Ave, Cézár!

indingo   2017. 05. 02.

A bemutató alapján azt vártam, hogy egy pörgős, látványos és izgalmas filmet fogok kapni. A látvány csak néhány jelenet erejéig volt meg, de a történet teljesen unalmas és jellegtelen volt.

dulkap   2016. 03. 01.

Hát ez nem az volt amire számítottam. Bár nem volt hosszú, de így is hamar elkezdtem unni, hiszen a filmben igazából semmi nem történik. Felesleges jelenetek és felesleges sztárparádé. Tele kitűnő színésszel, de semmi lehetőség maradandót alkotni, annyira üresek a karakterek. Ráadásul az általam nagyon kedvelt George Clooney talán élete legrosszabb alakítását nyújtja a nagy erőlködés közepette, hogy kihozzon valamit a karakteréből. Lehet, hogy délutáni tv filmként megérne egy közepest, de Coen-filmnek rendkívül gyenge.

Bogi87   2016. 05. 27.

Tipikus Coen fivérek-film rejtett utalásokkal, kissé cinikus poénokkal. Nekem tetszett.

Berto49   2018. 09. 28.
Hangulatban erős alkotás az Ave, Cézár!

A Coen-testvérek megkerülhetetlen alkotók a mai filmművészetben. Sajnos ennek a filmnek a színvonala nem éri el a „Fargo”, vagy a „Nem vénnek való vidék” minőségét, ha rangsorolni akarnánk inkább a gyengén sikerült filmjeik közé sorolhatnánk. Könnyen belátható, hogy minden egyes munkájuktól nem várható el, hogy az évek múltával kultfilmmé nemesedjenek. Az egyértelműen látszik, hogy nagyon vonzódnak a hollywoodi filmgyártás aranykora végét jelentő korszak megidézésre, amikor a TV kényszerítő hatására szuperprodukciók készítésével próbálták visszacsalogatni a hetenként egyszer a moziba látogató közönséget. A filmben szereplő kitalált stúdió, a Capitol Pictures probléma megoldó alkalmazottjána... több»

Deku   2017. 12. 23.

Nem is értem miért gondoltam azt, hogy ennek a filmnek jó vége is lehet. Úgy értem maga a történet elég puritán és vontatott volt.Pusztán az, hogy ebbe belevágtam az maga volt a hiba.

Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
Frances McDormand
Heather Goldenhersh
Dolph Lundgren
Jenna Dewan Tatum
Joel Coen

Az Ave, Cézár! egy furcsa hibrid: egyszerre próbál szatirikus lenni Hollywooddal szemben, és mégis szobrot állít neki. 7,5/10 több»

Ha nem az alkotók kaliberéhez, hanem a kortárs vígjátékok színvonalához mérem, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy minőség munka. 7/10 több»

Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10 több»

Hedda Hopper (1885-1966) és Louella Parsons (1881-1972) nagyhatású véleményvezérek voltak, akit negatív értelemben a szájukra vettek, az gyakorlatilag eláshatta magát. Jellemzően groteszk módon, bár ki nem állhatták egymást, a filmben ikertestvérként szerepelnek.

(Berto49 )

Az Ave, Cézár volt a a 2016-os Berlinale, vagyis a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje.

(ArpiHajdu és Réci )

A történet valós szereplőkön alapszik. Eddie Mannix az MGM szolgálatában álló producer és vezető volt, aki nek legfőbb feladata az volt, hogy a stúdió szolgálatában álló színészek magánéleti titkai ne kerüljenek nyilvánosság elé, Tilda Swinton által megformált Hedda Hooper pedig korának egyik legismertebb pletykalap-főszerkesztője volt, akitől csak úgy rettegtek a sztárok.

(ArpiHajdu és Réci )