Larry

Larry

2024.03.23 Fikatours_blogger

Nem fogott meg igazán. Ennek egyik oka lehet, hogy a fehér rapet rettentő bénának tartom. A bántalmazó apa történetét meg többszörösen lerágott csontnak. A film legfőbb erénye, hogy hitelesen ábrázolja azt a világot, aminek láttán sokunk inkább homokba dugja a fejét.

2023.04.08 Bafam

Magyarországi látlelet...

Bitang jó film és egyben magyarországi látlelet. Sokan közülünk el sem tudják képzelni micsoda nyomorban élnek emberek milliói ebben az országban. Ez a film ezt mutatja meg annak aki nem járt ott, nem látta ezen emberi sorsokat. Mélységesen elszomorító. (A filmben van egy jelenet: Egy szoba. Óriási plazmatévé a falon. Értéke többszöröse mint a ház, ami mindjárt összedől. Csatorna csak egy van. Az M1. Azt nézik a romák, úgy két-három millióan. Ezeknek az embereknek azértéke a hatalom számára egy zacskó (0,5 kg) száraz tészta, vagy krumpli/fő). Szóval ritka jó alkotás lett ez a film, és a főszereplő játéka elképesztően élethű lett. Hála istennek kevés volt benne a rap, inkább a történetre volt fektetve a fő hangsúly. Apropó RAP. Kevesen tudják, hogy az első magyar rap számot ki adta elő és hol. Sok "neves" előadó (pl. Ganxta?) próbálja bizonygatni, hogy az övé volt az. De valójában egy szimpatikus fiatalember volt az, név szerint Pajor Tamás. A Neurotik együttes frontembere a 80-as években. A Break című számuk volt az. Xantus János, Rocktérítő című filmje állít ennek emléket.

2023.03.15 Kapszaicin

Profi rapper, aki mellesleg juhász

A film története nem egy szokványos párosítást alkalmaz. Éldegél egy szegény juhászlegény egy kis borsodi faluban, aki a saját maga írt rapszövegekkel fejezi ki önmagát és az érzéseit. Ezzel egy új látásmóddal gazdagítja a nézőket az alkotó, hiszen a... Teljes kritika

2023.09.18 kabel

Borsodi 8 mérföld

A Larry egy meglepően mellbevágó és életszagú rálátás a magyar valóságra. Itt nincs színesítve vagy romanticizálva semmi, a Larry nem egy feel good történet egy szegény srác viszontagságairól, aki a zenében találja meg a menekülést, és pont emiatt ol... Teljes kritika

2022.12.02 Gwen

Első rendezésnek szerintem nagyon erős a Larry, teljesen odaszegezett a székembe. Bár a történet nálam bizonyos pontokon egyszerűen "leül", de ettől függetlenül nálam nagyon újranézős.

2023.05.11 erahurka

A magyar Rekviem egy álomért? Már abban az értelemben, hogy zseniális vagy közel zseniális, de soha nem akarom többet látni. Nagyon megterhelő nézni.

2023.03.06 Pitch_pls

Elakad a szó

Óriási kezdés egy első nagyjátékfilmes rendezőtől, és talán az egyik legjobb magyar film, ami az utóbbi pár évben érkezett. Nagyon megosztó lesz, érdemes róla társaságban beszélgetni. Van, aki szerint túl valóságos, és már-már átcsap abba, hogy nem lesz szórakoztató, inspiráló, és van, aki szerint mégsem elég valós, nem elég gyomorbavágóan mutatja azt a leszakadó, borsodi közeget, ami valamiért távolinak tűnik Budapestről. Nincs jó, vagy rossz válasz, ez a jó a filmek értelmezésében, hogy mindenkinek mást jelent, mást üzen. A Larry iszonyat erős karakterdráma egy dadogós borsodi srácról, akiben gyűlnek a sorok, az érzelmek, a harag, a feszültség, a tenni akarás, hogy mindezt egy rapben adja ki magából ; és mi, a nézők vele együtt reméljük, hogy talán megtalálja a saját közegét, ahová tartozni tudna, és megkapja azt az elismerést, a tapsot, ami kijárna neki, hiszen próbálkozik. Néha jönnek olyan filmek, amiket nézve nem színészeket látunk, nem érezzük azt, hogy ezeket a jeleneteket 12-14 órás forgatási napokon vették fel, hanem hús-vér karaktereket látunk, akik nem csak ebben a másfél órás történésben léteznek, hanem volt előéletük és lesz utóéletük is. A Larry főszereplője, Vilmányi Benett is eléri ezt a hatást, ezáltal számomra nem csak az évtized egyik legjobb magyar filmjévé emeli ezt az alkotást, de az egyik legjobb karakterdrámájává, amit az utóbbi években moziban láthattunk.

2022.12.01 Robert

Én nagyon vártam ezt a filmet, amióta tudomást szereztem róla, és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon megérte. Bár még mindig eléggé emésztgetem mindazt, amit láttam.

2023.08.03 Jocpappa

Ez a nyomor és a szorongás nem Eminem a 100 négyzetméteres lakókocsiban. Ez a film gyakorlatilag a 8 kilométer. Óriási tisztelet a készítőknek, amiért ilyen hiteles, real, őszinte cuccot tudtak összehozni ilyen jó minőségben! +1: Külön élmény volt a Funktasztikus és Csicsek cameo, illetve a Serrano szövegek!

2023.05.05 Babypatiszon

Nem leszek ép!

Az első tíz perc után rájöttem, hogy ez egy olyan film ami valószínűleg húsbavágó élmény lesz. Az lett! A főszereplő alakítása olyan elemi, hogy elfeledteti a színészt és rá tud mutatni a valóságra. Közvetítő szerepe a közönség és a karaktere között olyan tűpontos és átélhető, amire ritkán számít az ember (és nem csak a magyar filmektől)! A történet, a nagyon erős karakterek olyan élményt adnak, hogy megáll a szotyi a kezünkben. Utoljára ilyen erős drámát a Jokerben láttam. Van min gondolkodni. Ez most jó pár napra behúzott.

2024.01.06 sawyer

Nekem ez nagyon hosszúra sikeredett, néhány történést semmitmondó képsorok ölelnek körül, maximum 1 órába belefért volna. Azt nem rónám fel rossznak, hogy nyomasztó, mert az a film légköre, de örültem, hogy vége lett, már szabadulni szerettem volna, miközben néztem a filmet.