Fintil

Az elhagyatott kastélyt mindenki kerüli, ugyanis kísértetek járják. Az ingatlan új tulajdonosa azonban szeretné elkergetni a hívatlan látogatókat, ezért egy szakemberhez fordult. Dr. Harvey (Bill Pullman) és lánya, Kat (Christina Ricci) be is költöznek a szellem járta kastélyba, és Harvey… Több

Forgatókönyvíró: Joseph Oriolo
Premier (HU): 1995.09.14.
Több

2023.08.18 Sz396367

Tökéletes, igazi kikapcsolódás. Valóban szívmelengető.

Idegesítő,unalmas,és rémesen összefércelt munka. A gyermekemmel néztem,mikor kb öt éves volt,de még ő is unta. Talán többet nem is kell,hogy mondjak.

2016.06.22 Thibo84

Egy aranyos, ugyan akkor vicces film. Minden korosztálynak ajánlott.

2017.09.13 Deku

Nem találok megfelelő kifejezést erre a filmre. Legalábbis nem tudom mit mondjak. Elképzelhetetlenül nem jött be ez a film és ez nagy szó. Rémes cselekménye volt és gyenge is a szereposztás.

2019.05.18 Ms. Akárki

Nagyon édes film egy gyermekszellem kalandjairól és hogy miken kell átmennie egy hogy végülis rájöjjön hogy ki is ő valójában és miként vált szellemmé. Homoros és érzelmes film. Gyönyörűen megoldották a szellemek jeleneteit is, ahhoz képes hogy milyen régi film. Látványos.

A filmben feltűnik Dan Aykroyd, mint Dr. Raymond Stantz (a Szellemírtókban Aykroyd karakterének neve). A színész nemcsak a Szellemírtókbeli ruhájával utalt korábbi filmjére, hanem egy mondattal is: "How you gonna call? Someone else!"(A magyar szinkronban úgy szerepelt: "Tudják kit hívjanak? Valaki mást!")Szerző: ArpiHajdu és Réci

1995-ben a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Ez volt az első mozifilm, amelynek a címét egy számítógéppel animált karakter adta.Szerző: ps

Kat és James vezetékneve a filmben Harvey. A Harvey kiadó nyomta a Casper, a barátságos szellem című képregényt.Szerző: ps

(2015. 06. 28.)
Mára már az animáció olyan szintre emelkedett, amellyel ez a film nem tud versenyezni, viszont annyi báj és gyermeki ártatlanság van benne, amellyel semmilyen CGI orgia sem tud felérni. Old school alkotás ez a maga műfajában, de a jobbik fajtából, kár lenne kihagyni az életünkből! Több