Kate

Kate

2024.01.12 Szilárd-Leo

Átlagos

A film kiköpött mása a Felpörgetve című filmnek. De itt nő játssza a hőst. A film Japánban játszódik. Egy bérgyilkost alakító hölgy személyében. De felpörög a film, az elejétől a végéig ízig-vérig megy. De az, aki segíti, az lesz a veszte. Megmérgezik egy radioaktív kapszulával. Így hát egy napja van, amíg megkeresi, ki tette. Kiderül, hogy az összekötője lesz. Hát végsőkig megy. Hullanak az emberek, mint a legyek. És végén ő is meghal...

2021.09.18 Artemisia

a nap véleménye

Méregcsók

Mary Elizabeth Winsteadtől sosem álltak távol a badass női karakterek. A Netflix legújabb bérgyilkos sztorijának főszerepében egyedülálló nívót mutat; kár, hogy a Kate forgatókönyve viszont nélkülöz minden egyediséget. Noha a film a műfaj alapművein... Teljes kritika

2021.09.14 Eastern79

Halálos bosszú

Mary Elizabeth Winstead állati menő, még akkor is, ha a közelmúltban se szeri, se száma a csajos bosszúmoziknak. John Wick reneszánszát éli a női változataiban, és azt kell mondjam, hogy most a Netflix végre egy igazán ütős darabot hozott tető alá. Egyrészt a közeg, a japán kultúra nagyon feldobja, másfelől mer egészen nyers lenni, már ami az akciójeleneteket illeti. Két hibája van csupán, az egyik a rettenetes CGI, a másik pedig Woody Harrelson. Míg az első egy autós üldözésben hat úgy, mint valami béna videojáték, az utóbbi látványosan unja magát a szerepében. Harrelson és az autós malőr nélkül lehetett volna öt csillag, azonban még így is klasszisokkal jobb, mint a legtöbb bosszúmozi.

2021.09.10 Zoltán384279

A női John Wick?

Azóta vártam ezt a filmet, mióta először láttam az előzetesét. A cikkben, amiben említették, női John Wicknek nevezték a főszereplő Kate-et. De ez csak annyiban egyezik, hogy mindketten bérgyilkosok, és nagyon látványosan tudnak ölni. Ettől függetlenül ez a film is az egyik kedvencem lesz. (A kedvenceim listája a John Wickkel kezdődik.) Bár eléggé kiszámítható a cselekmény, sőt az elejétől szinte biztosak lehetünk benne, hogy ki lesz a végső célpont, a látvány és a zene tökéletessé teszi a filmet. A szereplők is jól alakítanak. Zack Snyder például tanulhat belőle, hogy mikor és mennyit kell lassítani egy filmben, a szex és a melegek reklámozása is minimális volt. Annyit sajnálok, hogy a japán kultúra kimerült pár jelenetben és egy kardcsapásban, de lehet, hogy a mai Japán már ilyen. Abban pedig teljesen biztos vagyok, hogy egy ilyen betegségben szenvedő ember nem tudna végiggyilkolni egy várost, de ez egy film. És 5 csillagos film.

2021.09.10 BRANTON

Egy jobbfajta Netflix film

Mary Elizabeth Winstead tökéletes erre a szerepre. Persze szögegyenes a film, tehát kiszámítható, de semmivel sem rosszabb, mint a társai. Az akciók hozzák azt a szintet, ami miatt kellemesen érzi magát az ember. Szerintem egy simán nézhető alkotás, amely ugyan nem váltja meg a világot, de 1x jó megnézni.

2022.05.17 BoBamburg

Az utóbbi időkben elég sok ilyen bosszú-film látott napvilágot (főleg a John Wick sikere után), így kissé már megkopott a műfaj. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ugyanarra a mintára épül. Kate sem nyújt túl sok újdonságot, de azt stílusosan és szórakoztatóan teszi legalább.

2022.06.06 sptt

Alapvetően nem egy rossz mozi. Pörgős, kemény, vagány dumák, remek akciójelenetek, de azért ma már ennél több eredetiséget is elvárna az ember egy filmtől. Ha nem tizenöt évesek vagyunk, akkor feltehetően már láttunk minimum száz akciófilmet, az pedi... Több

2021.10.13 jfruzsi97

Badass nő, aki "mindent" túlél, és mindenkit megöl. Érdekes koncepció. A kis csaj meg hatalmas forma volt benne. Tele akcióval és kis humorral. Ennek ellenére egyszer meg lehet nézni.

2023.01.29 cynicalrealist

Hie Dard

Klasszikus alapproblémából – ki lehet-e szállni a maffiából (a válasz egyértelmű nem) – klasszikus bosszúfilm. Nincs rosszul megcsinálva, de az erős hármast az a geg biztosítja be, hogy John McClain egykori lányából csináltak egy Jane McClaint. Egyszer nézős.

2022.03.26 kevelin

Egy igazi bosszúállós, hentelős, 0 sztorijú film, aminek a kimenetele még értelmetlen is. Időpazarlásnak jó volt.

2021.09.10 Zoltán Molnár

Kate, a halálosztó

Szerintem egyszer kellemesen nézhető, jó kis akciófilm. Nem sablonos, nem gagyi, inkább A kategóriás.

2021.09.10 4EverAlfa

Bosszúhadjárat a lelki békéért

A film hozta, amit elvártam, nagyon jó ütemű vonalvezetés, pörgős, látványos akciójelenetek, amik végig este játszódnak, de nem ment a láthatóság rovására. A film hossza nem érezhető. A hősnő és a jakuza lány kapcsolatának alakulása szépen kidolgozott része, sőt talán központi része a filmnek, amit a színésznők nagyszerű alakítás hitelessé is tett. Maga a sztori kiszámítható, de nem unalmasan sablonos. Woody hozta a kötelezőt, nem erre a szerepére lesz a legbüszkébb, de jól adta a karakterét. Nekem is hiányzott kicsit az igazi Japán bemutatása, de talán igaza van az előttem szólónak, lehet, hogy már ennyi látható csak az igazi japán kultúrából egy megalopoliszban.

2022.01.20 Deadly-Assassin

John Wick+Winstead= 5/5

Winstead jól alakítja a bérgyilkosnő szerepét. A történet semmi extra, a kiscsajnak nagyon jó szövegei vannak. Az akciójelenetek nagyon jól meg vannak csinálva.

2021.09.16 Labancz Norbert

Korrekt akciófilm

Pörgős, véres akciófilm némi csavarral, de nem az eredetiségével fog levenni a lábadról, ha érted, hogy értem. Kikapcsol a játékidő alatt, leköt, aztán mész tovább a dolgodra. Woody Harrelson eleve többet játszik annál, hogy azt mondhatnánk, cameo.