Leviatán

Leviafan

2021.12.27 Hondati

Na ne, ez mi?

Kár volt még belekezdeni is. Mint dráma is, mint orosz film is, amit nagyon kedvelek, óriási csalódás.

2015.04.24 ANdraS

Végre egy igazi film! Nem is csoda, az orosz filmiskola az egyik legjobb a világon, és ezen a filmen látszik is. A stílusa pedig valahol Nikita Mihailkov és Tarkovszki között van. A dráma hasonló Mihailkov filmjeihez, az egyes és tökéletes kameramozd... Több

2017.05.12 Berto49

Cannes-ban nagydíjat nyert a forgatókönyv, a Golden Globe pedig a legjobb idegen nyelvű filmként díjazta. Valóban remek film, a közéleti és az abból fakadó magánéleti tragédiák összefonódnak. Szörnyűséges állapotok uralkodnak, kiutat csak a vodkásüve... Több

2015.10.09 AE1205SB

Nagyon jó film. Nekem az tetszett benne, hogy rengeteg rétege van a filmnek, amelyeken külön-külön el lehet gondolkozni, finom humor és lenyűgöző alakítások láthatók a vásznon.

Hát nekem kissé lassú volt, és vontatott. Drámai hangvétel, komor képsorok, és szinte ordít a kilátástalanság ebből a műből. A történet nem rossz, de alapvetően semmi új impulzust nem kaptam.

2016.02.16 Ragemarci

Az orosz kormányzat elhatárolódott ettől a filmtől. Tehát mocskosul beletalált, hogy mit tehet meg egy kis ember az igazáért és ha le akarják söpörni és a nagyurak eszközeihez nyúl, mennyire ráfázik. Az egyházellenesség és az egyház-állam összefonódá... Több

2019.01.06 MP170506

Véleményem szerint túlértékelt ez a film. Számomra nagyon vontatott és lassú volt. Maga a mondanivaló és a történet jó, de a megvalósítás nem tetszett.

2021.02.18 László Kakuk

Navalnyij élettere

Tovább élő, cári, kommunista orosz világ jó sok vodkával. Számomra hihetően mutatja az orosz jelent. Civil társadalom, civil kurázsi nélkül, a jog védelme nélkül.

2021.11.14 BÉLA

Ksz*r

A nagy orosz nihil. Én elhiszem, hogy jelenleg az oroszoknál ez a valóság. De ez a fajta film engem nem szórakoztat.

2015.08.07 Peeves112

Egyszerűen imádtam. Meg nem tudnám mondani pontosan mi fogott meg benne. A színészek kellően jó alakítást hoznak a nem túl bonyolult történethez. Nálam ez többször nézős kategória.

2017.10.16 bbozsi

Mély, értékes film, sok-sok réteggel, amiket napokig lehet boncolni. Oroszországban miért minden az eszelős bűnökről és az életen át tartó szenvedésekről szól Tolsztoj óta?

2018.08.09 Madácsi Andrea

Rettentően unalmas, szürke film. A hatalom elveszi egy család házát tönkreteszik a családot. 2 és fél óra szenvedés- Rég láttam ilyen pocsék filmet mint ez- arra jó hogy lásd ide se költöznék. Nulla humor, nulla történet.