Hail, Caesar!

Heather Goldenhersh
Dolph Lundgren
Jenna Dewan Tatum
Joel Coen

Az 1950-es években fénykorát éli a hollywoodi álomgyár. Egy menedzser, Mannix (Josh Brolin) arra lesz figyelmes, hogy a készülő produkció szereplői sorra eltűnnek. A férfi nyomozásba kezd, hogy kiderítse, mi állhat a rejtélyes események hátterében. A történet Mannix egyetlen napját követi… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.02.25. | HBO Max (2023.12.31.)

2022.01.18 Fikatours_blogger

Mi volt a film üzenete?

Az ötvenes években játszódó vígjátékot mintha az ötvenes évek közönségének írták volna. Az avítt poénokra és a ripacsságig feszített karakterekre ma már kevesen vevők.

2018.09.28 Berto49

a nap véleménye

Hangulatban erős alkotás az Ave, Cézár!

A Coen-testvérek megkerülhetetlen alkotók a mai filmművészetben. Sajnos ennek a filmnek a színvonala nem éri el a „Fargo”, vagy a „Nem vénnek való vidék” minőségét, ha rangsorolni akarnánk inkább a gyengén sikerült filmjeik közé sorolhatnánk. Könnyen... Teljes kritika

2017.05.02 indingo

A bemutató alapján azt vártam, hogy egy pörgős, látványos és izgalmas filmet fogok kapni. A látvány csak néhány jelenet erejéig volt meg, de a történet teljesen unalmas és jellegtelen volt.

2016.06.14 Thibo84

Nagyon gyenge a története a filmnek, és számomra úgy tűnik, hogy a nagy nevekkel akarták inkább eladni.

2016.03.01 dulkap

Hát ez nem az volt amire számítottam. Bár nem volt hosszú, de így is hamar elkezdtem unni, hiszen a filmben igazából semmi nem történik. Felesleges jelenetek és felesleges sztárparádé. Tele kitűnő színésszel, de semmi lehetőség maradandót alkotni, an... Több

A film összbevétele 63 647 656 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 130 802 forintot termelt. A hazai mozik összesen 39 284 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Hedda Hopper (1885-1966) és Louella Parsons (1881-1972) nagyhatású véleményvezérek voltak, akit negatív értelemben a szájukra vettek, az gyakorlatilag eláshatta magát. Jellemzően groteszk módon, bár ki nem állhatták egymást, a filmben ikertestvérként szerepelnek. Szerző: Berto49

Az Ave, Cézár volt a a 2016-os Berlinale, vagyis a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A történet valós szereplőkön alapszik. Eddie Mannix az MGM szolgálatában álló producer és vezető volt, aki nek legfőbb feladata az volt, hogy a stúdió szolgálatában álló színészek magánéleti titkai ne kerüljenek nyilvánosság elé, Tilda Swinton által megformált Hedda Hooper pedig korának egyik legismertebb pletykalap-főszerkesztője volt, akitől csak úgy rettegtek a sztárok.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hobie Doyle énekhangját egy folkénekes, Willie Watson adta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 02. 25.)
Kábé cézár
Némi humor, némi karikatúra és egyre halványodó önmaguk önkritikus felmutatása a Coen fivérek új, Berlinálén bemutatott filmjében. Az Ave, Cézár! szinte egy film. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 02. 25.)
Az idegeinken táncol, de imádjuk: szerelmeslevél a filmiparnak
Mármint nem tőlem, de nagyon egyetértek. A Coen-fivérek az álomgyár nagytesói: halálra cikizik, de ha valaki bántani akarja, elsőként kell védelmére. Ave, Cézár, kritika. Több

(2016. 03. 02.)
Hollywood az égbe megy
Azzal együtt, hogy a hollywoodi aranykor napi praxisának árnyoldalait is felfedi, minden eddiginél kultikusabbá emeli, valójában az égbe meneszti a legendás álomgyárat. Nem más ez, mint egy alapjában rokonszenves (ön)dicsőítő (ön)paródia. Több

Értékelés: 6.8/10
(2016. 05. 26.)
Az Ave, Cézár! nem törekszik többre annál, minthogy könnyed, humoros szórakoztatást nyújtson, így aki erre vágyik, mindenképp jó választás lehet. Több

(2016. 02. 24.)
Ez a császár sajnos meztelen
Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10 Több