Legenda vagyok

I Am Legend

Will Smith elmondta, hogy a forgatàs miatt többször le kellett zàrniuk new york-i utcàkat, amit nem fogadtak jól az ott lakók. Szàmtalan alkalommal beszóltak és bemutattak nekik.Szerző: Bogi87

A filmben a néző az làtja, hogy a vàros utcàit teljesen ellepte a gaz. A díszletként szolgàló növényeket Floridàból hozatta a stàb.Szerző: Bogi87

A kültéri jelenetek jelentős részét Greenwich Village-ben forgattàk le.Szerző: Bogi87

Mikor Neville otthonàt belülről làtjuk, az valójàban a Marcy Avenue Armory belső tere.Szerző: Bogi87

Emma Thompson neve nem szerepel a stàblistàn, pedig ő alakítja azt a doktornőt, aki a televízióban arról beszél, miből alakult ki a pusztító vírus.Szerző: Bogi87

Zoe Neville megformàlója Salli Richardson-Whitfield, aki nem màs, mint Robert neje.Szerző: Bogi87

Willow Smith (Will Smith lànya) első filmszerepe.Szerző: Bogi87

Mivel Abbey kutya, aki partnere volt Will Smith-nek a filmben nem volt hajlandó visszahozni az eldobott botokat, ezért a film ezen jelenetének forgatàsa soràn egy màsik kutyàt voltak kénytelenek a készítők szerepeltetni a filmben.Szerző: Bogi87

Will Smith filmbéli németjuhàsz kutyàjànak neve Abbey és a forgatàs soràn 3 éves volt.Szerző: Bogi87

Will Smith azt nyilatkozta, hogy a Szàmkivetett c. filmben Tom Hanks alakítàsa sokat segített neki abban, hogyan kellene megformàlnia a főszereplőt.Szerző: Bogi87

Will Smith annak érdekében, hogy Robert Neville karakterét minél hitelesebben tudja megformàlni, jàrt a Járványfelügyeleti- és Megelőzési Központban, ezenkívül olyan emberekkel beszélgetett, akik sok időn keresztül hadifoglyok voltak vagy magànzàrkàban tartottàk őket.Szerző: Bogi87

Will Smith azt nyilatkozta, hogy Robert Neville karakterének eljàtszàsa az egyik legnehezebb filmszerep volt életében.Szerző: Bogi87

Will Smith 2006-ban írta alà a szerződést, hogy elvàllalja a film főszerepét.Szerző: Bogi87

Francis Lawrence akkor làtta A zongorista c. filmet, mikor kisfia vilàgra jött, ezért minimàlis hangerővel jàtszotta le azt. Ekkor döbbent rà, hogy a csend sokkal hatàsosabb tud lenni, mint a zajok. Tapasztalatai a Legenda vagyok-ban is megnyilvànulnak.Szerző: Bogi87