A mobil

Cell

2019.11.25 Syracuse

Egy jó, de mégsem egészen jó King-feldolgozás

Már majdnem végeztem a regénnyel, amikor megláttam, hogy ebből film is készült, így amint letettem és megemésztettem a könyvet, meg is néztem. Először is, a Mobil messze nem a legjobb könyve Kingnek, talán még közepesnek sem mondanám - az ő szintjén. A film viszont szerintem kimondottan jó feldolgozás lett. Amit sajnálok, az a rövid játékidő, mert így igen fontos részletek is kimaradtak, na persze nem kell mindenképp az eredetit követni - itt sem tették, néhol egészen ötletes változtatások voltak, amikről rögtön az ugrott be, hogy ez az öreg Stephennek miért nem jutott eszébe - de úgy gondolom, hogy aki csak natúrban megnézi a filmet, elég sok mindent nem fog megérteni. A karaktereket sem tudták rendesen kibontani, az egyszeri nézőnek fogalma sem lesz a motivációkról, bár szerencsére a színészek elintézték nekünk, hogy szorítsunk a karakterekért. A CGI sok helyen látszik, de a véres jelenetekkel nincs probléma. Összességében szerintem 93 percben ebből többet nem nagyon lehet kihozni, még minimum egy félóra játékidőre szükség lett volna a történet kibontásához. A végét viszont nagyon elrontották - a regényhez képest, persze, hiszen aki csak a filmet nézi meg, az lehet, még elégedett is lesz a befejezéssel. Igazából három csillagot érdemelne, de a színészgárda miatt most négyet adok.

2019.07.26 Berto49 Nézhetetlen

Tökéletes fiaskó

Elhatároztam, hogy legyőzve saját magamat előbb mindenképpen a könyvet olvasom el. Több mint a feléig eljutottam, aztán abbahagytam. Az ex kedvenc írómból már régen kiábrándultam, egyre erősebben azt érzem, hogy rettenetesen szószátyár, még a novelláit is túlírja, valószínűleg a karakterszám szerint állapítják meg a honoráriumát és nem akarja a jövedelmét csökkenteni. Ugyan az eladósodástól nem kell félnie, mert az eddigi jogdíjakból bizonyára már multimilliomossá vált. Ennél a regényénél is felvetődött bennem a kérdés: mi történhetett vele? Az alapötlet érdekes ugyan, de a posztapokaliptikus és zombis rémítgetésektől távol tartom magam. Így fogalmam sincs, hogy minek kezdtem el nézni a filmet, talán rejtett mazochizmusból? Nem jött be az önkínzás, mert 20-25 perc után a filmet is abbahagytam. Még az a néhány kedvező vonás is hiányzott belőle ami a regényben elvétve akadt. A karaktereket átírták, végig érződik a költségvetés szűkös volta, a párbeszédeket pedig mintha egy alsós általános iskolai tanuló írta volna. Összegezve: borzalmasan összecsapott förmedvény, csak örülni lehet annak, hogy nem került moziforgalmazásba.

2018.05.02 respect the movies

Szerintem elég gyenge film lett! Jómagam nagy rajongója vagyok Stephen King munkásságának, ezáltal kíváncsisággal telve tekintek meg olyan filmeket, amik a Mester könyveiből avagy novelláiból készítenek, még akkor is, ha köztudott hogy a filmes adapt... Több

2017.05.11 miklosvaridori

Felkeltette érdeklődésemet a film leírása és a jó szereplőválogatás, de csalódás volt a film mert nem kötött le és sok volt a sablon. A szereplőkben is csalódtam.

2017.01.05 vesztingerkitti

nem igazán tetszett, mert monoton, egyhangú a történet, nincsenek nagy fordulatok, lassú mederben folyik... A rendezés nem lenne rossz, és a színészek sem, de kicsit pörgősebb lehetne. a befejezése tetszett.

2016.04.26 Sniper

Nos, ha egy jó Stephen King adaptációra vagy kíváncsi, nem jó helyen jársz. Komolyan, bármelyik másik jobb lesz ettől, garantálom.

2016.07.19 papaja

Nem számítottam túl sokra, de sikerült a várakozásaim alatt teljesítenie. Egyszer meg lehet nézni, de őszintén mondom, ne várjatok túl sokat tőle. Egy katyvasz az egész, félálomban, kanapéról elfér...

2016.03.11 Sonny

Árulja már el nekem valaki, hogy mit keres két ilyen jó színész egy B-kategóriás Stephen King adaptációban? Ettől nem csak ők, de a maga a szerző, és legfőképp a regény is jobb filmet érdemelt volna.