Csillagközi invázió

Starship Troopers

2023.10.15 puszpang

Alap

Paul Verhoeven egy zseni. Óriási munkát feccölt bele ebbe a filmbe. Megannyi helyszín, mindent átfogó történet; jól fűzi a szereplők előremenetelét, újratalálkozásukat, drámájukat. Grandiózus alapossággal vannak megoldva a csatajelenetek, a kor színvonalának megfelelően. A díszlet itt-ott kicsit „B” jellegű, de ez inkább hozzáad a filmhez, mintsem elvesz. A színészi gárda használható. Plusz minden bizonnyal jól voltak instruálva. A rendező kihozta belőlük, amire itt szükség volt. Imádom a filmet.

2015.11.02 Niki18

HATALMAS! Többször láttam már mert annyira imádom. Egyszerű, könnyed film, de minden jelenetét nagyon szeretem. imádom a szereplőit és a történetet is. ajánlom

2018.11.29 harnas1207

Kicsit béna a sok játékfegyveres katona és a díszlet, de valahogy mégis működik. A szereplők története, a hadseregbe belépés és az utáni sorsuk nagyon érdekes. tetszik, hogy nem együtt, egy csapatba látjuk őket, hanem a gépezet különböző pontjain. A ... Több

2023.12.23 Speedy94

A legszuperebb sci-fi-szatíra

Paul Verhoeven munkásságát alapjáraton kedvelem. Elég csak az Arnold Scwarzenegger főszereplésével készült Emlékmásra vagy épp a brutális Robotzsarura gondolni. És hát itt van ez a film a Csillagközi invázió ami egy méltatlanul leértékelt film ugyanakkor kultuszfilmes státuszt tudhat magáénak. Kellően akciódús és látványos film ami meglepően véres is ugyanakkor könnyedén fogyaszthatóvá válik az egész film. Az ötlet pedig hogy kézi fegyverekkel ölik le az óriás rovarokat elég agyalágyult de mégis eredeti. A poénok jók egy nagy adag szatírikus vonallal megfűszerezve illetve a film mondani valója elég komoly. Tökéletesen kiparódizálja a média és a politikusok általi manipulációt és a propagandákat. Valahogy minden megvan ebben a filmben amire az ember számithat. Magam részéről azt gondolom hogy Verhoeven legjobb műve. Nagyon nagy kedvenc. Szatírát tekintve a legjobb. A Sci-Fi műfajt tekintve csak a Star Wars és a Fűnyíróember előzi meg

2016.05.19 wooderman

Az alap története nagyon tetszett. Az elképzelés az ürlényekről, háborúról szerelemről, csalodásról. Nagyon jó is lehetett volna, de a látványvilágával nem vagyok megelégedve. Lehetett volna erre jobban figyelni.

2016.05.21 Vadgazda

Egyik kedvenc Sci-Fim. Nagyon érdekes a sztorija, jól lett a kor adottságaihoz mérten megcsinálva az összes effekt, a díszletek. Izgalmas, pörgős mindenképpen egy alapvető darabja a műfaj kedvelőinek.

2015.06.19 Lord British

Kellően izom- és hajlakkszagú, vérbeli 90-es évek-beli science-fiction mozi. Látványos, és egy nem túl bugyuta történetszállal igyekszik fenntartani az ember érdeklődését az óriási bogarak és űrhajók mellett. Kiemelném a film zenéjét, ami szerintem r... Több

2016.11.06 goat2000

Nagyon szeretem a sci-fiket, ez is egy közzülük. Az egyik legjobb sci-fi. A technika még ugyan nem volt olyan fejlett, mint mostanában, de ettől még egy nagyon jó film lett.

2016.07.28 feketerigous

A film kissé érdekesre sikeredett szerintem. Néha unalmas, néha pedig izgalmas volt. Szerintem kicsit undorító volt a harcjelenet a bogarakkal. A színészek egész jól játszottak, de a történet nagyon tetszett. Jól kivitelezett film.

2015.08.21 Dracule

Számtalanszor láttam már, de egyszer sem találtam benne eget rengető hibát. Látványos, izgalmas, felejthetetlen mestermű. Ha még nem láttad ezt a filmet, ajánlom, hogy mihamarabb pótold.

2015.11.19 Robi92

A trükkök elég gagyin vannak megcsinálva.A szereplők sem voltak túl szimpatikusak,de azért el lehet őket viselni.A film előnyére vállik,hogy több műfajt kevert.Néhol kicsit már paródia ez a sok űrlény.

2016.04.24 johnny87

Ez egy igazi nagy klasszikus amit vagy ezerszer láttam és még mindig nem tudom megunni. Az effektek még mai szemmel nagyon jók.Minden van ebbe a filmbe.Fiatalság,iskola, és a felnőtté válás. A katonaságot bemutatja előnyeit és hátrányát.Néha vannak... Több

2016.11.04 nemeth2

Habár régen csak azért tetszett mert bejött a sci-fi fantázia a filmben, illetve a megvalósítása, mára furcsa mód csak annyi változott, hogy a technika benne kicsit bugyutának tűnik, de az élvezete ugyanúgy megmaradt!

2015.09.10 lakilúk

Verhoevent a Robotzsaru után zártam a szívembe – a rendező annyira máshogy közelíti meg a hollywoodi blockbusterek és hatalmas büdzséből készülő gigafilmek esztétikáját, hogy simán kibillenti az embert a nyugalmából. A Csillagközi invázió minden egye... Több