Collateral - A halál záloga

Collateral - A halál záloga

Collateral
Berto49

Max már tizenkét éve dolgozik taxisofőrként. Napjai egyhangúak, mindennap új emberek arcát látja a visszapillantó tükörben, és amilyen gyorsan kapcsolatba kerül velük, ugyanolyan gyorsan el is felejti őket. Egy este azonban olyan alakba fut bele, akire élete végéig emlékezni fog. Ez az… Több

Premier (HU): 2004.10.21. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.06.30 Erik Csok

Egy éjszakai halálosztó és egy taxis

Ha van olyan film, ami már nagyon nagyon rég tervben van, akkor ez az. De most sikerült megnéznem magyarul, jó minőségben, online. És ez egy rohadt jó film. Nagyon gyors tempóban halad, az első húsz perc után már bele csap a lecsóba, utána pedig nincs megállás, brutális tempóban halad tovább. Pont jól vannak ütemezve az akciók, és nagyon látványosak is, például a film vége felé van egy diszkós jelenet, hát az valami zseniális! Michael Mann remekül össze rakta ezt a fantasztikus filmet, a Szemtől szemben mellet ez is egy mestermű. A film története szerintem nagyon jó, csavaros is, és Tom Cruise-nak ez a negatív szerep szerintem nagyon jól állt, jól hozta ezt a bérgyilkos figurát. Jamie Foxx is fantasztikus a szerepben, bár, ha őszinte akarok lenni, én nem értem az Oscar-jelölését. Na sebaj. Amit még meg akarok említeni, azok a zenék: jó zenék vannak benne, és amelyik jelenetben zene van, oda nagyon is illik az adott szám. Nagyon izgalmas is, és a vége is szerintem egy jó befejezés, és lehet rajta izgulni, hogy mi is fog történni. Mást nem tudok mondani, ezt látni kell. Nekem nagyon tetszett, olyannyira, hogy az egyik kedvenc filmem is lett.

Tom Cruise hajától eltekintve minden klappol ebben az akcióthrillerben.Gyors,cselekménydús,izgalmas mozi,jól felépített karakterekkel.... Foxx kifejezetten tetszett,és egy jó befejezés.Ajánlott.

2022.10.13 JRD

Imádtam, hogy Cruise negatív karaktert játszott. A sztori jól össze van rakva. Érdekes és feszes tempóban halad, és nem hat fércmunkaként. Foxx játéka is tetszett, noha a színész nem tartozik a nagy kedvenceim közé, ahogyan Cruise sem. Mégis azt kell mondanom: érdemes a figyelemre. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2017.12.10 Deku

Igazi tévében egyszer megnézős, kis kikapcsolódásra megfelelő fajta lett. Pont azt adta, ami kellett egy délutáni kikapcsolódáshoz. Egy nézésre ez bőven megteszi bárkinek.

2017.04.25 Berto49

Össze sem lehet hasonlítani Mann „Szemtől szembe” című filmjével. Meseként kell nézni, mert olyan események vannak benne amelyek realitása a nullával egyenlő. Vegyük például a taxival való felborulást, négyet pördül az autó, de Vincent (Tom Cruise) a... Több

Tom Cruise ebben a filmben használt először éles töltényt a forgatás során.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Jamie Foxx korábban valóban taxizással kereste meg a kenyerét.Szerző: Archívum

Jason Statham eredetileg Max Durocher, taxisofőr szerepét szerette volna megkapni, ami végül Jamie Foxx-é lett. Azonban Michael Mann megsajnàlta őt és neki adta a cameo szerepet. Szerző: Bogi87