skyman

A huszadik század kezdetén született egy fiú Angliában, egy nagyon szegény családban. A kisfiúra azonban nagy jövő vár, hiszen mint Charlie Chaplin, a világ egyik legnagyobb szórakoztató komikusává válik. Richard Attenborough, az életrajzi tablók nagymestere, ezúttal a filmtörténet talán legnagyobb figuráját tűzte kameravégre. Charlie Chaplin, századunk zseniális nevettetője kalandregénybe illő életet élt. A nagy komikus pályáját feldolgozó film persze vígjátéki elemekben sem szűkölködik, de nem hiányoznak a tragikus sorsfordulók, sőt a krimibe illő hajszák sem. A címszerepben Robert Downey Jr., parádés alakítása látható, de méltó társa Dan Aykroyd, Anthony Hopkins és Geraldine Chaplin is.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1993.09.17.

2023.09.07 JRD

Egy kalandos élet egy kalandos filmben bemutatva...

Ha azt mondom, hogy Sir Charles Spencer Chaplin, talán sejti az ember, hogy kiről is lehet szó. Ám ha annyit mondunk, hogy Charlie Chaplin, azonnal mosolyra fakad az arcunk, és megjelenik szemeink előtt a legendás csavargó figurája. A Chaplin egy 199... Teljes kritika

2019.02.21 Thibo84

A színészi játékok kiválóak, csak annyi gondom volt viszont, hogy a legtöbbször összevisszaság volt a történetszál vezetésében, nem volt sokszor rendes átvezetés a cselekményekben. Chaplin életének fontosabb mozzanatait próbálták belesűríteni egy kb 2 és fél órás filmbe.

2017.08.09 Berto49

Igazi meglepetés ez az 1992-es Richard Attenborough-film, mert a címszerepet a kedvenc druszám alakítja, és még csak nem is hallottam erről a filmről! Biopic a maga szokásos jellegzetességeivel, a látvány (díszletek, korabeli környezet, stb) kitűnő. ... Több

2023.08.28 Ergit

Robert Downey Jr. tökéletesen alakítja Chaplint, a csavargót. Nagyon érdekes kb. 100 évet visszamenni az időben, és látni a filmkészítés kezdetét!

2016.10.11 skyman

Chaplin mozgalmas életét belesűríteni 150 percbe nem kis feladat, de nagyon jól sikerölt. Robert Downey Jr. zseniális volt a szerepben!

Noha filmjeiben ez nem látszik, Chaplin kifejezetten jóképű, szinte lágy arcú férfi volt. Szerző: JRD

Miután testvére, Sidney lett az ügynöke, a számára kialkudott gázsi szép lassan emelkedett felfelé.Szerző: JRD

Chaplin volt az első színész, aki több mint egymillió dolláros szerződést írt alá. Szerző: JRD

Két könyve jelent meg magyar nyelven. A kölyök és az Életem. Szerző: JRD