Bábok - Babák

Bábok - Babák

Dolls

Judyék autója egy erdészúton lerobban a viharban. Több más utazóval egyetemben egy idős házaspár tanyájára kerülnek, akik babákat gyártanak. Judy azonban rádöbben, hogy a babák valójában gyilkos bábok, akik az éjszaka folyamán életre kelnek.

(mamiéstöti2)

Rendező: Stuart Gordon
Író: Ed Naha
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier: 1987.03.01.

2020.10.08 Kóborló

A babák éjszakája

Ismét előástam gyermekkorom egyik narrátoros videokazettás emlékét, és gondoltam, nosztalgiázom kicsit ezzel a filmmel közel 20 év távlatából. Jelen filmünk megszületéséért elsősorban egy bizonyos Charles Band producer a felelős, akit legalább annyir... Teljes kritika

2016.10.21 Manson

Annak ellenére hogy nem egy mai film, mégis hozza azt amit egy jó horrorfilmtől elvárok. Ma is nagyon izgalmas film és a kategóriájában a jobbak között van.

Stuart Gordonnak (1947–2020), a film rendezőjének, továbbá a film két szereplőjének, Carolyn Purdy-Gordonnak és Ian Patrick Williamsnek ez már a harmadik közös filmje volt. Később az 1989-es, Robot Jax című filmnél szintén együtt dolgoztak.Szerző: Kóborló

A kislány szerepében látható Carrie Lorraine a film után felhagyott a színészkedéssel.Szerző: Kóborló

A forgatás befejezése után a forgalmazó stúdió nem volt megelégedve a véres jelenetekkel, így további utómunkálatok révén több véres és gore jelenetet készítettek a filmhez. Viszont a film végső vágása során ezekből a véres jelenetek java részét kivágták.Szerző: Kóborló

A babák hangját Stuart Gordon (1947–2020) barátai és családja adták a filmhez.Szerző: Kóborló

A film forgatását már 1986-ban befejezték, viszont olyan sok utómunkálatra volt szükség a babák megalkotása kapcsán, hogy csak 1987 márciusában tudták mozikba küldeni a kész filmet.Szerző: Kóborló