Borotvaélen

Borotvaélen

Man on a Ledge

Nick Cassidy (Sam Worthington) egy volt rendőrtiszt, akit ártatlanul akarnak rácsok mögé dugni 25 évre. A férfi egy méregdrága gyémánt szállításáért volt felelős, de a drágakövet meglovasították, a tulajdonos, David Englander (Ed Harris) pedig a zsarut tette felelőssé. Nicknek sikerül… Több

Premier (HU): 2012.02.02.

2023.09.27 Erik Csok

Csavaros, kreatív történettel rendelkező izgalmas film!

Tegnap este megnéztem ezt a filmet, és ez valami elképesztő film volt! Szerintem a története érdekes és nagyon kidolgozott, és olyan szinten izgalmas már az elejétől, hogy az ember garantáltan nem unatkozik rajta. Jól adagolja a feszültséget, a színészek pedig bravúrosak, mindenki! Csavaros a történet is, ez még jobbá teszi! Akár „Heist”-filmnek is tekinthetjük, kifejezetten egy okos film. Úgyhogy én nagyon el voltam ezzel a filmmel, nagyon tetszett, úgy, hogy különösebben nem sok mindent vártam, de pozitív csalódás volt, én ajánlom!

2018.03.23 Filmelemző

Egy nagyon színvonalas, élvezetes krimi 2012 -ből, mely szerintem kiváló sztorija és pörgős rendezése miatt lett annyira jó. Kiváló benne Sam Worthington, egyszerre hozza a marcona, kőkemény nyomozót és a rafinált, a szálakat háttérből mozgató, zseni... Több

2019.07.02 indingo

Először kicsit unalmasnak tűnt, de a végére egy kerek történet lett belőle ami még némi izgalmat is tartogatott.

Nem szeretem Ed Harrist,és itt sem változott a véleményem.Nem túl jól sikerült filmet láttam,és valahogy nem jött át,pedig mozgalmas,és fordulatos.A lényeg elveszett,és így a film is érdektelenné csúszott vissza.

2017.10.22 Deku

Ezért nem szeretem ha másokra hallgatva nézek meg egy filmet mert bizony ilyen bukta is beleesik néha. Sajnos már rögtön a bemutató nem fogott meg sem pedig a történet, viszont ismerős ajánlása miatt úgy döntöttem mégis belenézek.

A párkányon látható madárpiszok következetlenül több alkalommal is egyszerre eltűnik, majd újra feltűnik a vágások között.Szerző: ps

A filmben látható szálloda a Roosevelt Hotel. A filmben említettektől eltérően az épület azonban nem 24, hanem "csak" 18 emeletes.Szerző: ps

Jamie Bell a filmben ügyetlenül táncol, de valójában profi táncos.Szerző: ps

A Borotvaélen több párhuzamot is mutat a Fourteen Hours (1951) című amerikai fekete-fehér filmmel.Szerző: ps

(2018. 04. 03.)
Összességében a Borotvaélen egy erős és ütős akció-krimi, mely egyszerre tudja elvarázsolni a csavaros sztorikra, elgondolkodtató helyzetekre fogékony mozirajongók és az akciómániás adrenalin-függők figyelmét. Értékelésünk, erős 8 / 10 pont. Több