Csupasz pisztoly

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

2024.03.27 FREEWAY

MINEK KELL REMAKE EBBŐL A KLASSZIKUSBÓL?

Ahogy visszagondolok eme filmre, azonnal egy széles mosoly jelenik meg az arcomon. Ez az alkotás számomra nem csupán egy egyszerű film, hanem egy emlék, ami összefonódik a gyermekkorom legboldogabb pillanataival. A film karakterei olyanok, mintha régi barátaim lennének, akik mindig képesek lennének felvidítani és megnevettetni. Leslie Nielsen alakítása a legnagyobb abszurditások közepette is emberien hiteles marad, és minden egyes jelenete egy újabb emlékfoszlányt hoz elő belőlem. Az egész film tele van olyan pillanatokkal, amik örökre a szívembe vésődtek. Azok az apró részletek, amik először talán észrevétlenek, de mégis annyira jelentőségteljesek, hogy újra és újra visszatérek értük. Ez a film nem csupán egy vígjáték. Ez egy része az életemnek, egy emlék a múltból, ami mindig velem marad, és mindig újra felfrissít, bármikor is újranézem.

A két Zucker,és Nielsen zseniális mozija!Elmebeteg,eszeveszett,és őrületes film.Mindent,és mindenkit kifiguráz,de hihetetlenül poénos,aranyos módon! Mindenkinek ajánlott!

2016.08.05 mamiéstöti2

Nem rossz film, néhol kicsit erőltetett, dehát a LEslie Nielsen filmek már csak ilyenek

2019.01.18 indingo

Egyszóval jellemezhetnénk egy elmebeteg film, amin felhőtlenül szórakozhatunk, ötletekkel és poénokkal fűszerezve könnyed esti vacsora, főleg ha a nevetés fogyaszt, de ha nem hát a a lelket tölti fel.

2019.05.17 Thibo84

Leslie Nielsen egyik legnagyobb filmje. A mai napig megdolgoztatja a rekeszizmaimat. Egyik poén éri a másikat. Vannak benne túlzások is, de ez nem az ahol értelmet kell keresni. Az ember kikapcsolja magát, csak élvezi és könyékig elmerülhet a humor v... Több

2017.07.10 Deku

Eszeveszett módon beteg vígjáték. Ez nem az a fajta ami mondhatni igényes, ez direkt ilyen végtelenül elborult vígjáték de szerethető. Nálam bizony bejön az ilyen elvontság. Remek volt.

2019.02.28 dailyfilmsan

A nagy komika királyai a Zucker testvérek és Leslie Nilsen közös munkásságának egyik termése. Fellelhetünk a filmben sok kiparodizált elemet, viszont itt még a saját gondolatokat is használták a készítők. Örökzöld darab így szerintem kevesen inkább a... Több

2019.05.17 Ms. Akárki

Eszement egy vígjáték, sokszor rendkívül fárasztó poénokkal, de valahogy ez adja meg a filmnek azt a tipikus debil hangulatot ami miatt szeretjük. Jót nevetek rajta mind a mai napig.

2023.10.25 drg0602

Életem egyik legjobb vígjátéka, gyerekként láttam elsőre. Elképesztő alakítások vannak a filmben, Leslie Nielsen alakítása, az valami földöntúli! Napokban néztem meg újból, ami azt illeti, sajnos most már nem csinálnak ilyen vagy hasonló kaliberű víg... Több

2019.06.23 Norbert93

Vígjàték kedvelőknek kötelező film!

A franchise a paródiafilmek koronázott királya! Nagyon sok film próbálta a mai napig átvenni a stílusát, de szinte mindenkinek beletört a bicskája és még a jobban sikerült "klasszikus" paródiák is csak alulról súrolják a Csupasz Pisztolyt. (Talán a Nagy durranás 2.része az ami megközelíti a szintjét) Aki szeret nevetni, annak kötelező darab!

2018.12.08 harnas1207

Kicsit erőltetett és néhol faviccel megtűzdelt, de még a klasszikusok közé tartozik az első rész. Hasonló poénokkal operál, mint az Airplane vagy a Nagy durranás. Érdemes megnézni, és ha bejön akkor még nagyon sok Leslie Nielsen film közül lehet választani.

2016.09.25 MMcFly2015

A paródia filmek alap pillére - a Top Secrettel karöltve. Rengeteg poén van benne, tényleg ha egy kicsit nem figyel az ember, lehet több humorról lemarad 1-2 percen belül. Tetszik, hogy nem egy adott filmet parodizál ki, mint mostanság megszokott erő... Több

2022.02.23 Lóri Ádámcsik

Örök klasszikus

Szerintem alig ha kell bemutatni Frank Drebin hadnagyot. Az őrült nevettető. Ha valaki nem látta a 80-as évek egyik klasszikus vígjátékát, az sürgősen pótolja. :D

2018.01.01 rainman

30 év elteltével, a sokadig megtekintés után is tud humoros lenni. Na meg persze időnként fárasztó is, de ezt megszokhattuk az alkotógárdától (Jim Abrahams, David Zucker...) Egy biztos: örök klasszikus darab született vígjáték fronton!