Kopogás a kunyhóban

Knock at the Cabin

2023.07.26 Jocpappa

Mivel Shyamalan akkora balf*sz, hogy a világ legjobb ötleteiből képes a legrosszabb filmeket összehozni, a Knock at the Cabin sem lett jobb középszerűnél. Viszont azért borzasztó hálás vagyok, hogy nem volt szükségtelen buzulás és erőszakos propaganda a filmben, csak egyszerűen meleg a két csóka, ennyi.

2023.02.15 CsakEgyCsajszi

Borzalmas

Unalmas, nyomasztó, értékelhetetlen. Moziban néztem meg, az első gondolatom az volt, hogy kár volt a jegy áráért, a második pedig, hogy kár volt ennyi időt áldozni az életemből. Na puszi, ha elolvastad. ♡♡♡

2023.09.27 PolgarBalint

Egyáltalán nem rossz, de nem is a legjobb

Elég megosztó műről van itt szó, hiszen az egyik fél szidja, és a másik fele meg nagyon dicséri, de hát a valóságban pedig mindegyik is, és egyik sem. A történet nagyon ötletes, bár nekem nagyon szürreális volt az egész, de hát ezt a kérdést a karakterek is felteszik. A szereplők kevesen voltak, de annál rétegeltebb volt az összes, fontos kiemelni, hogy a főszereplők melegek voltak, amit nem minden alkotásban tudnak a helyén kezelni, de itt egész korrekten van vázolva az egész. Feszültnek feszült a film. Igaz, nem váltja meg ez a film a világot (szó szerint a történettel ellentétben :D), de hát ez nem is baj, hiszen nem kell mindig mindennek tökéletesnek lennie. Nekem ez úgy tetszett, ahogy van. Hiszen ez egy Shyamalan-film, aminek nem lehet letagadni jellegzetességét, viszont most a jellemző csavar helyett szinte nem kaptunk semmit, csak egy „kielégítetlen” véget. Azt hittük, hogy lesz még valami csavar az egészben, vagy hogy lerántják a valós leplet, aztán kiderül, hogy nem, tényleg ez van az egész mögött. Ami kicsikét kiábrándító.

2024.01.08 Majorkas

Nem tetszett

Azért itt legalább akkora csattanót vártam, mint az Időnél, nem jött össze, de sebaj.

2023.12.07 csontmániákus

Horror(talan) katasztrófafilm

Első benyomásom erről a filmről az volt, hogy a Ház az erdő mélyén című horrorfilm koppintása lesz, de fél óra után rájöttem, hogy nem erről van szó. A film nagyon unalmasan vezeti fel a történéseket, vagy kétszer bealudtam rajta. Nyomasztóvá akarja tenni a légkört, de nem jön össze neki, mert nem tudtam komolyan venni a katasztrófa fenyegetéseket. Viszont a mondanivalója átjött, örülök neki, hogy legalább valami tanulságot sikerült belerakni a film végébe. A kameramunka is lenyűgöző volt. A színészekkel már volt pár probléma, számomra nem volt meggyőző az alakításuk. Összességében egy nagyon jó film lehetett volna. Az alapkoncepció briliáns volt, csak a kivitelezés unalmas. Talán több, horror jelent kellett volna bele, az felpörgette volna az eseményeket.

2023.02.08 Kittikornis Nézhetetlen

Nagyon vártam már Shyamalan új filmjét, mert az eddigiek (többsége) tetszett, és kedveltem mindig is azt a shyamalanitási csavart az összes végén, de ez szálegyenes volt, mindenféle csavarintástól mentes. Kicsit Nicolas Cage egyik filmje ugrott be, m... Több

2023.02.02 Lali

Meglehetősen unalmas, és valahogy indokolatlanak is tűnik még ez a 90 percnyi játékidő is . Úgy tűnik, Shyamalan azt hiszi, hogy van valami kifinomultság a munkájában, és nagyon kíváncsi is lennék, hogy mi az, mert én nem találtam benne.

2023.10.13 Filmworlds blog

Teljesen irreális zagyvaság

Nagy kár volt egy annyira jó rendezőt, mint Shyamalan „rávinni” Tremblay 2018-as regényére, mely úgy zagyvaság, ahogy van. Irreális történet, hiteltelen karakterek, hajmeresztő sugalmazások, egy nagyon rossz script és egy még rosszabb rendezés keretei között. Iszonyúan gyenge. Az egyetlen pozitívum benne talán Dave Bautista, aki kimozdult végre a verőember komfortzónájából, és az egybites izomember-karakterek helyett egy összetettebb figura megjelenítésére is vállalkozott. A filmre az értékelésem: 40, max 3 csillag.

2023.01.27 kounicakhaha

Négy fegyveres furcsa alak csapdába ejt egy házaspárt és lányukat egy házikóban, és azt követelik, hogy egyikük áldozza fel magát, hogy megakadályozza a közelgő apokalipszist. Feszült játék veszi kezdetét, de mi van, ha tényleg közel a világvége? M. ... Több

2023.02.01 Eszter 79

Döntések

Az ember élete döntések sorozatából áll. Mindig valami mellett vagy valami ellen kell döntést hozni. Sokszor nagyon fájdalmas a döntéseket kell meghoznunk, ami nemcsak a mi életünkre, hanem a szeretteink, vagy ahogy az előzetesben láttam, az emberiségre is komoly hatással van.

2023.04.23 Findzs

Nem olyan rossz

mint amilyennek sokan mondják. A karaktereket jobban is kibonthatta volna. Egyszer nézhető. 6/10

2023.02.05 Apera

Csalódottan álltam fel a mozi végén, az alapötlete sem tetszett, valami földöntúlibbat vártam inkább, mint ezt. SPOILER! Aki a fiát adta értünk, utána majd x évente családokat „zaklat”, hogy önfeláldozást gyakoroljanak? Hol marad az emberiség erkölcs... Több

2023.01.29 Attila

Ő a kedvenc rendezőm, és nagyon beváltotta a hozzá fűzött reményemet. Egy meglehetősen egyszerű történet nagyon jó tálalása Izgalmas, kiszámíthatatlan, zseniálisan elképzelt világvége, ráadásul az ember minden szereplővel együtt tud érezni. Részemről nagyon jár az öt csillag!