Dellamorte Dellamore

A helyi temető gondnoka, Francesco Dellamorte segédjével, Gnaghival tengeti életét a sírok között. Ám egy napon a holtak zombik formájában életre kelnek, és hőseink életére törnek...

(Archívum)

Forgatókönyvíró: Gianni Romoli
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier: 1994.03.25.
Anna Falchi
Anna Falchi

2021.03.25 János Antal

Azt hiszem, ilyet se láttam még: művészhorror. Egy egyszerű, könnyed horror-vígjátéknak indul, majd szép fokozatosan megtelik egyre több tartalommal, és a végére egy komoly, elgondolkodtató, filozofikus alkotás lesz belőle. Kellemesen csalódtam.

Michele Soavi a késői giallo műfajának egyik utolsó nagy mohikánja zseniálisat alkotott.Rupert Everett nagyon tetszik a szerepben,és egyszer mindenkinek látnia kell Anna Falchit lenge öltözetben,mivel egy gyönyörű nő,aki feldobja a filmet.

2020.09.23 Kóborló

Elképesztően szürreális és bizarr film

Nagyon régóta kerülgettem már ezt a filmet (az okát nem tudom), de az elmúlt napokban rászántam magam a megnézésére, és azt kell, hogy írjam, hogy egy nagyon érdekes alkotás lett, ami teljes mértékben azért nem nyerte el a tetszésemet, de mindenképp ... Teljes kritika

2015.08.04 Menyét Ibolya

Soavi legjobbja, ami a vicces katyvaszból érik be egy gondókszós dologgá.

A film összbevétele 253 969 dollár volt (imdb.com).

A film alapjait az 1986-ban indított, Dylan Dog című olasz képregény szolgáltatta.Szerző: Kóborló

A film a kritikusok körében nagyon sikeres volt, rengeteg díjra is jelölték, és ezek közül sokat meg is kapott. Viszont anyagi szempontokból hatalmas bukás volt, hisz a közel 4 millió dolláros gyártási költségnek csak a töredékét tudta visszatermelni.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Michele Soavinak volt egy apróbb szerepe, de ezt végül kivágták a kész filmből.Szerző: Kóborló

Az 1990-es évek végén tervben volt, hogy elkészítik a film amerikai változatát is. Meg is találták a film főszerepére a leendő színészt Matt Dillon személyében, de végül mégsem készült el a film.Szerző: Kóborló

(2018. 03. 05.)
Ezt a filmet csak dicsérni lehet – mind a forgatókönyv, mind a rendezés, színészek, képi megjelenítése, vágás, egyszóval az egész produkció remek. Aki kedveli a a meghökkentően bizarr és elképesztő történeket, annak telitalálat. Én például évente, kétévente újra szoktam nézni, mert annyira zseniális. Több