Fájdalom és dicsőség

Nora Navas
Leonardo Sbaraglia
Penélope Cruz
Penélope Cruz

Salvador Mallo eljutott élete azon szakaszához, amikor az ember megáll, átértékeli az elmúlt évek történéseit, számot vet a döntéseivel, leltárt készít az évtizedeken át gyűjtögetett emlékekből. Gazdag életút bontakozik ki telve szenvedéllyel, csalódással, magánéleti válságokkal, melyekből… Több

Forgatókönyvíró: Pedro Almodóvar
Ország: Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2019.05.23.

2023.04.20 Artemisia

Mélység és magasság

2019-ben Pedro Almodóvar is beállt azon rendezők sorába, akik egy önéletrajzi ihletésű, fiktív elemekkel átszőtt vallomással összegezték, koronázták meg munkásságukat. A Fájdalom és dicsőség azonban a folyamatosan gyarapodó mozgóképes memoárok sorába... Teljes kritika

2020.02.27 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A bús és idős filmrendező panaszai

"Filmezés nélkül az életemnek nincs értelme.” Pedro Almodóvar életművét végignézve kicsit olyan benyomást kaphat az ember, mintha ő lenne a nyugat-európai Woody Allen. A spanyol filmrendező a ’70-es évek vége óta 2-3 évente (pályája csúcsán akár éven... Teljes kritika

2019.06.03 indingo

Maga a film nem hatolt a bőröm alá. A története nekem nem volt túl koncentrált, de az érzékszervekre nagyon tudott hatni. A dalok, hanghatások, a látvány nagyon érdeke volt.

2019.09.24 TomÁcs

Az az extra érzelmi töltet nekem nem jött ki a filmből, amit vártam. Banderas jó volt, nem tagadom, de a történet középszerűsége elhalványította mindezt.

2019.05.26 michal

Pedro Almodóvar rajongóinak van egy jó hírem. Nehezen tudok visszaemlékezni, hogy mikor készített utoljára a direktor ilyen erős, kidolgozott és átgondolt produkciót. Ez visszarepített Almodóvar aranykorába, amikor még sorra gyártotta az instant klas... Több

A film összbevétele 37 137 074 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 322 042 forintot termelt.

A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar nyolcadik olyan filmje, melynek egyik szereplője Antonio Banderas, és a hatodik, melyben Penélope Cruzt láthatjuk. A trió korábban a Szeretők, utazók is együtt dolgozott. Szerző: hp

Julieta Serrano és Pedro Almodóvar közel harminc év után dolgozott ismét együtt. A páros a nyolcvanas években öt filmet forgatott közösen. Szerző: hp

A filmet beválogatták a 2019-es Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába. A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar 5. olyan filmje, mely versenybe száll az Árany Pálma-díjért.Szerző: hp

A film producere, Agustín Almodóvar 2018. július 16-án a Twitteren jelentette be, hogy megkezdődött a Fájdalom és dicsőség forgatása. A munkálatok 44 napot vettek igénybe. A forgatás 2018. szeptember 15-én ért véget. Szerző: hp

(2019. 05. 31.)
Egy bús férfi visszatérése
Az új film, ha nincs is az életmű csúcsai között, reményekkel teli őszike: érett, s ha kicsit szilánkos is a felépítése, a finálé eggyé forrasztja a néhol szétesőnek tűnő részleteket. Több

(2019. 05. 30.)
A Fájdalom és dicsőség című film egy gyönyörűen megkomponált történet az életről, a kreativitásról, annak hiányáról, családról, szeretetről és barátokról. Fejhajtás a múlthoz, óda a jövőhöz. Több

(2019. 05. 31.)
A búcsúfilm, ami igazából nem is búcsúfilm
A Fájdalom és dicsőség tulajdonképpen egy tökéletes elégia, utolsó film, de végkicsengése alapján Pedro Almodóvarnak esze ágában sincs búcsút venni a filmkészítéstől. Hiszen ez a történet pont azt is jelképezi, hogy attól még nincs vége az életnek, mert valakinek a múltja már jelentősebb, mint a jövője. Több

(2019. 08. 13.)
20 és ½
Pedro Almodóvar a Fájdalom és dicsőséggel elkészítette egyik legszemélyesebb filmjét, amely egyben lehetőséget teremtett Antonio Banderasnak, hogy karrierje eddigi legjobb alakítását nyújtsa. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 05. 24.)
A rendező kiteszi elénk a szívét és az egóját, mindkettőt teljes pompájában, ráadásul mindkettőből hatalmas van neki, de sajnos a végefőcím után sem sikerült eldöntenem, hogy szívből, vagy egóból kaptam-e végül többet. Több
Kártyavár
2013