Radírfej

Eraserhead

2021.08.08 elekm90

Ez elég kemény volt, még lynch-i mércével is. Nem mondom, hogy minden egyes szimbólumot és metaforát értettem, de az átjött, hogy Spencer fél a megállapodástól és családi élettől, különösen az apaságtól. David Lynch sajátos szemüvegén keresztül ötvöz... Több

2020.08.22 dailyfilmsan

Ez az a művész film ami annyira átesett a ló túloldalára hogy majdnem nézhetetlen. Nem történik benne semmi. Nincsen logikai sík, és undorító. Túlértékelt, amire úgy érzem csak az időmet pocsékoltam.

2018.03.13 hackerjulcsi

Ez nagyon beteg volt a számomra. Valahogy folyamatosan egy hidegháborús traumafeldolgozást éreztem benne. Hetekig rémálmaim voltak a filmtől, teljesen belémégtek a képkockái. Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, aki szereti a bizarr, érthetetlen, megrázó és drámai filmeket.

2017.12.23 Deku

Brutál nagyot szól ez a film. Volt már részem jóban de ez a legjobb. Muszáj megnézni. Messze az egyik kedvenc filmem lett, igazán jó izgalmas történet vezetés és nem vettem volna észre semmi olyat ami miatt gyengébben teljesített volna bármelyik pontján is a filmnek.

Brutális, agyzsibbasztó, és kissé beteg ez a film. Morbiditása nekem kissé sok... beleégett egy pár kép az agyamba, és gondolom a rendező ezt szerette volna. Megnéztem, és megállapítottam, hogy többet nem is fogom.

2017.05.24 ArpiHajdu és Réci

Próbára teszi az ember agyát és lelkét

Szóval van ez a David Lynch és az első játékfilmje, a Radírfej... sokat hallottam a filmről, hogy így szürrealista, meg úgy beteg stb. de amikor az ember rászánja magát, és megnéz egy ilyen filmet, akkor kapja meg csak igazán azt a szavakba nem önthe... Teljes kritika

2015.06.12 tamas84

Fú, hát ez egy nagyon súlyos film, de Lynch zsenije azért már itt is megmutatkozott. Nem hiszem, hogy sokaknak elnyerné a tetszését, de én imádom az ilyen stílusú filmeket. :)

2015.01.06 papaja

Nagyon mély nyomot hagyott bennem ez a film. Amikor vége lett, hirtelen nem is tudtam megfogalmazni magamban, hogy mit is láttam, csak azt éreztem, hogy itt valami nagyon erős dologról van szó. Lynch egy különleges figura, nem sok mindenki engedhet meg magának ilyen filmet, de neki baromira jól áll.

2015.04.24 panhnedy

Nem igazán tudok ehhez fogható filmet mondani. Sokkoló, eredeti, beteg.

2016.06.05 necum

Aki szereti az szürrealista filmeket, annak kötelező, nagyon elvetemült alkotás lett, de aki blockbustereken szocializálódott, az szerintem negyed órát sem fog kibírni belőle.