Kopogás a kunyhóban

Harper

Abby Quinn Jackman
Abby Quinn Jackman
Dave Bautista

Egy család elhatározza, hogy egy félreeső faházban, távol a civilizációtól tölti a nyári vakációt gyermekükkel. Hamarosan azonban idegenek jelennek meg, és elfogják őket. Az idegenek közlik a családdal, hogy egyiküket a többieknek meg kell ölniük, hogy megakadályozzák a közelgő… Több

Premier (HU): 2023.02.02. | Telekom TVGO (2023.05.05.) | SkyShowtime (2023.09.17.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

KULCSSZAVAK

2024.03.07 Török389133

Érdekes és hangulatos film, bár megértem, hogy nem mindenkinek tetszett. Kicsit lassú, és vannak furcsaságok a történetben, de Shyamalan stílusa magával tudja ragadni a nézőt.

2023.03.14 Tonyka

a nap véleménye

Ez bizony kiadta

Két dolog miatt féltem a filmtől: 1. A rendező miatt, mivel az alkotásai eléggé megosztók. Ahogyan a filmjeinek értékelése is hullámzó minőséget mutat. 2. A mai LMBTQ hatás erőssége miatt. Nem vagyok homofób, ezt az értékelésem is jelzi, de a céltala... Teljes kritika

2023.07.05 Harper

Shyamalan leggyengébb rendezése

Shyamalan 1999-ben rendezte meg a Hatodik érzéket és 2002-ben a Jeleket, mely filmek nagy hatással voltak rám, és azonnal Shyamalan kedvelőjévé tettek. Aztán jött A falu 2004-ben, melynek érdekes történelmi közege fogott meg, majd az Üveg 2019-ben, a negyedik és egyben utolsó nagy Shyamalan-film. Az Idő 2021-ben már minőségesés szerintem, akárcsak a Kopogás a kunyhóban. Valahogy hiteltelen számomra, hogy bárkik is egy álom alapján döntsenek az életükről, és ezen álomnak engedelmeskedve akarjanak meghalni is. Pedig kb. ezt akarja nekünk beadni ez a film. A csapat vezetője Leonard (Dave Bautista), aki mindent megtesz a küldetése teljesítéséért. Ez a bizonyos küldetés pedig az, hogy rávegyenek egy családot, hogy valakit megöljenek maguk közül a Föld megmentéséért. Furcsa számomra, hogy miért kell ehhez egy homoszexuális párt választaniuk áldozatnak, hacsak nem akar a forgatókönyv ezzel is egy lapáttal rátenni az egészre. A végeredmény mindenesetre egy szürreális zárás, zavaros végkövetkeztetések sugalmazásával. A Kopogás a kunyhóban nálam a leggyengébb Shyamalan-film. Értékelésem: 55%.

2023.09.23 Critic

Nagyon nagy zagyvaság a regény és a film is

Paul G. Tremblay nagyon gyenge regényéből M. Night Shyamalan rendezett még gyengébb filmet, melyet 2023 februárjában mutattak be a hazai mozik. Már az alapsztori is egy zagyvaság: emberek egy csoportja indul küldetésre egy homokos párt keresni azzal a céllal, hogy rávegyék őket a másik megölésére. Mindezt azért, mert „álmukban” erre utasította őket valamiféle felsőbb hatalom, majd meggyőzte őket arról, hogy ha nem teljesítik küldetésüket, akkor elpusztul a világ. A kiválasztott emberek pedig szót fogadnak, és Leonard (Dave Bautista) vezetésével végrehajtják missziójukat, amibe sorra bele is halnak. Az egész totál katyvasz, elmebeteg és zagyva. A szereplők sem tudták megmenteni a filmet, noha Bautista önmagához képest nagyot alakít és teljesen új oldaláról mutatja meg magát. A történet legvége hab a tortán a hülyeségben. Shyamalan egykor jó rendező volt, a Jelek még most is bennem van, akkorát ütött. De ez a film most nagyon mellément, akárcsak korábbi alkotása, az Idő. Reméljük, még magára talál valamikor. Értékelésem jóindulattal: két csillag (40%).

Home Invasion body builder módra

M. Night Shyamalan nem egy átlagos, mindennapi fickó. Már, ha csak a filmjeit is nézzük. Hatodik érzék, Jelek, Sebezhetetlen, A falu, A Föld után, A látogatás, Széttörve, Üveg, Idő, stb, stb. Ki szereti, ki nem. Jómagam inkább nem, mert a filmjei... Teljes kritika

A film 47 789 275 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 24 273 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Rupert Grintnek (teljes neve: Rupert Alexander Lloyd Grint) a filmben ugyanúgy Berkes Bence a szinkronhangja, mint a Harry Potter filmekben (ottani karaketere: Ronald Bilius Weasley). Rupert Grint (született: 1988.08.24.) és Berkes Bence (született: 1988.11.02.) között csak 2 hónap és 9 nap korkülönbség van.Szerző: Curacao86

Jonathan Groff (Jonathan Drew Groff) ("Eric") és Ben Aldridge (Benjamin Charles Aldridge) ("Andrew") a filmben egy párt alakítanak, a valóságban évek óta nyíltan vállalják, hogy melegek (LMBT személyek).Szerző: Curacao86

Dave Bautista a Szányas Fejvadász 2049-ben nyújtott alakítása nyűgözte le annyira M. Night Shyamalant, hogy kasztingolta erre a filmre.Szerző: erahurka

Steve Desmond és Michael Sherman eredeti forgatókönyvvázlata felkerült a 2019-es Fekete listára, mint az év egyik legnépszerűbb le nem gyártott forgatókönyve.Szerző: csd

(2023. 05. 30.)
Amikor eljön az ítélet napja
A történet végi csavarok virtuóza, M. Night Shyamalan Kopogás a kunyhóban című filmjében az apokalipszis küszöbén morális dilemmák elé állítja szereplőit és ezzel együtt a nézőket is. Több

(2023. 02. 11.)
Kipp-kopp, ki kopog? Csak nem egy újabb Shyamalan palánkon átdobás?
M. Night Shyamalan az a rendező, akinél sosem tudni, mit kapunk. Hozott ő az utóbbi években emlékezetes szuperhős filmet (Üveg), megosztóra sikeredett, nagy fordulatra felépített horrort (Idő) és elnyújtottan titkolódzó sorozatot (Servant). Legújabb filmjében, a Kopogás a kunyhóban egy díjnyertes horrorkönyvhöz nyúlt. Több

Értékelés: 5.5/10
(2023. 05. 04.)
M. Night Shyamalan hatásosan kopog. Aztán a saját hibájából koppan. Több

Értékelés: 4.5/10
(2023. 09. 23.)
Az apokalipszist lelövik, ugye?
Egy kislány a szüleivel egy erdei tisztáson álló kunyhóban vakációzik, amikor rájuk tör négy felfegyverkezett idegen, és egy teljesíthetetlennek látszó ultimátumot ad nekik. A család nem hisz a betolakodóknak, és menekülni próbálnak a kilátástalan helyzetből. Kihagyott ziccerekkel és furcsán átírt befejezéssel forgatott regényadaptáció, aminél látt... Több