Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ave, Cézár

(Hail, Caesar!)
Ave, Cézár

dulkap  2016. 03. 01.

Hát ez nem az volt amire számítottam. Bár nem volt hosszú, de így is hamar elkezdtem unni, hiszen a filmben igazából semmi nem történik. Felesleges jelenetek és felesleges sztárparádé. Tele kitűnő színésszel, de semmi lehetőség maradandót alkotni, annyira üresek a karakterek. Ráadásul az általam nagyon kedvelt George Clooney talán élete legrosszabb alakítását nyújtja a nagy erőlködés közepette, hogy kihozzon valamit a karakteréből. Lehet, hogy délutáni tv filmként megérne egy közepest, de Coen-filmnek rendkívül gyenge.

Bogi87  2016. 05. 27.

Tipikus Coen fivérek-film rejtett utalásokkal, kissé cinikus poénokkal. Nekem tetszett.

indingo  2017. 05. 02.

A bemutató alapján azt vártam, hogy egy pörgős, látványos és izgalmas filmet fogok kapni. A látvány csak néhány jelenet erejéig volt meg, de a történet teljesen unalmas és jellegtelen volt.

HercegPeter  2017. 05. 22.

Sokkal többet vártam volna. Azt hittem viccesebb lesz. Ettől függetlenül élvezhető volt, de úgy érzem, hogy volt pár szereplő, akiből többet is ki lehetett volna hozni, vagy éppen kevesebbet kellett volna. A karakterek nagy részét sem megkedvelni, sem megutálni nem lehetett, hiszen egy kivétellel mindenki csak mellékszereplőnek mondható. Itt a bizonyíték arra, hogy pár nagy név nem egyenlő egy jó filmmel.

andor50  2016. 04. 16.

Sok embernek nem tetszett, és sok rosszat olvastam róla, nekem mégis szórakoztató alkotás. Bejött a stílusa, a sztori elmesélése és bemutatása. A karakterek viccesen eltúlzottak, és a színészeket nagyon bírom. Egyébként meg Coen alapvetően elég jó dolgokat hoznak össze.

Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
Frances McDormand
Heather Goldenhersh
Dolph Lundgren
Jenna Dewan Tatum
Movieaddicts: Irány Hollywood!
Az Ave, Cézár! egy furcsa hibrid: egyszerre próbál szatirikus lenni Hollywooddal szemben, és mégis szobrot állít neki. 7,5/10
Smoking Barrels: Ave, Cézár
Ha nem az alkotók kaliberéhez, hanem a kortárs vígjátékok színvonalához mérem, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy minőség munka. 7/10
Hetediksor: Ez a császár sajnos meztelen
Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10

Az Ave, Cézár volt a a 2016-os Berlinale, vagyis a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje.

A történet valós szereplőkön alapszik. Eddie Mannix az MGM szolgálatában álló producer és vezető volt, aki nek legfőbb feladata az volt, hogy a stúdió szolgálatában álló színészek magánéleti titkai ne kerüljenek nyilvánosság elé, Tilda Swinton által megformált Hedda Hooper pedig korának egyik legismertebb pletykalap-főszerkesztője volt, akitől csak úgy rettegtek a sztárok.

Hobie Doyle énekhangját egy folkénekes, Willie Watson adta.