Legenda vagyok

I Am Legend

A forgatókönyvet szàmos alkalommal kénytelenek voltak megvàltoztatni, Will Smith ugyanis előszeretettel improvizàlt.Szerző: Bogi87

Annak érdekében, hogy hiteles legyen a film valamennyi jelenete, a film készítői tanàcsot kértek olyan szakértőktől, akik fertőző betegségekkel foglalkoznak.Szerző: Bogi87

Bàr a film forgatókönyvét Akiva Goldsman készítette el, Mark Protosevich koràbbi forgatókönyv tervéből is emeltek àt részeket.Szerző: Bogi87

Akiva Goldsman Az omega emberhez hasonlatos forgatókönyvet írt a filmhez.Szerző: Bogi87

A 2002-es évben Arnold Schwarzenegger lett a film producere, ő azt szrette volna, hogy a rendező Michaek Bay legyen, a főszerepet pedig Will Smith alakítsa. A forgatàst azonban nem tudtàk megkezdeni, ugyanis Alan F. Horn, (aki a Warner Bros. elnöke volt) szerint nem volt elég jó a forgatókönyv.Szerző: Bogi87

1997-ben még szó volt róla, hogy a filmet Ridley Scott rendezi majd, àm a magas költségvetés miatt a forgatàst elhalasztottàk.Szerző: Bogi87

1997-ben még felmerült, hogy a főszerepet Arnold Schwarzenegger fogja eljàtszani, azonban a Warner Bros törölte a produkciót.Szerző: Bogi87

Tom Cruise és Michael Douglas is esélyes volt Robert Neville, a főszereplő megformàlàsàra.Szerző: Bogi87

A film előkészületei kb. 12 éven àt zajlottak.Szerző: Bogi87

A gyàrtó a filmhez kapcsolódóan egy képregényt és egy online videojàtékot is piacra dobott.Szerző: Bogi87

A filmet 2007. december 14-én mutattàk be az USA-ban.Szerző: Bogi87

A legdràgàbb jelenet, melyet New York City-ben valaha forgattak egy filmhez, a Legenda vagyok kapcsàn merült fel (Brookly híd).Szerző: Bogi87

Az egyik jelenet (Brooklyn hídon jàtszódó) felvétele több mint 5 millió dollàrba került.Szerző: Bogi87

A forgatàs New York City-ban zajlott.Szerző: Bogi87