Hullajó! (1992)

Braindead

polgy   2022. 12. 23.

Horror romkom

Romantikus horror komédia (igen, mert ez alapjában véve egy szerelmi történet), véleményem szerint a kategória egyik remekműve, olyan ötletekkel és humorral, ami csak igazi horrorrajongóknak fog bejönni. Az akkori kornak megfelelő trükkökkel (senki ne számítson CGI dömpingre), és hektóliternyi vérrel. Talán a legtöbb, amit valaha filmben láttam. Amiben még szerintem kitűnik a film, azok a karakterek. Olyan fazonok tűnnek fel benne (néha csak percekre), akik más filmekben főszerepet kaptak volna. Én imádom, a feleségem szerint egy bődületes baromság. :)

JRD   2022. 06. 30.

Egyszernézős film. Abszolúte egyszer. Morbid, idióta, néha befigyel egy-egy jobb poén. Elkalandoznál a 90-es évek fekete vígjátékaiban? Itt az alkalom, de ne várj nagy jeleneteket. Csak nézd meg. Ennyi. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

dailyfilmsan   2020. 08. 02.

A valaha készült egyik legvéresebb horror-vígjáték. Nagyon látványos, de a történet egésze sablonos. Kicsit erőltetett és művi. Ennek ellenére szórakoztató de ne egy komoly darabra számítsunk amikor elkezdjük nézni. Ha nem támasztunk nagy elvárásokat... több»

jakedave   2022. 01. 31.

Érdekes

Érdekes film Peter Jacksontól, bár nyilván születtek jobbak is a műfajban. A gonosz nyanya tetszik.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Ejnye Lionel, ejnye.......mire jó egy patkánymajom??? Hát erre....ez a 90 évek, és igen, ilyen volt akkor a technika... Beteg, morbid, és néha vicces!!! Nem kell komolyan venni, csak nézni, szigorúan egyszer....

Owotonor   2020. 01. 13.

Minden ízében egy figyelemfenntartó - a maga nemében egy szenzációs remekmű - megszámlálhatatlanul tele tűzdelt poénnal és betegebbnél - betegebb vérben úszó - lavírózó viaskodásokkal. Amivel tényleg csak nehezen lehet betelni egyszeri megnézése által.

Lamboh   2017. 10. 18.

Ez de beteg egy film... Ami jelen esetben nem hátrány, hisz egy mozgalmas, vicces filmről van szó, amit több alkalommal is újra lehet nézni. Már ha bírja az ember gyomra.

A film összbevétele 242 623 dollár volt (imdb.com).

A filmben látható kutya neve Fernando. Ez tisztelgő gesztus Peter Jackson részéről Fernando Trueba rendező előtt.

(dailyfilmsan)

Ezt a filmet a filmtörténet legvéresebbjeként tartják számon.

(kázsé)

300 liter művért használtak fel az utolsó jelenet forgatáskor.

(kázsé)

A film vetítésenként többet keresett az eredeti Új-Zélandi bemutató után, mint a Batman visszatér.

(kázsé)

Peter Jackson eredeti forgatókönyvéből semmit nem kellett kihúzni.