Hotel Mumbai

jfruzsi97   2020. 10. 13.

Nagyon durva, hogy igaz történeten alapul a film, hogy ez megtörtént. Végig izgalmas, jó megvalósítás. Végig szurkoltam 1-1 szereplőnek.

indingo   2019. 04. 22.

Hihetetlen, hogy Dev Patel milyen remek filmekben szerepel. Hátborzongató és könyörtelen film, pont, mint az a tett, amit 2008-ban végrehajtottak.

MP170506   2020. 02. 02.

Erős idegzet kell a film megnézéséhez. Engem nagyon megrázott, ha nem tudom, hogy igaz történtet dolgoz fel, akkor is, de így... szörnyű volt belegondolni mit élhettek át az emberek. 2 óra feszült dráma.

Szilonka   2019. 08. 06.

Engem megrázott a film. A terrorizmus nem könnyen emészthető téma. Látványos film.

VvV   2019. 10. 27.

Maga a film remek, de borzalmas volt végig nézni a képkockákat. Megrázó történet.

harnas1207   2020. 02. 24.

Nagyon vártam a filmet, de féltem is a tipikus hibáktól. Sejtésem beigazolódott: Egy nem túl ismert igaz és borzalmas történetet kaptunk, giccsekkel és önfényezéssel tarkítva. Hiába a film néhol szándékos önfékezése, egész egyszerűen nem tudták nem ú... több»

Greeta   2019. 08. 06.

A feszültség nekem sem jött át a film nézése közben. Valahogy nem tudta megteremteni a hangulatot. A színésze játéka jó volt, de ennyi.

Anupam Kher
Anupam Kher
Nazanin Boniadi
Dev Patel

A film összbevétele 9 651 611 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 960 305 forintot termelt.

Míg a film egyik napról a másikra néhány óra alatt megtörtént eseményeket ábrázol, az igazi tragédia tulajdonképpen három nap és két éjszaka alatt zajlott.

(jfruzsi97 )

Az egyik kulcsszereplő, a főszakács Anupam Kher alakításában szinte teljesen hű volt a valósághoz. Hemant Oberoi séf munkatársai segítségével (akik közül néhányan meghaltak) döntő szerepet játszott mintegy 150 vendég megmentésében.

(jfruzsi97 )

Arjun, a támadások közepette elkapott pincér a film egyik központi szereplője. A film folyamán megkísérli biztonságban tartani vendégeit, és életben tartani őket saját családjával együtt. Maras szerint Arjun nem valós személy, bár a filmben tett számos cselekedete – például egy étterem vendégeinek azt mondja, hogy bújjanak el az asztalok alá, és tartsák lángban a lámpákat, miközben a támadók megrohamozzák az épületet – valós eseményeken alapul.

(jfruzsi97 )

A Hotel Mumbai aránytévesztései ellenére megrázó és korrekt feldolgozása a modernkori Indiában elkövetett legsúlyosabb terrorcselekménynek több»

A legfőbb gond, hogy a rendező elsősorban szórakoztatni akar, méghozzá hollywoodi módon, de egy ilyen terrortámadást nem biztos, hogy pont így kellene feldolgozn több»

Ideje volna megreformálni a „megtörtént események alapján” főcímmel induló akciódrámák műfaját. több»