Tőrbe ejtve

Knives Out

A film összbevétele 265 421 744 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 250 063 063 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 962 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Harlan Thrombey édesanyját alakító K Callan a valóságban több mint 6 évvel fiatalabb, mint a magát Harlant alakító Christopher Plummer.Szerző: elekm90

Daniel Craig és Christopher Plummer a 2011-es A tetovált lány után ismét együtt állt a kamerák elé a Tőrbe ejtve forgatásán. Szerző: hp

Rian Johnson az 'amerikai Poirot' jelzővel illette Daniel Craig karakterét. Szerző: hp

Ez a második olyan film, melyben Michael Shannon alakítja Jaeden Martell apját. Az első a 2016-os Éjféli látomás volt. Szerző: hp

Rian Johnson elmondta, hogy a filmet olyan krimi klasszikusok inspirálták, mint a Sheila meghalt és New Yorkban él, a Gyilkosság az Orient expresszen, a Meghívás egy gyilkos vacsorára, a Halál a Níluson, A kristálytükör meghasadt, a Nyaraló gyilkosok, a Halálcsapda, a Nyom és a Gosford Park. Szerző: hp

A Tőrbe ejtve forgatása 2018. október 30-án kezdődött meg Bostonban, Massachusetts államban. A munkálatok december 20-án értek véget. Szerző: hp

A film világpremierje 2019. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Tőrbe ejtve kimagaslóan pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg is 99 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. október). Szerző: hp