Insidious: A vörös ajtó

Insidious: The Red Door
pj19

Ty Simpkins
Rose Byrne

A Lambert családot egy könyörtelen átok sújtja, amely olyan borzalmakkal kísérti őket, amelyek elől nem tudnak menekülni. Az átok apáról fiúra száll, és hiába küzdenek folyamatosan az őket körülvevő rosszindulatú erők ellen.

Annak ellenére, hogy azt hitte, túlléphet múltbéli traumáin,… Több

Rendező: Patrick Wilson
Forgatókönyvíró: Leigh Whannell, Scott Teems
Premier (HU): 2023.07.06. | Telekom TVGO (2023.09.05.) | HBO Max (2024.01.26.)
Forgalmazó: InterCom
Több

2024.01.30 SzimikeésBéci

Számunkra nem volt semmi baj ezzel a résszel sem. Voltak gyengébb jelentek, de Mi elégedettek voltunk a film megtekintése után, így kijelenthetem azt a tényt, hogy nem volt időpazarlás.

2023.07.12 Juki-onna

a nap véleménye

A The Red Door az ötödik, és állítólag az utolsó Insidious-film, de már megtanultuk, hogy az ilyen kijelentésekben sosem bízhatunk

Nagyon vártam ezt a filmet, főleg, hogy Wilson rendezőként debütált. Számomra csalódás volt, persze ez az én véleményem, attól még ajánlom mindenkinek, és döntse el mindenki saját maga. Nem tudom, hogy a producereknek mennyi beleszólásuk van a filmké... Teljes kritika

2023.07.26 Jocpappa

Szépen beilleszkedik a szériába, nem tesz hozzá semmi komolyat, egy sorozat ötödik része. Elismerő bólintás jár neki, és stabil 6 pont. A jumpscar-eken viszont behugyoztam, besz*rtam és bef*stam! Insidious filmek sorrendje csecseség szerint: 1. Első 2. Harmadik 3. Második 4. Ötödik 5. Negyedik

2023.11.06 harnas1207

Bűn rossz film, főleg mert a széria egyébként a jobbak közé sorolható. Még bőrlehúzásnak is gyenge volt.

2023.08.02 kabel

Pontosan az, amit vársz

Az Insidious legújabb fejezete pontosan az, amit gondolsz. Pár jumpscare, pár ijesztő arc, gyenge családi dráma, felejthető konfliktus. Szomorú, mert a film első fele tele volt izgalmas és egész mély pillanatokkal. Egy széteső család, mely múltbeli trauma feldolgozására képtelen, egy pánikrohamos apa, aki nem találja a hangot fiaival, egy instabil 20 éves, aki életében először hagyja ott a családi fészket. Rengeteg érdekes terület lenne itt mindenféle trauma feldolgozására és annak manifesztációjára. Azonban az Insidious kb. kidobja az ablakon a drámát, és random pokolfajzat démonokat dob be, amik tényleg csak ijesztgetések miatt vannak. A felsorolt trauma kibontatlan marad, és nem egy érdekes metaforát kapunk, mint mondjuk egy Mike Flanagan-filmben, hanem egy totál semmilyen lezárást. A film még a művészi vonalat, melyet a 20 éves srác képvisel is fél integrálni, nehogy már a nézők egy kicsit is használják az agyukat. A film talán egyetlen üde színfoltja főszereplőnk lakótársa, egy furcsán nyitott lány, mely egyszerre viszi a hátán a comic relief és a magyarázó szerepét. Kicsit ki is lóg, mert minden más szereplő totál depressziós, olyannyira, hogy azt hittem, a film egy csavart épít vele. De aztán rájöttem, annyira nem okos ez a rendező.

A film 129 878 365 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 65 180 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az eredeti film óta ez az első olyan Insidious-film, amelyet 1,85:1 képarányban forgattak, ellentétben az előző három résszel, amelyeket szélesvásznú, 2,39:1 arányban készítettek el.Szerző: csd

Az első olyan Insidious rész, amelynek forgatókönyvét Leigh Whannell önállóan fejlesztette. Scott Teems korábban a Gyilkos Halloween és a Tűzgyújtó társszerzője volt a Blumhouse-nál.Szerző: csd

Patrick Wilson első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd