Desperado

Desperado

2023.11.01 Speedy94

Brutál jó film

Robert Rodriguez legjobb filmje a Sin City mellett. Egy rendkívül véres és brutális film, aminek a Los Lobos megadta az alapját. Banderas egy igazi sármos macsó a filmben, és megállás nélkül pusztít, de csak a genyákat. Salma Hayek szépségével pedig remekül kiegészül ez a vonala a filmek. Az általam eléggé kedvelt Cheech Marinhoz nagyon jól illik a komolytalan kocsmáros szerepe, Steve Buscemi sztorizása pedig ad egy plusz löketet a filmnek. Érdemes még kiemelni Tarantino jelenetét és azt, ahol poént mesél. De szerintem az egész filmben a show-t az általam szintén kedvelt Danny Trejo hallgatag néma bérgyilkosa happolja el. Hihetetlenül jól és hitelesen megformálta a szerepe,t és a hallgatagságának köszönhetően még brutálisabb az egész ember. Nagyon jó film és Danny Trejo karaktere plusz pont.

2021.02.06 Eastern79

Mexikói fegyverbalett

Robert Rodriguez egyik legjobb rendezése gyakorlatilag egy felettébb véres Los Lobos videoklip, amiben ha nagy ritkán elhangzik egy poén, mondjuk éppen Quentin Tarantino szájából, akkor az nagyobbat üt, mint Banderas ökle. Elképesztően látványos fegyverpárbajokat kötnek össze videoklip-szerű átvezetések, és Salma Hayeknek hála romantikus epizódok, vagy éppen olyan sztárok vendégszereplése, mint Steve Buscemi, akinek a nagymonológja gyakorlatilag megalapozza az egész film hangulatát. A Desperado egy percig sem veszi magát komolyan, és pont ettől lesz Banderas oltári macsó, Salma Hayek egy istennő, és Mexikó a földi mennyország, ahol A Los Lobos szolgáltatja a talpalávalót. Kult.

Robert Rodriguez a Los Lobos zenéjétől megerősödve egy jó kis akciófilmet tett le nekünk az asztalra.Banderas sármja,és Salma Hayek teste,ami pluszt is dob hozzá.A kivillanó idomok,és a fegyverek szava,ami elkábít teljesen!Buscemi egy nagyon nagy,és hasznos karakter a filmben.Ajánlott kategória.

2017.08.30 Deku

Rémesen rossz lett ez az alkotás. Egészen a végéig csak untatott, az első pár percben már éreztem az fáradtságot. Hiába vártam arra, hogy megjöjjön a nagy csoda. Csalódás volt.

2016.05.04 D. Shaday

Rengetegszer láttam, és biztos, hogy még nagyon sokszor meg fogom nézni. Igazi megunhatatlan klasszikus, ami egyszerre tud véresen komoly és szürreálisan vicces lenni. Banderas élete egyik legjobb szerepét hozza, Salma Hayek pedig gyönyörű.

2019.02.03 Norbert93

Mexikói Kill Bill

Nem igazán jött át. Az emberek tét nélkül hullanak, mint a legyek, a művér is folyik literszámra, de mégsem adta annyira, mint egy Tarantino film. A karakterek sem igazán maradtak meg, a párbeszédek is felejthetőek lettek. Középszerű bosszúfilm.

2016.02.11 Milanman

A Desperado a "jobb, mint az eredeti" rendkívül ritka remake-ek családjának tagja, gyermekkorom egyik kultfilmje. Mocskos élvezet a javából.

2016.10.15 hell.l

Ez Robert Rodriguez egyik legjobban összehozott filmje. Látványos, szórakoztató, Antonio Banderas nagyon jól hozza az El Mariachi figuráját,. A film zenéje is nagyon jól sikerült.

2016.04.22 Loborg

Nem egyszer láttam már életem során (és úgy gyanítom, hogy ezzel nem is vagyok egyedül a világon :D) Nagy klasszikus, én is ennek szellemében kedvelem, elég sok fura jelenet van benne, de ettől jó, ha ma jönne ki, már nem durranna akkorát.

2017.05.31 szkodvig

Nagyon szeretem ezt a filmet, sok emlék fűz hozzá,mind a kettő szinkron remek hozzá, bár kicsit a másodikat jobban preferálom.:) Szívesen ajánlom az akció filmek szerelmeseinek.

2016.11.16 goat2000

Ez a film is hozza a többi Robert Rodriguez filmtől elvárt véres jeleneteket, ütős párbeszédeket, ugyanakkor nagyon jó film lett. Antonio Banderas egyik legjobb filmje.

2016.04.25 Macko

Annak ellenére hogy több mint húsz éves filmről van szó, ma is magával ragadó és izgalmas időtálló film. Banderas hozza a formáját, profin szerepel, meggyőző alakítás.

2015.11.01 BloodyMary

Tökéletes agyatlan akciófilm, ma már el se lehetne képzelni, hogy valaki komolyan egy ilyen filmet csináljon, és hogy ráadásul Antonio Banderas nevét adja hozzá. Azt hiszem ezért is voltak szépek a '90-es évek! Minden esetre 5 pontot adok, mert a maga műfajában felülmúlhatatlan mestermű, és nagyon jól lehet szórakozni rajta.

2016.06.22 danny

Képtelen vagyok elképzelni, ahogy értelmes, írni-olvasni tudó emberek ülnek ennek a forgatókönyve fölött és azt mondják, "ez jó ötlet, költsünk el pár millió dollárt ennek az elkészítésére". Egészen elképesztő, vagy inkább elborzasztó, hogy az emberek mit meg nem hajlandóak nézni :(