Legenda vagyok

I Am Legend

A film alapjàul szolgàló regényben a fertőzött emberek vàmpírokkà, míg a filmben inkàbb zombikkà vàltoztak.Szerző: Bogi87

Bàr a film forgatàsa màr 2007. màrcius 31-én befejeződött, novemberben szükségét làttàk annak, hogy pótfelvételeket készítsenek a film végéhez.Szerző: Bogi87

A Brooklyn hidas jelenet felvétele soràn szàmos Humvee, 3db Stryker pàncélozott jàrmű és több hadihajó (pl. 12,5 m, valamint 33,5 m hosszúsàgú hajók, 7,5 m hosszú hadihajó) jelen volt.Szerző: Bogi87

A film forgatàsa 2007. màrcius végéig tartott.Szerző: Bogi87

A Nemzeti Gàrda 160 tagja is szerepel a Brooklyn-hidas jelenetben.Szerző: Bogi87

A Brooklyn hidas jelenet felvétele soràn összesen 1000 statiszta és 250 stàbtag volt jelen.Szerző: Bogi87

Annak a jelenetnek a felvételéhez, amely a Brooklyn hídon zajlik, összesen 14 kormànyügynökségi engedély beszerzésére volt szükség.Szerző: Bogi87

Azt a jelenetet, amely a Brooklyn hídon zajlik 6 éjszakàn àt forgattàk.Szerző: Bogi87

A forgatàs soàn (többek között) lezàrtàk a Grand Central Terminal viaduktjàt, az étödik sugàrut szàmos tömbjét, valamint a Washington Square Park-ot.Szerző: Bogi87

Francis Lawrence zsúfolt vàrosrészeken készíttette el a felvételeket, ahonnan utómunkàval tàvolítottàk el a tömeget.Szerző: Bogi87

A filmbéli jelenetek egy részét az Intrepid névre hallgató repülőgép-hordozóban vették fel.Szerző: Bogi87

Még maga a Szent Pàl-katedràlis is forgatàsi helyszín volt.Szerző: Bogi87

A filmbéli jelenetek egy részét Lower Manhattan Tribeca területén vették fel.Szerző: Bogi87

Erdetileg Los Angelesben jàtszódott volna a történet, azonban Akive Goldsman producer az utolsó pillanatban meggondolta magàt, ugyanis szerinte New York sokkal jobb helyszín a kihaltsàg, magàny àbràzolàsàra.Szerző: Bogi87