Én, a robot

I, Robot

A filmben szereplő autót a rendező terveztette meg a produkcióhoz.Szerző: HE7EDIK

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A Will Smith által használt motor egy 2004-es MV Agusta F4-SPR. Összesen 300 darab készült belőle.Szerző: VFTS

Az áldozat, Dr. Alfred Lanning 1971-ben született és 64 éves korában halt meg. James Cromwell, az őt alakító színész szintén 64 éves volt a film készültekor. Szerző: SódóGA

A jövő reklámjai közt az egyik kivetítőn egy olyan hirdetés látható, melyben az első ember által végrehajtott Mars-expedíciót említik. Amikor Spooner Kalvin házában jár, az ottani személyzeti robot a tévében erről az expedícióról készült képeket néz. Szerző: SódóGA

Sonny, a robot karakterét (Alan Tudyk) ugyanazzal az eljárással hívták életre, mint Gollumot A Gyűrűk Ura: A két torony című filmben.Szerző: SódóGA

A filmet a leírás szerint Isaac Asimov könyve ihlette, holott sosem született ilyen regénye. Ilyen címmel Earl és Otto Binder írtak novellát 1939-ben, majd 1950-ben jelent meg Asimovnak egy gyűjteményes kötete, amit a kiadó (a szerző határozott kérése ellenére) e cím alatt dobott a piacra. Szerző: SódóGA

Az autó, amit Will Smith karaktere használ, egy Audi RSQ nevű prototípus. Különleges adottságait a rendező, Alex Proyas javaslatainak megfelelően tervezték meg külön a film kedvéért. Szerző: SódóGA