Út a díjesőig (2021)

Gastón Duprat
Mariano Cohn

HE7EDIK   2022. 03. 26.

Az alkotás nehézségei

Zseniális film az alkotói munkáról, az emberi természetről, no meg magáról a művészetről. Ami ugye nem egy verseny, így a díjazása is sokadlagos, hisz mindenkinek más a szép és a jó... erre utalnak akkor is, mikor Penelopé beledobja Banderas és Martinez kupáit a zúzdába. Amúgy előbbiből ki sem néztem volna egy ekkora alakítást, érdemes figyelni az arcát, mikor rájön, Banderas karaktere mekkora simlis is valójában. A káromkodós résznél pedig dőltem a röhögéstől, ennyi hülyeséget még életemben nem hallottam egyszerre. Néha kicsit vontatott, néha meg elvont, de rengeteg mondanivalója van.

dandelion1983   2022. 03. 21.

Egyedülálló, nagyon elvont, lassú alkotás, inkább egy színházi darabhoz tudnám hasonlítani. Rétegfilm, legcélzottabb közönsége a filmszakmában tevékenykedők. A színészek játéka páratlan, azt hiszem, nekik ez valamiféle jutalomjáték lehetett. "Színház... több»

Petike98   2021. 10. 03.

Őszintén szólva meglepett, hogy maga Antonio Banderas ilyen kiemelkedő alakításra képes. Ha másért nem is, miatta mindenképp érdemes megnézni a filmet.

Haj   2021. 10. 08.

Fuh, ilyen parádés szereposztás mellett ezt látni kel legyszerűen. Persze nem az a pörgős sztori, de ettől függetlenül nekem nagyon bejött.

A film 14 848 915 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 199 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet többek között a San Lorenzo de el Escorial-i "Teatro auditorio"-ban forgatták.

(csd)

A művészet önmagában is érték: ez az Út a díjesőig legfontosabb üzenete. És mindezt épp azáltal tudja hitelesen közvetíteni, hogy képes mindenkihez szólni, de ezt nem az igényszint lejjebb rugdosásával teszi. több»

Az Út a díjesőig imádnivaló betekintés a filmkészítés kulisszái mögé, méghozzá vaskos, ugyanakkor okos humorral, sok-sok parodisztikus elemmel és három igazán mesteri színészi alakítással a középpontjában. A tavasz legnagyobb meglepetése. több»