Daredevil - Fenegyerek

Daredevil

2023.07.27 Lipót Testvér

Batman feeling.

Jó kis film, nagyon tetszett. Egy nagyon jó karakter története végre meg lett filmesítve. Vezér, az egyik kedvenc szupergonoszom megjelenik. Úgy érzem, hiányzik valami, de mivel nem tudom, hogy mi, így aligha mondhatok rosszat. Ez a sztori egy igazi tripla tragédia. Imádom. A számtalan haláleset mind megható, ami a mai filmekből hiányzik, a főgonosz megkímélése egyáltalán nem olyan erőltetett, mint a legtöbb szuperhősös filmben. Nagyon drámai, de nem szappanopera-szerű. Habár az elején zajló bunyó Daredevil és Elektra között eléggé logikátlan. A szexjelenetnél nem lehet megmondani, melyik testrész kié ÷]. Vezér eredettörténete (ha nem is túl részletes, de) zseniális. A legtöbb jelenet megható, de van közöttük motiváló is. Fordulatos, nem kiszámítható. Nem nevezném alapműnek, de a legtöbb sokkal rosszabb. A mai filmekhez képest ez egy mestermű.

Vakon röpködni? Oké, én elhiszem.

Nem szeretem a szuperhősös filmeket... Nagyon nem... Na jó, Batman kollégát még elnézegetem. Aztán eszembe jutott ez a fickó, ez az Affleck gyerek. Jól tolja, ez nem vitás. Jó színész, tagadhatatlan. Rengeteg filmben láttam már, mint például a Good W... Teljes kritika

2018.12.16 mamiéstöti2

Eléggé jó lett volna maga a sztori, de nagyon ócskán lett megcsinálva és a színészek mintha nem is vették volna komolyan a szerepüket.

2019.09.09 indingo

Szuperhősös film, nem a megszokott fajtából való és ha belegondolunk a kifinomult érzékszerv sok mindenre képes, de valahogy annyira nem jött be mivel maradt bennem valami hiányérzet.

2019.05.10 Thibo84

Ben Affleck szerintem szuper ebben a szerepben, nem úgy mint Batmanként és Jennifer Garnerrel jó párost alkotnak a vásznon. A történet jól fel van építve és a sötét és komor hangulat csak dob a film imázsán. A játszótéri verekedést kissé túlzásnak ta... Több

2019.07.31 Ms. Akárki

Kifejezetten tetszett ahogy a sármos ügyvéd háttértörténetét és hősi vágyai iránti mozgatórugóját bemutatják. Elektra szerepére is kiváló színésznőt találtak. Nagyon látványosak a harcjelenetek és a történet is remekül kikapcsolt. Egyik legjobb képregényadaptáció ebből az időszakból.

2019.05.01 Norbert93

Ez még az igazi MCU indítása előttről származik és ez meg is látszik a filmben. Ben Affleck nem erre a szerepre termett, bár Jennifer Garner tündöklően gyönyörű a szerepben, de nagyon súlytalan és jellemtelen karaktert hoz, Colin Firth-t pedig inkább... Több

2018.07.23 Norbi

Nem egy sablon szuperhősös film ez, senki ne ezzel a gondolattal kezdje el nézni ezt a filmet. Szépen kidolgozott történet , vagány és szerény hős (ami valljuk be azért ritka), és egy csinos barátnőjelölt is van a képben :D

2018.05.12 Filmelemző

Nem vagyok DC és Marvel rajongó, de a Daradevil tetszett, hasonlóan a Wonder Womanhez. A sztori nagyjából hihető és az Affleck - Garner páros is jól működik együtt (amihez köze lehet privátban is összekötött életüknek is). Sok a látványos jelenet a filmben és a zárás is élvezetes. Értékelés: 8 / 10 pont.

2016.10.24 jencike1985

Elektra karakterét szépen kidolgozták,tetszik. A képregényhez annyira nem hasonlít. Sok akció, pörög a film rendesen. Egyszer mindenféleképpen nézhető, biztos ne hagyja ki senki.

2016.02.13 Balint

Nekem a negatív kritikák ellenére nagyon bejött, pláne, hogy először itt találkoztam a stáblista utáni jelenetekkel amire a Disney ma már teljesen építkezik. Illetve a filmnek érdemes megnézni a rendezői változatát is ugyanis ad hozzá egy teljesen új történetszálat ;)

2016.04.27 ereln

Annak ellenére, hogy milyen kritikákat olvasni a filmről, nekem eléggé tetszett. Ütős, pörgős, akciódús és a történetvezetés is jó, noha a sorozat most ezerszer jobb lett, de ez is egy kedves emlék a régmúltról.

2016.01.13 esfworld

Nem rossz film, de itt-ott lehetett volna jobb is. A Pókember után nehéz volt elfogadható szuperhősfilmet csinálni akkoriban. A rajongóknál leginkább az verte ki a biztosítékot, hogy nem elég komor és véres, ami a karakterhez illik. Számomra egy igazi klasszikus.

2017.02.26 clay00

Elméletben egy szuperhősös film, de valahogy a romantikus szál elvitte. Pedig nem lenne rossz, volt pár jó pillanat amikor azt hittem erős folytatás következik, de csalódtam.