Én vagyok a te embered

Én vagyok a te embered

I'm Your Man
Kovacs

A berlini Pergamon Múzeumban ókorkutatóként dolgozó Alma egy nap különös ajánlatot kap főnökétől. A férfi biztosítja az egyik kutatásához szükséges összeget, ha a nő hajlandó három hétig együtt élni egy humanoid robottal.

Kissé vonakodva, de végül elfogadja az ajánlatot, így magával viszi… Több

Rendező: Maria Schrader
Ország: Németország
Premier (HU): 2021.12.30. | Cinego (2022.03.24.)
Forgalmazó: Cirko Film

2022.06.05 Lóri Ádámcsik

Jobbra számítottam

Érdekes kérdéseket feszeget a film, de valahogy mégsem tudtam teljesen a hatása alá kerülni. Egyszer vicces, egyszer nagyon komoly, de nem tudott beszippantani teljesen. A Nő c. film Joaquin Phoenix főszereplésével mérföldekkel jobban tetszett.

2022.01.29 e-batta

a nap véleménye

Horkolnak-e az androidok, miközben elektronikus bárányokról álmodnak?

Mit teszi az embert emberré? Ha jól körülírhatóan definiáljuk az embert magát és ez tökéletesen lemásolható, akkor az is ember? Ha szakértő kell ahhoz, hogy egy festményt és tökéletes másolatát megkülönböztessük, akkor önálló szakma kell majd az embe... Teljes kritika

2022.01.01 Dorkateo

A légy zümmögését is hallani lehetett a végén

Eleinte nevettünk a poénokon. Jó társaság verődött össze a moziban, együtt röhögcséltünk. A robot ügyetlenkedésén, ahogy idegenként próbált beilleszkedni az emberi világba. Aztán a helyzet egyre furcsább lett. Elkezdtünk belegondolni, vajon egy élő emberrel így bánnánk-e? De ha a férfi csak egy robot, akkor hogyan lehetséges, hogy a főhősnő egyre érzelmesebb, emberibb lénnyé kezdett válni? Miért, hiszen csak egy gép mond neki szépeket... Főhősnőnk igazi feminista, mai nő. Éli az életét, karriercéljai vannak, az öltözéke megfelel a munkahelyének, az estéit a hobbinak hitt munkájával tölti. A furcsa páros nagyon is mai: a férfi kedveskedik, old-school udvarol, a női elutasító, 'majd én megoldom' módon hárít. Aztán végre elkezdenek együtt érezni, tapasztalni, csak úgy lenni és élvezni a napot. És elindul a kémia, ami pedig lehetetlen, mert csak egyikük biológiai lény. Finoman komponált, érzékeny, szép film, Maria Schrader megérdemli a dicséretet. El kell gondolkodnunk, mire is vágyunk valójában? Kitől és hogyan kapjuk meg? Valóban arra vágyunk, ami igazán jó nekünk? Mitől emberi az érzelem? A film végén a nagy csöndben, úgy hiszem, mindenki ezeken a kérdéseken gondolkodott. A zene gyönyörű, mai, érzelmes, de nem giccses, több szám is felkerült a listámra. Jó volt látni a Downtown Abbey-ből megismert Dan Stevenst a robot szerepében, kiváló alakítást nyújtott. Maren Eggert érző nővé alakulása is hiteles volt számomra. Feltétlenül megnézésre és elgondolkodásra ajánlom a filmet.

2021.12.31 Kovacs

Számomra ez az év filmje, bár a humora nekem nem annyira ült, ettől függetlenül a történet nagyon megérintett. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

2021.12.30 JollyDzsé

Nagyon jó hangulatú film, bár a sztori nem volt valami átütő. Egyszer meg lehet nézni, de aztán valahogy el is felejti az egészet az ember.

A film összbevétele 131 698 dollár volt (imdb.com).

Dan Stevens tökéletesen, anyanyelvi szinten beszél német és francia nyelven.Szerző: Curacao86

Az „I'm Your Man (Én vagyok a te embered)” Dan Stevens első nem angol nyelvű/külföldi filmje.Szerző: Curacao86

Dan Stevens az egyetlen nem német (angol/brit) színész a filmben.Szerző: Curacao86

Ez a film Németország hivatalos nevezése 2022-ben a 94. Oscar-díj kapcsán "Legjobb Nemzetközi Film" kategóriában.Szerző: Curacao86

(2021. 07. 29.)
Programozott szerelem
Az I’m Your Man a 21. századi ember magányára reflektál; a technika pozitív aspektusainak bemutatásával úgy kínál alternatívát az egyedülálló embereknek, hogy nem ítélkezik felettük, és nem ők lesznek a humor forrása. Több

(2022. 01. 06.)
Maria Schrader mozija Spike Jonze A nő című filmjének romkom-változata, legalábbis abban az értelemben, hogy könnyed hangvétele és intelligens humora ellenére is ugyanazokat a filozófiai kérdéseket feszegeti: ha el akarjuk kerülni a fájdalom és a csalódás lehetőségét, tényleg megéri kiváltanunk algoritmusokkal az emberi kapcsolatokat?... Több