A Hold árnyékában

In the Shadow of the Moon

2023.02.25 cynicalrealist

Kilenc: kis Ferenc

Tekintettel arra, hogy már a cím és a leírás alapján sejteni lehet, majd az első tíz percben ki is derül, hogy egy újabb időutazós filmmel van dolgunk, talán induljunk innen. Az időutazós filmeket készítők legnagyobb problémája, hogy nemcsak fogalmunk nincs, hogyan fog működni az időutazás, de igazából nehéz is – ha egyáltalán nem lehetetlen – koherens keretrendszert kitalálni, elképzelni róla. Ezt a problémát ez a film sem oldja meg, sőt a végén talán még egy kicsit össze is kuszálja az addigiakat. A sztori amúgy egyáltalán nem rossz, és bár vannak kitalálható fordulatai, ettől függetlenül élvezhető. Az értékelés kapcsán gondolkodtam a négy csillagon, de a film hátrányául szolgál, hogy – netflixes filmről lévén szó – „muszáj” volt beleszőni a fehér faj felsőbbrendűségéről szóló elmélet ekézését. Sőt, didaktikusan el is „kellett” magyarázni, hogy a náculás rossz. Ráadásul egy ilyen cselekményvezetés hogy is nézne ki fekete főhős nélkül. Összességében: szerény véleményem szerint a Netflix és a nézők javát is az szolgálná, ha a csatorna leszállna a didaktikus antirasszista-vonatról, és simán csak emberi történeteket mesélne el. Szájbarágás nélkül.

2019.10.24 MMcFly2015

A műfajkeveredés sokszor jól sülhet el. A Hold árnyékában lehet egy érv ez mellett, hisz remekül ötvözi a sci-fi műfajt a krimivel. Az időutazással foglalkozó filmeket imádom, és kifejezetten tetszett az a fordulat, amit kihozott a film ebből a témáb... Több

2019.10.03 Berto49

Időutazásos zsarufilm

Érdekes ötvözése a titokzatos gyilkosságok utáni nyomozásoknak és a sci-fi-be oltott kalandoknak. Úgy kezdődik mint egy ezerszer látott, elkoptatott rendőrpáros (egy fehér: Boyd Holbrook és egy fekete: Bookem Woodbine) története, aztán meglepő módon, időben elnyújtva, kilenc évenként újra kezdődnek a megmagyarázhatatlan gyilkosságok. A végső csavar nehezen kitalálható. Boyd Holbrook és a többi színész jól játszotta a szerepét, nem volt feleslegesen elvesztegetett idő megnézni ezt a Netflix-en forgalmazott filmet.

2019.10.23 Caravaggio1978

Egész jó..

Érdekes történet,annyira nem pattogtam a kanapén az izgalomtól,de elmegy.Kicsit jobban ki lehetett volna fejtegetni a végét,mert az össze lett csapva de hát....

2019.10.18 Hajrakte

Nyomokban SPOILERt tartalmazhat. Egyet értek, szerintem is egy abszolút fogyasztható kis krimi-sci-fi, természetesen vannak benne kuszaságok amik egy időutazós filmben szoktak lenni de ezekkel együtt is egy abszolút nézhető film, annyira mégsem bánom, hogy előfizettem a netflixre :D

2019.11.27 Syracuse

Ez mindent elmond róla, ami lényeges: magyarhang.org/publicisztika/2019/11/25/a-preventiv-gyilkossag-etikaja/

2020.09.16 Kanyi

Nem rossz elgondolas ez a keveredes jobb is lehetne de nem sult ez el annyira rosszul