Felforgatókönyv

Stranger Than Fiction

2024.02.17 Ари Шандор

Will Ferrell egy talány...

...Will Ferrellről alapvetően az a véleményem, hogy rossz filmekben rossz színész. Ezen a filmen kívül csak a Diszkópatkányokban nyújtott alakítását tudom felhozni értékelhetőként... De ott is inkább a film volt jó, sem mint W. F. Ez a szerep viszont kifejezetten rá van szabva. Emma Thompson persze kiváló, Maggie Gyllenhaal pedig imádnivaló benne. A film zsenialitása abban leledzik, hogy miközben egy romantikus vígjáték, a hangulatát sikerül úgy „kormányozni”, hogy időnként torokszorító, ríkató érzés tolul fel. A zenei aláfestés is remekül el van találva, hat az érzelmekre. Nálam ez a film betalált nagyon. Hasonlót hirtelen említeni sem tudok...

2022.04.30 dandelion1983

Nagyon különleges alkotás, szükséges hozzá a megfelelő hangulat, hogy eltaláljon minket. Könnyed köntösben boncolgat fajsúlyosabb gondolatokat, miközben sok kérdést feszeget a léttel kapcsolatban. A film végén csak ülünk, nézünk, hogy mégis mi is vol... Több

2015.07.21 hsanya182

Nagyon jól szemlélteti a film, vannak emberek, akik úgy élnek mint egy robot, és nem is élnek igazán. Mindekiben ott van a szabad választása, hogy miként éli életét, mi az amitől tejessé tud válni, nagyon fontos a pillanat az ITT és a MOST hatalma. V... Több

2017.08.30 Deku

Ennek a filmnek jó volt az alapja de sajnos rossz volt a megvalósítás. Az első perctől kezdve majd meghaltam az unalomtól. Ez nagyon nem volt pozitív. Nem azt kaptam amit vártam tőle. Na persze ízlések és pofonok.

2021.04.02 elekm90

Érdekes ez a "narrált főhős" koncepció, volt néhány erre felépített ügyes húzása, de valahogy a megvalósítás nem volt az igazi. Will Ferrellt nem nagyon látni drámai szerepekben, ez a film pedig ékes példája annak, miért van ez így, nem állt túl jól ... Több

2023.11.03 aliasteáscsésze

A kedvesem szerint remek mozi.

Szerintem semmitmondó humortalan vígjáték, mint a Will Ferrell-filmek általában. Halálra untatott, hiába a nagy nevű szereplők.

2015.06.01 Evcsi95

Számomra ez egy nagyon, de nagyon fura film volt. Mai napig nem tudom eldönteni, hogyan is vélekedjek róla. Egyszeri megnézésre alkalmas.

2016.04.25 gazsika1978

Hát vígjátéknak semmikép nem mondanám, bár tartalmazott némi humoros vonalat is,nem az volt itt a lényeg, hanem a belecsempészett drámai vonal. Will Ferrell, Emma Thompson nagyot alakít, de Hoffman és Gyllenhaal teljesítménye is nagyszerű.

2015.05.20 a.edit63

Egy kellemesen üdítő film a sok nézhetetlen szenny között, szükség van ilyen filmekre. A történet szellemes, a szereplők kiválóak - még Will Ferrell is, pedig miatta halogattam a megnézését :) - és egy kiváló forgatókönyv.

2017.01.23 valery

Jó kikapcsolódásvolt a film számomra, szerettem benne a színészeket. Az egész film úgy jó ahogy van. A jelenetek egyediek, nincsenek klisék és sokszor elhangzott poénok. A színészek szuperek.

2015.03.13 inemeth

Jól kidolgozott forgatókönyv, egyedi karakterekkel. Vicces és megható, leköt a történet.

2015.06.29 Buborék

Nagyon nagyon tetszett, jó film. Szerintem minden kiváló, jó a történet, kiváló a rendezés! A humora jó, az érzelmek átjöttek. A színészek nagyon jól hozzák a karakterüket. Csak ajánlani tudom!

2015.08.20 Filmzabáló

Zach Helm, forgatókönyvíró zsenialitásának és Marc Forster, rendező hozzáértésének köszönhetjük ezt az időtálló darabot. Kiemelkedő a humora, eredetisége és a forgatókönyve.

2015.06.15 pindurcat

Finom humorú, maximálisan hozta az elvártat. Igényes a kidolgozása, többedjére is jól szórakoztam rajta. Abszurd ugyan, de ennek ellenére nagyon élvezhető a történet.