sptt

Kale (Shia LaBeouf) nem tudja feldolgozni az apja halála okozta traumát, és egy idő után kiszámíthatatlanná válik a viselkedése. Indokolatlan agressziója miatt házi őrizetre ítélik. Fogságának unalmát a szomszédok megfigyelésével próbálja elűzni, főleg az újonnan költözött Ashley (Sarah Roemer)… Több

Rendező: D.J. Caruso
Forgatókönyvíró: Christopher Landon, Carl Ellsworth
Premier (HU): 2007.08.16.

2023.04.26 harnas1207

Tini (óvodás?) horror, ami messze lekéste a saját korát. Vagy csak én vártam tőle sokkal többet, mivel thrillernek lett beharangozva.

2021.12.06 sptt

A soft horror alapjában véve eléggé alulértékelt műfaj, de ez a film az értékelések tekintetében is a helyén van. Nem nyújt semmi brutális extrát, nincs benne a Hetedikhez hasonló őrült "meglepetés", de vannak jó színészek, van egy jó vonalvezetés, j... Több

Szia, Shia! Ez nem volt rossz

Alfred Hitchcock... Hátsó ablak 1954... Ismerős? Nekem nagyon, és szomorúan közlöm, az eredeti és a remake is klasszisokkal jobb. Na mindegy is, hát nézzük ezt a filmet, vegyük csak górcső alá! A rendező, D.J. Caruso húzott egy nagyon jót, és a mozif... Teljes kritika

2016.11.18 indingo

Remek kis film. én bírom a történetét és itt figyeltem fel először Shia LaBeoufra, hogy na ebből a gyerekből lesz valaki.

2017.11.20 Deku

Nem volt az amit vártam tőle és ez a csalódás sajnos elég volt ahhoz, hogy ne is kedveljem. Jobban tettem volna ha szimplán elkerülöm ezt a filmet mert nem veszítettem volna vele semmit. Sőt így még ki is dobtam az ablakon egy csomó időt.

A filmet a kaliforniai Whittier és Pasadena városában forgatták, vagyis Kale és Mr. Turner otthona, amelyek a filmben egymás szomszédságában találhatók, valójában két külön városban van. Szerző: SódóGA

Carrie-Anne Moss 5 hónappal második gyermeke megszületése után forgatta.Szerző: SódóGA

A film címe a “disturb” (zavar) és a “suburbia” (külváros) szavakból tevődik össze.Szerző: SódóGA

A film elején Kale és az apja között zajló beszélgetés improvizáció. Szerző: SódóGA

(2018. 02. 28.)
Ha a lelked nem készült fel egy darabolósabb, nyomasztóbb műre, viszont unod a bugyuta sztorikat is, akkor itt az ideje megnézni (vagy újranézni) a Disturbiát, véleményem szerint nem fogsz csalódni. Több