bob.007
Anupam Kher
Anupam Kher
Nazanin Boniadi
Dev Patel

India legnépesebb városa ellen terrortámadások sorozata készül, az elkövetők már elérték a kikötőt. Utolsó állomásként a Taj Hotelt is sikerül elfoglalniuk. Végtelenségnek tűnő percek telnek el a túszmentők érkezéséig. A támadók elől megszökni esélytelen próbálkozásnak tűnik, a szálló… Több

Rendező: Anthony Maras
Forgatókönyvíró: John Collee, Anthony Maras
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, India
Premier (HU): 2019.04.18.
Forgalmazó: Vertigo

2020.10.13 jfruzsi97

Nagyon durva, hogy igaz történeten alapul a film, hogy ez megtörtént. Végig izgalmas, jó megvalósítás. Végig szurkoltam 1-1 szereplőnek.

2019.04.22 indingo

Hihetetlen, hogy Dev Patel milyen remek filmekben szerepel. Hátborzongató és könyörtelen film, pont, mint az a tett, amit 2008-ban végrehajtottak.

2019.08.06 Szilonka

Engem megrázott a film. A terrorizmus nem könnyen emészthető téma. Látványos film.

2020.02.02 MP170506

Erős idegzet kell a film megnézéséhez. Engem nagyon megrázott, ha nem tudom, hogy igaz történtet dolgoz fel, akkor is, de így... szörnyű volt belegondolni mit élhettek át az emberek. 2 óra feszült dráma.

2020.02.24 harnas1207

Nagyon vártam a filmet, de féltem is a tipikus hibáktól. Sejtésem beigazolódott: Egy nem túl ismert igaz és borzalmas történetet kaptunk, giccsekkel és önfényezéssel tarkítva. Hiába a film néhol szándékos önfékezése, egész egyszerűen nem tudták nem ú... Több

A film összbevétele 9 651 611 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 960 305 forintot termelt.

Míg a film egyik napról a másikra néhány óra alatt megtörtént eseményeket ábrázol, az igazi tragédia tulajdonképpen három nap és két éjszaka alatt zajlott.Szerző: jfruzsi97

Az egyik kulcsszereplő, a főszakács Anupam Kher alakításában szinte teljesen hű volt a valósághoz. Hemant Oberoi séf munkatársai segítségével (akik közül néhányan meghaltak) döntő szerepet játszott mintegy 150 vendég megmentésében. Szerző: jfruzsi97

Arjun, a támadások közepette elkapott pincér a film egyik központi szereplője. A film folyamán megkísérli biztonságban tartani vendégeit, és életben tartani őket saját családjával együtt. Maras szerint Arjun nem valós személy, bár a filmben tett számos cselekedete – például egy étterem vendégeinek azt mondja, hogy bújjanak el az asztalok alá, és tartsák lángban a lámpákat, miközben a támadók megrohamozzák az épületet – valós eseményeken alapul.Szerző: jfruzsi97

(2019. 04. 23.)
A vendég az isten
A Hotel Mumbai aránytévesztései ellenére megrázó és korrekt feldolgozása a modernkori Indiában elkövetett legsúlyosabb terrorcselekménynek Több

(2019. 05. 31.)
A terrortámadás is csak egy akciójáték
Ideje volna megreformálni a „megtörtént események alapján” főcímmel induló akciódrámák műfaját. Több

(2019. 04. 24.)
A legfőbb gond, hogy a rendező elsősorban szórakoztatni akar, méghozzá hollywoodi módon, de egy ilyen terrortámadást nem biztos, hogy pont így kellene feldolgozn Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 07. 26.)
Megtekintés: Ritkán nézek úgy végig filmet, hogy nagyjából az elejétől a lezárásig gyomorgörcsöm van – nem valami nehéz ételnek köszönhető, természetesen – ezért meglepett, hogy milyen zsigeri érzéseket váltott ki belőlem ez a megtörtént eseményeket feldolgozó filmdráma. A Hotel Mumbai története első körben hasonlít olyan mozikra, mint a szintén „h... Több