Ave, Cézár!

Ms. Akárki   2019. 07. 28.

Kicsit vontatott volt az eleje, de igazán egyedi atmoszférát teremtett és nem egy mindennapi történet. Érdekes volt egy bizonyos szemszögből beletekinteni a régi hollywoodi világba. George Clooney karakterén jókat nevettem.

Berto49   2018. 09. 28.

Hangulatban erős alkotás az Ave, Cézár!

A Coen-testvérek megkerülhetetlen alkotók a mai filmművészetben. Sajnos ennek a filmnek a színvonala nem éri el a „Fargo”, vagy a „Nem vénnek való vidék” minőségét, ha rangsorolni akarnánk inkább a gyengén sikerült filmjeik közé sorolhatnánk. Könnyen... teljes kritika»

indingo   2017. 05. 02.

A bemutató alapján azt vártam, hogy egy pörgős, látványos és izgalmas filmet fogok kapni. A látvány csak néhány jelenet erejéig volt meg, de a történet teljesen unalmas és jellegtelen volt.

dulkap   2016. 03. 01.

Hát ez nem az volt amire számítottam. Bár nem volt hosszú, de így is hamar elkezdtem unni, hiszen a filmben igazából semmi nem történik. Felesleges jelenetek és felesleges sztárparádé. Tele kitűnő színésszel, de semmi lehetőség maradandót alkotni, an... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Tipikus Coen fivérek-film rejtett utalásokkal, kissé cinikus poénokkal. Nekem tetszett.

Deku   2017. 12. 23.

Nem is értem miért gondoltam azt, hogy ennek a filmnek jó vége is lehet. Úgy értem maga a történet elég puritán és vontatott volt.Pusztán az, hogy ebbe belevágtam az maga volt a hiba.

HercegPeter   2017. 05. 22.

Sokkal többet vártam volna. Azt hittem viccesebb lesz. Ettől függetlenül élvezhető volt, de úgy érzem, hogy volt pár szereplő, akiből többet is ki lehetett volna hozni, vagy éppen kevesebbet kellett volna. A karakterek nagy részét sem megkedvelni, se... több»

Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
Frances McDormand
Heather Goldenhersh
Dolph Lundgren
Jenna Dewan Tatum
Joel Coen

A film összbevétele 63 647 656 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 130 802 forintot termelt. A hazai mozik összesen 39 284 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Hedda Hopper (1885-1966) és Louella Parsons (1881-1972) nagyhatású véleményvezérek voltak, akit negatív értelemben a szájukra vettek, az gyakorlatilag eláshatta magát. Jellemzően groteszk módon, bár ki nem állhatták egymást, a filmben ikertestvérként szerepelnek.

(Berto49)

Az Ave, Cézár volt a a 2016-os Berlinale, vagyis a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje.

A történet valós szereplőkön alapszik. Eddie Mannix az MGM szolgálatában álló producer és vezető volt, aki nek legfőbb feladata az volt, hogy a stúdió szolgálatában álló színészek magánéleti titkai ne kerüljenek nyilvánosság elé, Tilda Swinton által megformált Hedda Hooper pedig korának egyik legismertebb pletykalap-főszerkesztője volt, akitől csak úgy rettegtek a sztárok.

Hobie Doyle énekhangját egy folkénekes, Willie Watson adta.

Amikor Hobie Doyle és Carlotta vacsorázik, a férfi egy spagettitésztából formált lasszóval szórakoztatja a hölgyet, utalva ezzel a spagetti-western műfajára.

Baird Whitlock karakterét három hollywodi legendából gyúrták össze Coenék: Robert Taylorból, Charlton Hestonból és Kirk Douglasből, akik mindannyian szerepeltek legalább egy híressé vált történelmi filmben (Taylor a Quo Vadis?-ban, Heston a Ben Hurban, Douglas pedig a Spartacusban).

Ez volt Tilda Swinton és Ralph Fiennes harmadik közös filmje a Grand Budapest Hotel és a Bigger Splash után.

Ez a nyolcadik Coen fivérek-film, amelyben Frances McDormand szerepel (a színésznő egyébként Joel Coen felesége is).

A filmben szereplő Capitol Pictures korábban egy másik Coen fivérek-filmben is szerepelt, méghozzá a Hollywoodi lidércnyomásban.

Kb. 22 millió dollárba került a film elkészítése.

Az Ave, Cézár! egy furcsa hibrid: egyszerre próbál szatirikus lenni Hollywooddal szemben, és mégis szobrot állít neki. 7,5/10 több»

Ha nem az alkotók kaliberéhez, hanem a kortárs vígjátékok színvonalához mérem, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy minőség munka. 7/10 több»

Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10 több»