Borotvaélen

Man on a Ledge

2023.09.27 Erik Csok

Csavaros, kreatív történettel rendelkező izgalmas film!

Tegnap este megnéztem ezt a filmet, és ez valami elképesztő film volt! Szerintem a története érdekes és nagyon kidolgozott, és olyan szinten izgalmas már az elejétől, hogy az ember garantáltan nem unatkozik rajta. Jól adagolja a feszültséget, a színészek pedig bravúrosak, mindenki! Csavaros a történet is, ez még jobbá teszi! Akár „Heist”-filmnek is tekinthetjük, kifejezetten egy okos film. Úgyhogy én nagyon el voltam ezzel a filmmel, nagyon tetszett, úgy, hogy különösebben nem sok mindent vártam, de pozitív csalódás volt, én ajánlom!

2018.03.23 Filmelemző

Egy nagyon színvonalas, élvezetes krimi 2012 -ből, mely szerintem kiváló sztorija és pörgős rendezése miatt lett annyira jó. Kiváló benne Sam Worthington, egyszerre hozza a marcona, kőkemény nyomozót és a rafinált, a szálakat háttérből mozgató, zseni... Több

Nem szeretem Ed Harrist,és itt sem változott a véleményem.Nem túl jól sikerült filmet láttam,és valahogy nem jött át,pedig mozgalmas,és fordulatos.A lényeg elveszett,és így a film is érdektelenné csúszott vissza.

2019.07.02 indingo

Először kicsit unalmasnak tűnt, de a végére egy kerek történet lett belőle ami még némi izgalmat is tartogatott.

2017.10.22 Deku

Ezért nem szeretem ha másokra hallgatva nézek meg egy filmet mert bizony ilyen bukta is beleesik néha. Sajnos már rögtön a bemutató nem fogott meg sem pedig a történet, viszont ismerős ajánlása miatt úgy döntöttem mégis belenézek.

2023.07.28 Jerico

Fordulatos krimi komoly csattanóval: Borotvaélen

Régi nagy kedvencem a Man on a Ledge, mely némi szójátékkal „Borotvaélen” címmel jelent meg Magyarországon, utalva arra, hogy a fő karakter, Nick Cassidy (Sam Worthington) nem csupán egy ház párkányán (szegélyén) ácsorog szinte végig az egész film alatt, de egész élete is borotvaélen táncol, amikor körmönfont tervébe belekezd. A napokban újra elővettem ezt a 2012-es filmet, és újra megnéztem, ugyanúgy élvezve, mint az legelső alkalommal. Egy szövevényes sztori bontakozik ki benne, emiatt lett a film műfaji besorolása krimi. Az említett Nick ugyanis az igazáért harcol, amikor kiáll egy hatalmas, emeletes ház párkányára. Csak egy rendőrnőben bízik, aki rögtön a helyszínre siet, ő Lydia Mercer (Elizabeth Banks). Azt követeli: vizsgálják ki ügyét, amely miatt szökésre kényszerült a rendőri őrizetéből. Mivel korábban ő maga is rendőr volt, felkelti a nyomozónő érdeklődését. Közben kiderül: az ügy sokkal szerteágazóbb, mint elsőre tűnik, mert mialatt zajlik a beszélgetés a párkányos, ácsorgó férfival, addig öccse egy egészen más akciót indít el. Szövevényes, érdekes és fordulatos krimi tehát, melyre értékelésem: 85%.

2019.10.01 ZeroHero

Emlekszem mennyire vartam, mert mar a bemutato alapjan elkepzeltem, hogy micsoda fordulatos, minden idok legokosabb, legfordulatosabb krimije lesz, aztan vegre eljott a nagy nap es a film kozben azon gondolkodtam a moziban, hogy masnap hova vigyem le... Több

2022.09.26 uniterra Nézhetetlen

Kéne egy kategória a "gumimaci habkönnyű akció-bűnügyi vígjáték". Hogy kell bankot rabolni? Hát mosolyogva, könnyedén, időnként poénkodva, és kell egy jó testű húszas nő, aki egy született zseni, csak úgy lazán. Ja és mindenki hülye a főszereplő körü... Több

2017.01.13 Gigi

Tetszett, bár már nem friss a filmélmény. Nem sablonos akciófilm, nincsenek benne nagy jelenetek, látványos megoldások, de a történet tetszett. Érdemes volt megnézni.

2015.04.23 Bizsu82

Jó a témaválasztás. Tetszik, hogy nem tipikus akciófilm, a sztori az átlagnál jobb. Nekem izgalmas volt, tetszett a főszereplő alakítása, valóban jól összerakott film.

2019.01.06 szabomarc

Nagyon ötletes kalandfilm, végig izgalmas, feszített, nem vonja el közben más az ember figyelmét. Az alakítások is nagyon jók, többet nem igazán tudok mondani róla, szerintem mindenki élvezné, ajánlom!

2016.12.10 fazekasanett92

A borotvaélen nálam egy középkategóriás akcióthriller látványos jelenetekkel , izgalommal . A befejezése számomra kicsit összecsapott, lehetett volna nagyobb a csattanó, de ettől még tetszett a film.

2015.06.19 kovi23

Nagyszerű a sztori, sokáig az alkotók nem fedik fel, mi áll a háttérben, de pontról pontra lehull a lepel, ezért én úgy gondolom, hogy remek a vonalvezetés. Nem hiányozhat egy thrillerből egy gonosz sem, aki most épp Ed Harris, aki nagyszerű választás volt, mert nagyon jól alakította a szerepét. Mindenkinek ajánlom.

2017.08.08 penzesisti

Ötlet szempontjából nagyon lendületesen indítunk és tudunk rajtuk őszintén derülni, bírjuk a klasszikus hibákat, amiket valószínűleg szánt szándékkal hagytak a figyelmes szemlélőknek. Élvezetes, jó film.