti Katet, Christina Ricci csuklójára damilt kötöztek, hogy úgy tűnjön, valóban a szellem húzza a kezét.

(ps)

Ez a második film, amelyben Devon Sawa beleszeretett Christina Riccibe. Korábban a Tegnap és ma (1995) című filmben volt erre példa.

(ps)

A filmhez elkészítettek egy dalt, ami végül nem került bele a filmbe. A dal címe "Lucky Enough to Be A Ghost," vagyis "Elég szerencsés ahhoz, hogy szellem legyen." A dalt a három szellem énekelte volna Harvey-nak, de az animáció több mint egy millió dollárba került volna, úgyhogy az ötletet elvetették.

(ps)

Az alkotók azt tervezték, hogy a film sikerére való tekintettel egy élő szereplős sorozatot készítenek Casper kalandjairól, de később mégis inkább animációs sorozatot gyártottak.