Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ave, Cézár!

(Hail, Caesar!)

Ave, Cézár!

indingo   2017. 05. 02.

A bemutató alapján azt vártam, hogy egy pörgős, látványos és izgalmas filmet fogok kapni. A látvány csak néhány jelenet erejéig volt meg, de a történet teljesen unalmas és jellegtelen volt.

dulkap   2016. 03. 01.

Hát ez nem az volt amire számítottam. Bár nem volt hosszú, de így is hamar elkezdtem unni, hiszen a filmben igazából semmi nem történik. Felesleges jelenetek és felesleges sztárparádé. Tele kitűnő színésszel, de semmi lehetőség maradandót alkotni, annyira üresek a karakterek. Ráadásul az általam nagyon kedvelt George Clooney talán élete legrosszabb alakítását nyújtja a nagy erőlködés közepette, hogy kihozzon valamit a karakteréből. Lehet, hogy délutáni tv filmként megérne egy közepest, de Coen-filmnek rendkívül gyenge.

Bogi87   2016. 05. 27.

Tipikus Coen fivérek-film rejtett utalásokkal, kissé cinikus poénokkal. Nekem tetszett.

Deku   2017. 12. 23.

Nem is értem miért gondoltam azt, hogy ennek a filmnek jó vége is lehet. Úgy értem maga a történet elég puritán és vontatott volt.Pusztán az, hogy ebbe belevágtam az maga volt a hiba.

HercegPeter   2017. 05. 22.

Sokkal többet vártam volna. Azt hittem viccesebb lesz. Ettől függetlenül élvezhető volt, de úgy érzem, hogy volt pár szereplő, akiből többet is ki lehetett volna hozni, vagy éppen kevesebbet kellett volna. A karakterek nagy részét sem megkedvelni, sem megutálni nem lehetett, hiszen egy kivétellel mindenki csak mellékszereplőnek mondható. Itt a bizonyíték arra, hogy pár nagy név nem egyenlő egy jó filmmel.

Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
Frances McDormand
Heather Goldenhersh
Dolph Lundgren
Jenna Dewan Tatum
Joel Coen

Az Ave, Cézár! egy furcsa hibrid: egyszerre próbál szatirikus lenni Hollywooddal szemben, és mégis szobrot állít neki. 7,5/10

Ha nem az alkotók kaliberéhez, hanem a kortárs vígjátékok színvonalához mérem, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy minőség munka. 7/10

Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10

Az Ave, Cézár volt a a 2016-os Berlinale, vagyis a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje.

(ArpiHajdu és Réci )

A történet valós szereplőkön alapszik. Eddie Mannix az MGM szolgálatában álló producer és vezető volt, aki nek legfőbb feladata az volt, hogy a stúdió szolgálatában álló színészek magánéleti titkai ne kerüljenek nyilvánosság elé, Tilda Swinton által megformált Hedda Hooper pedig korának egyik legismertebb pletykalap-főszerkesztője volt, akitől csak úgy rettegtek a sztárok.

(ArpiHajdu és Réci )

Hobie Doyle énekhangját egy folkénekes, Willie Watson adta.